Přejít na obsah

auto plave


header009

Doporučené příspěvky

Tak auto je doma ale moc stastnej nejsem. Udelali geosku, zkontrolovali cely podvozek a nic nenasli. Auto porad plave jak parnik na vltave. Zkousel jsem dat i jine kola od znameho jestli problem neni tam ale porad nic, je to sice trosku lepsi ale ne tak jak ma bejt. Tak premeslim jestli to ma cenu menit ty kosti jak radite.

 

podívej se na první stránku, když jsem tohle zakládal taky jsem tomu moc nevěřil.... někde tam i chipmann tušim dával fotku jak ty moje vypadaly..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak jsem se pustil v domácích podmínkách do výměny zadních silembloků a tyček řízení. Jak je tady už psáno, dá se to provést doma. Ale je pravda, že jsem měl k tomu zvedák. Popíšu tady postup a co jsem měnil:

 

1) je třeba mít toto nářadí:

 

a) na výměnu tyček řízení http://www.cc-autodily.cz/tyc-ridici-zadni?brand=SKODA&model=OCTAVIA

 

- je třeba mít jak očkové klíče, myslím si že to byl na jednu stranu 17 a druhou 21.

- dále je třeba mít hvězdičku na povolení šroubů( na každé straně jsou dva šrouby M8x30), které drží

tyč stabilizátoru a bez povolení nejde vytáhnout jeden šroub a provést výměnu

 

Já jsem ale neměnil celé tyče řízení ale pouze jsem přelisoval silembloky a použil staré tyče řízení.

 

B) dále jsem měnil silembloky na ramenech. Zde je třeba mít pouze klíče očkové, ale lepší ke ráčka na větší páku a poté použít očkové ráčnové klíče, vel. 17-21.

 

Samotná výměna je bez větších potíží možná provést sám bez pomoci. Výměna tyček řízení je pouze vyšroubování 4ks šroubů s matkama, já jsem dal nové i šrouby a matky. A na nápravu je třeba si pouze počínat opatrně. Povolil jsem matky šroubu co drží rameno v těhlici. Sejmul matky a rameno podepřel heverem. Opatrně jsem vytočil šroub, který jde skrz těhlici a rameno a potom pomalinku spuštěl hever dolů a vytáhnul pružinu. Následně jsem vyšrouboval matky která drží druhou stranu ramene a tam mi nešel šroub vyrazit, tak jsem jej musel uřezat flexou.

 

Následná výměna starých silembloků za nové byla brnkačka a potom jsem to složil opačně zpět.

 

Zabere to cca 3-5 hodin, jde o to, jak moc dobře to jde povolit, i když jsem použil pneumatickou pistoli a jiné pomocníky. Prostě šrouby nešli dobře odstranit. Přikládám i nějaké foto aby jste si to představili. Kdyby cokoli, tak klidně zavolejte na 776 499 776

post-3086-0-79717200-1379270646_thumb.jpg

post-3086-0-10273500-1379270665_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...