Přejít na obsah

Bouchani od zadni napravy


p2p

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

No mě začalo před dvěma měsíci taky něco hučet od zadní nápravy... Ze začátku jsem byl taky přesvědčen že to jsou ložiska ale nakonec se ukázalo že to jsou špatně sjeté gumy... Nechcou se mi kupovat nové když na nich je najeté s bídou 18 000km... to se mi zdá docela brzo... neexistuje nějaký nápad jak obrousit ty zadní plošky?? mám vlnkované pneumatiky a ten hukot leze docela na nervy...

Odkaz ke komentáři

Přidávám se k názoru, že to jsou gumy. Mám taky Potenzy 225/45/17, celé auto má najeto 23000, takže ložiska určitě nehučí, s Potenzama mám najeto tak 16000 (mimo zimu, kdy jsem měl zimní Pirelli 225/45/17). Hučení pozoruju od jara, kdy jsem přezul ze zimních Pirelli na ty Potenzy. Zkus si půjčit jiná kola na otestování a uvidíš, jestli je to pneumatikama nebo ložiskem.

Odkaz ke komentáři

Mel jsem stejny problem, Potenzy jsou strasne tvrde a nevhodne pro OII ... bohuzel je Skoda ve svoji blbosti dava na nova auta dale...no hold jsou nejlevnejsi...jak jinak.

Jediny navod jak s tou pneumatikou neco udelat, je hodit je na predek, vypnout ASR ci ESP a poradne je protocit...ale pomuze to jen trosku, pak uz jen zbyva koupit nova kola ci to proste vydrzet.

Kdyz jsem to zkousel se Skodovkou resit na reklamaci tak me odkazaly na manual, kde je napsano, ze mas kazdych 10tkm prehodit pneumatiky ze predu do zadu aby se zabranilo ploskam.

No a az se sjedou tak koupit neco jineho..Pirelky apod.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Poraďte mi!!!! Při jízdě po dlažbě nebo po rozbité silnici se na OII z přední nápravy ozívá ,,duté bouchání''. V 1. Škoda servisu nic nenašli, v 2 jsem se dozvěděl že je to normální... :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

mám dotaz na odborníky....ozývají se mi zvuky jakoby od levého zadního kola, při jízdě nic, ale při brždění se objevuje jako bouchání nebo klepání. samozřejmě když brzdím z větší rychlosti je to bouchání ve větší frekvenci než když brdím v poamlé rychlosti. Navíc mám problém, že se to neobjevuje pravidelně. Nelze definovat přesně kdy se to děje. Nějaký nápad? Auto je rok 06 a má najeto 150tkm

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem také řešil rachot od zadní nápravy, byly to držáky třmenů přesně jak se píše v prvním příspěvku. Výměna v pohodě, jen je potřeba takový ten tisícihran M14, který jsem neměl a musel ho za cca 150,- koupit. Přístup ke šroubům nic moc, ale dalo se! Zatím to vypadá že rachot je pryč. Při kopnutí do kola ticho.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Tak a je tady zaver rocniho trapeni... Dneska mi vymenili zadni oba brzdice a je klid. Zadne bouchani od zadni napravy. Pri prebirani technik rikal neco o najezdu km ale poslal jsem ho slusne nekam. Takhle vymlacene brzdice jsem nemel u O I ani pri 350000 km... Dalsi vec provokativne jsem bouchnul do kola (gumy ) a zadne zarachtani.. proste klid.. Kdo tady na foru ma problem nejakeho zvuku od zadni napravy at si skusi bouchnou pri stazene rucni brzde do zadniho kola. Kdyz bude klid je to neco jineho kdyz to zarachta nasel zdroj pazvuku... Tak zatim Cus :palec:

 

Asi to nemají vychytané v rámci koncernu VW. Ten stejný problém jsem loni řešil na Passatu CC a bouchání bylo vyřešeno až výměnou obou brzdičů (najeto asi jen 20000km). Prej vzniká vůle ocelového šroubu v hliníkovém pouzdru :-(

Pak jme měli problém s kovovým cvakáním z přední nápravy při plném rejdu a to bylo (ještě v záruce naštěstí) odstraněno výměnou obou homokinetických kloubů...

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o rok později...

Dobrý den, mám obdobný problém - někde mi to hučí s mírným boucháním, někdy více a někdy nepatrně, řejkl bych že je to v brzdových třmenech. Byl jsem ve značkovém servisu a po krátké jízdě mi řekli, že je to na zadní nápravě a to bouchání dělají opotřebované pokličky na zadních tlumičích - což se mi nezdá. Protože mi zachvíli končí STK , řekl jsem si, že tam na těch otřesech mi něco řeknou. Auto prošlo bez sebemenší závady. Technikovi ze STK jsem situaci popsal a proto udělal důkladnou kontrolu všech čepů a stabilizátorů a tlumičů a výsledek? Vše OK. Jedu domů ze STK a pořád slyším to bouchání během jízdy - to mě zneklidňuje. Faktem je , když jedu, dám neutrál a přibržďuji, v tu chvíli není nic slyšet. Se známými se dohaduji, odkud je ten hluk slyšet - nevím ( já ho slyším ve předu vpravo). Může mi mněkdo poradit, jak příjít na závadu? Předem děkuji za pomoc. Bohumil

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...