Přejít na obsah

Bayerische Motoren Werke


Doporučené příspěvky

oni ty nafťáky jsou obecně všechny háklivý na naftu, stačí jedna nádrž sračky a už je to v prrrrr .... samozřejmě u auta z Německa je pravděpodobnost mizivá,

 

každopádně jeden vstřik na BMW stojí 6.500 plus 2.000 práce, nedej bože 6x, tak je to pěkná pakárna .... benzín zase víc žere, ale jede pořád no

 

 

 

Vy zas mate problem, ze jak to nalozite, tak to skoro nejede :P :lol:

 

ty naše ano, ale šestivál by bylo něco jiného, však on ti Ondra řekne jak pojede Q3 s TFSI, ještě mám v paměti svoji první a poslední audinu v roce 92, byla to Audi 100, quattro s 2,4i pětiválcem s turbem, to jelo jak blázen, cesta HK-Praha se tehdy odehrávala v podstatě pořád se zapnutým blinkrem a předjížděním, tehdy byl velkej hit Forman Marathon :D, to byly časy :P....

 

a kolega měl tehdy Toyotu Camry - šestivál třílitr, atmosféra, taky jela a navíc za osm litrů spotřeby ....

 

http://www.audi.com/...iner=layerModal

 

 

 

http://www.toyoland....ry/history.html

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

Romanku ani se ti nedivim, že auto z ČR už nikdy, ale je to o štěstí/smůle na prodejce...o tom jsme se bavili na FCB.

 

můj případ jako příklad:

FII...1.9TDI...77kw...výbava elegance...najeto cca 30tis km při koupi...prodaná jako předváděcí kus od AUTORIZOVANÉHO prodejce Škoda Auto v Hrádku n.Nisou

 

ALE!!!

 

teď ta vtipná část...po dvou letech co to auto měli naši a kdy mě to auto vcelku nezajímalo jsem ho "zdědil" já a po 3/4 roce ježdění kdy se na to podíval kamarád který dělal mechanika v jiném Škoda servisu se zjistilo následující:

-benzinová kastle-> bubnová zadní náprava na 77kw TDI je blbost když vepředu jsou ty největší kotouče z FII

-výbava Ambiente s částečně doházenou výbavou aby se to jako elegance tvářilo-> elegance nemá vzadu švihadla

-motor...kapitola sama pro sebe...nakonec se po 10min studovaní ukázalo že jde o motor s DPF a to pozor...z OII do kterého navíc, zřejmě jako bonus, onen AUTORIZOVANÝ servis lil olej 10W40... :wallbash:

 

takže na jednu stranu se Romanovi nedivím, že už auto z ČR ne, ale na druhou stranu se taková "svině" může najít kdekoli. Aspoň jsem zase o něco chytřejší a vím na co si i při nákupu novýho auta dát pozor...

Upraveno uživatelem MONTY350Z
Odkaz ke komentáři

No nevím, ale třeba kód výbavy je na datovém štítku vozidla, stačilo se třeba jen podívat .....

 

což neomlouvá prodejce, ale na druhou stranu, zkusil to a ty jsi se chytil, bohužel, to co popisuješ jsou zjevné identifikačbní znaky, které by jsi neměl přehlídnout, obzvlášť, když kupuješ použité auto.

 

 

Odkaz ke komentáři

nooo bohužel u nás musí být člověk ve střehu i při koupi předváděčky, ve stavu NOVÉHO AUTA.. bohužel jak nejsi extra zákazník, vyjebou s každým.. autoprodejci jsou pořád a stále jen autoveksláci. Kdo ví, kde se vzalo jejich sebevědomí :lol:

 

Romane, to co píšeš je sice hezké ale když už si koupím bmw, musím počítat s tím, že taky u bmw servisuji. :D

Upraveno uživatelem Superfatty
Odkaz ke komentáři

Robe: asi jsme se nepochopili,Brumla se bude servisovat v autor.servisu BMW ale výměna oleje s filtrama nebude stát 6 tisic ale 2500,- včetně zanesení do databáze.Proč bych platil vic jak dvojnásobek když ten samý úkon bude provádět ten samý servisní mechanik ale za jiné ceny-to bych musel být blázen ne? :)

Odkaz ke komentáři

No nevím, ale třeba kód výbavy je na datovém štítku vozidla, stačilo se třeba jen podívat .....

 

což neomlouvá prodejce, ale na druhou stranu, zkusil to a ty jsi se chytil, bohužel, to co popisuješ jsou zjevné identifikačbní znaky, které by jsi neměl přehlídnout, obzvlášť, když kupuješ použité auto.

Tak si precti Jardo tu vetu, kde pisu ze jsem auto zdedil po nasich a ty uprimne nemaji o nejakem identifikacnim stitku apod.ani paru. Ja si tyhle veci hlidam a Dokud jsem tim nezacal jezdit ja bylo mi lautr jedno co v tom aute je...jasne prodejce to neomlouva, ale uprimne kolik z vas by neco podobneho napadlo...a bylo to uvedene jen jako priklad...

 

Nejak mi uteklo kdo to psal s tim extra zakaznikem ale prave proto me to vytocilo...za posledni 3 roky si od nich nasi vzali postupne 4 auta a fabia byla jedine nenovotou vonoco auto...

Upraveno uživatelem MONTY350Z
Odkaz ke komentáři

Robe: asi jsme se nepochopili,Brumla se bude servisovat v autor.servisu BMW ale výměna oleje s filtrama nebude stát 6 tisic ale 2500,- včetně zanesení do databáze.Proč bych platil vic jak dvojnásobek když ten samý úkon bude provádět ten samý servisní mechanik ale za jiné ceny-to bych musel být blázen ne? :)

 

Romane, v jakým servise máš takovýhle známosti?

Odkaz ke komentáři

V BMW servisu svůj vlastní olej vozit neexistuje,bohužel.Je tam Shell.

 

Michal: kolik muže mit A7 kobyl(nejspiš nafta)? Včera se mnou chtěl závodit jeden frajirek ale já zrovna neměl náladu :D

 

Jim: jj,letní,zima je daleko B)

Tezko rict, zvenku nijak nepoznas o jakou jde motorizaci, max podle brzd asi...jestli nafta, tak to mohlo byt 150kw(tohle spis ne),180kw nebo 230kw, ale klidne to mohlo byt 3.0tfsi(228kw) nebo 4.0tfsi(310kw tusim) :D

Odkaz ke komentáři

Ja tam aditivum neleju, protoze leju dobrou naftu. Jinak v servise mi mechanik rikal, ze je pro tyhle motory nejlepsi origo olej, to znamena Castrol. Uz pry resil 2 problemy s motorem a oba jezdily na Shell. Ale vis jak, muze to byt jedna pani povidala..... Jinak to biturbo od Audi musi bejt narez, proti tomu ty nase plecky vubec nejedou

Odkaz ke komentáři

Ja som zas počul, že Castrol EDGE je len marketing a tak. :rolleyes: Škodovka v servise tiež mení každú chvíľu podľa toho s kým majú zmluvu - raz Shell, potom Castrol. Lejem iba Shell teraz (190tis. km) aj v minulosti a bez problému, musím zaklopať.

 

Keď tam liali palivo z hornej dolnej tak tam môže byť aj "supersport" olej, prípadne ako sa chovali k autu, tak sa to musí rozsypať.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...