Přejít na obsah

Bouchani od zadni napravy


p2p

Doporučené příspěvky

Taky se mi od prave predni nepravy obcas ozyva takovy dunivy zvuk ale po chvili to zase prestane. Vsiml jsem si, ze vetsinou to zacne, kdyz najedu na nejakou nerovnost (diru na ceste, jizda po kostkach). Dnes jsem si ale vsiml, ze mi docela dost hreje pravy predni brzdovy kotouc (doslova jsem si o nej spalil prst). U ostatnich kol mi tak horky nepripada. Nevite, cim by to mohlo byt??

Dik

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jak si tak jezdim tak sem zaslechl nejaky bouchani a zjistil sem ze neco slysim, takovy divny tupy bouchnuti a zjistil sem ze mam taky vuli ve trmenech. A tak sem je rozdelal a vule tam byla a tak sem je namazal a dotahl a vule zmizela, jeste musim zitra zkusit jestli i prestaly ty zvuky klepani, jestli jo, tak super, jestli ne, tak to timto nebylo a budu dal badat.

Odkaz ke komentáři

Tak panove, bouchani je tam porad, takze otazka je jeslit to bylo tim. Takze sem badal dal, vyndal sem vsechno ale uplne vsechno z kufra, zkousel sem hejbat snad vsim a porad nic, moje podezdreni je na tlumic nebo na nejakej silenblok jinak nevim.

Popisu vam to co to dela:

 

Kdyz jedu do pravotocive zatacky tak to klepani je slyset, a jedna se spis o takovy hodne tlumeny duty poklepavani, neni to vyrazny pri prejezdu nejakejch nerovnosti a nekdy je to slyset i pri jizde na rovine. Jde o to ze kdyz jedu do levotocive zatacky tak je klid. Kdyz klickuju na silnici prava leva tak vzdycky prava klepe, leva nic. Tlumice jsou uz postarsi a menili se na nich dorazy pac byli uplne rozpadly. Vule ve trmenech je ale kdyz klepu do kol tak to nic nedela, jen kdyz chytnu trmen tak tam vuli citim pri nejakejch pohybech a to na obou zadnich kolech.

 

Jezte zkusim dotahnout tlumic nahore a dole jeslti tam neni zakopanej pes a popr zkusim tlumic vytahnout jeslti nema vuli, pac mam pocit ze kdyz se zatizi tak se tam neco uvolni, jinak fakt nevim, netece, a netvari se, kdyz s nim lomcuju taky vse ok tak fakt nevim.

 

poradte prosim

Odkaz ke komentáři

Tak pokusy s rucni brzdou - po zkouzce pribrzdeni sem toho mocka neslysel, pac zacala pipat nejaka vystraha rucni brzdy, ale po vicero zkouseni se mi zda ze je to slyset i pres to pipani, takze brzdice pomalu vylucuju a posunuju na druhy misto. Krom toho sem zkusil vcera na fabii vzadu brzdice a vule tam byla taky a nic kamosovi neboucha takze asi je vule jeste prijatelna.

 

Kazdopadne ve stredu du do skodovky a kluci mi na to mrknou, porad mam podezdreni na tlumic, nebo na jeho horni ulozeni s loziskem, uvidime. Nemenil ste to nekdo? tlumice myslim?? musi se stahovakem stlacit pruzina?? nebo tlumic vytahnu normalne bez toho abych sahal na pruzinu?? Tj zvednu auto, necham spustenou zadni napravu a odsroubuju tlumic?? Diky.

Odkaz ke komentáři

No ono jestli to bude jenom tlumic nebo ulozeni, tak moje auto s najezdem co ma, na to ma pravo. Ty brzdice jsou horsi ale jak rikam to odsouvam v mem pripade na druhy misto hledani problemu. :palec: jeste zkusim hejbnout na firemni octe s brzdicama, jestli se tam dostanu a dam referat.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Panove otazečka, koupil sem ložisko sice na O2 a to od cc-autodily, chtel sem origo FAG a doslo mi toto a nejsem si jistej jeslti je to FAG protoze na skoda-dily je na origo FAG vyrazena prave znacka FAG, nemohli me natahnout??

 

Diky za kazdou radu.

 

 

Tak sem zjistil ze jde o lozisko SNR - nevedel sem ze je to vyrobce ze.

 

Pak teda dalsi otazka, je SNR stejny co do kvality nebo sem naletel?? i skoda-dily tam pisou bud FAG nebo SNR, proto se ptam diky.

post-2412-1277279275_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ciza
Odkaz ke komentáři
Panove otazečka, koupil sem ložisko sice na O2 a to od cc-autodily, chtel sem origo FAG a doslo mi toto a nejsem si jistej jeslti je to FAG protoze na skoda-dily je na origo FAG vyrazena prave znacka FAG, nemohli me natahnout??

 

Diky za kazdou radu.

 

 

Tak sem zjistil ze jde o lozisko SNR - nevedel sem ze je to vyrobce ze.

 

Pak teda dalsi otazka, je SNR stejny co do kvality nebo sem naletel?? i skoda-dily tam pisou bud FAG nebo SNR, proto se ptam diky.

 

dle me dostupných informací by to melo byt na stejne urovni jako FAG nebo SKF...

 

doplnim: oznaceni XTGB 41161 SNR

VKBA 3644 SKF

VKBA 6558 SKF

805409B FAG

Odkaz ke komentáři

OK uz sem to prolezl na netu, sice jak na strankach pisou ze je to FAG, tak i na obalovym materialu bylo ze je to FAG a uvnitr SNR - coz je trochu neprijemny, ale SNR sem nasel jako dobrou znacku co dela kvalitni loziska tak to snad bude ok. - pravda ze mechos co dela ve skodovce mi rekl ze mu to nic nerika a i kdyz hledal v databazi tak tam nic takovyho prej nemaji. Ale co uz testnu to a uvidime.

 

Z cc nikoho osobne neznam a ani sem je nechcel nijak pospinit, spis sem mel strach abych nenamontoval smejd, to bych nerad.

Odkaz ke komentáři

Tak panove, problem vyresen, opravdu ty rany delalo lozisko, popravde sem tomu mocka neveril a porad sem to spis tipoval na tlumic nebo ulozeni, ale je videt ze kamos machr, po vymene naproste ticho a pohoda - kterou teda vcera vystridala prda do zadku - ozralej borec co u nich doma delam elektriku me nabral feldou, lak sem rozlestil ale jsou tam skrabance a ochrana lista je pekne smetena, tak to prej zaplati, no jestli ne tak si ho podam. :smich:

Odkaz ke komentáři

Nedavno nam zacalo pri jizde neco hucet od zadni casti auta. Cim rychleji to jede, tim vic to huci. Tipoval bych to na zadni loziska. Zatim to huci rekl bych docela slabe, nekdo to huceni pry skoro neslysi...

 

Je mi ale divne, ze by zadni loziska vydrzela pouhych 70.000 km, ktere s touto Octavii II Elegance 2.0 TDI rok 2006 mame najeto (jsme I.majitel)...

 

Uz pristi patek se s tim autem jede na cca 1200 km dlouhou cestu na dovolenou a mel bych strach jet s autem, ktere neni 100% OK.

 

Auto jezdilo vetsinou ve 2 lidech s prazdnym kufrem, vyjimecne nalozeno 4 lidmi s plnym kufrem, z drtive vetsiny odjeto na kvalitnich dalnicich a cestach I.tridy. Od vyroby se jezdilo na 16" originalnich litych kolech, letos vyjizdime poprve na 17" originalnich Sputnikach, ktere maji nove pneumatiky Bridgestone Potenza.

 

Je opravdu mozne, aby to huceni zkusobovala loziska? Jakou maji trvanlivost? Menili jste je uz nekdy?

Odkaz ke komentáři

hadam ze marosek pocita i me, zacalo to nekdy kolem 75 tkm a vymenil jsem je v 110 tkm. Byly to ale predni, neslysel jsem zatim o nikom kdo by jezdil s prazdnym kufrem a menil zadni. Pokud mas tu moznost auto nech zvednout a normalne to nakopni roztoc to na 120 km/h a uslysis, tim ze eliminujes hluk pneu to bude krasne slyset.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

prave vcera som menil na mojej OII, 1.9 Tdi, 77 kW, rok vyroby 11/2005 prave zadne lozisko. Zacalo hucat pri 89500km pri ceste do Chorvatska, tiez som jazdil vacsinou s poloprazdnym autom.

Cenu opravy v Skoda servise odhadli na 200 - 300 EUR (160 E stoji lozisko). Ja som kupil lozisko z e-shopu za 75 EUR (www.skoda-dily.cz), lozisko je nemecke - vyrobca FAG, snad vydrzi. Vymenil mi ho garazista za 1 hod. Je to pomerne jednoduche vymenit, len je problem odskrutkovat a zaskrutkovat torx, ktory drzi lozisko - odtahoval ho s klucom, ktory mal 1,5 m rucku, aby mal paku. Potom uz lozisko ide pomerne jednoducho stiahnut z osky takze ziaden problem.

Odkaz ke komentáři

Můžou to být taky pneumatiky,když si psal že si tam teď dával 17.A zrovna Bridgestone jsou dost tvrdé.

Já sem dal jednou na zadek nějaké číny a hučelo to jak kráva,tak sem tam dal Continental sport II a vše ok.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...