Přejít na obsah

Koupě nové OIII: pomoc s výběrem


Lucasse

Doporučení OIII  

178 hlasů

  1. 1. Lepší mi příjde:

    • 1.6 TDI (77kW) - komb.spotř. 3,8l
    • 1.4 TSI (103kW) - komb.spotř. 5,3l

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jezdil jsem na čistopise se svými Trvale Manipulačními Značkami, proto s rámečkem, přece nebudu vrtat díry do značek či je lepit na nárazník...

Teď když už mám své očekávané kmotrovské RZ už samozřejmě rámečky nemám nikde a RZ mám trvale nalepeny.

 

K tomu mám ještě v TP datum první registrace až 05/2013 a ne 02/2013 kdy jsem kupoval :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Plánuju koupit nové auto a hodně zvažuji o OIII. Zajímal by mě váš názor..

 

Ze všech verzí nové Octavie III jsem vybral dvě, které by mi vyhovovaly. Jednalo by se o varianty:

- 1.6 TDI - 77kW (komb. spotř. 3,8l)

- 1.4 TSI - 103kW (komb. spotř. 5,3l)

 

(1.4 TSI by byla asi o 20tis. levnější.)

 

Osobně bych chtěl víc spíš benzín, spotřeba u diesela je ale víc než masakrální - hlavní důvod proč přemýšlím o TDI. Návratnost bych viděl asi tak za 3-4roky. Měsíčně najedu asi tak průměrně 1000km.

 

 

Chci se zeptat na váš názor, doporučení, tip.

Každá rada pomůže.

Díky!

 

Mám Octavia 1,6TDI a primerná spotreba 3,8 l/100km ? To si kde čítal?Jej píšu 4,2l/100km a to ak jazdí 70kg šofér a to sakra pomaly.A spojka ti bude klepať už navždy.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahojte, zvazujem kupu novej O3.

Zvolil som si nasledujucu konfiguraciu: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/64249469

Viete mi este poradit co by sa mi tam oplatilo pridat/odobrat? Je sunset dobra volba ak chcem nizsiu priepustnost svetla do kabiny?

Aka je z vasho pohladu najvhodnejsia farba z ohladom na vzhlad / zaspinenie?

A importer mi napisal, ze dodacia lehota je 16-18 tyzdnov, trochu vela nie? :)

Odkaz ke komentáři

Já bych si naopak zadní stěrač nechal, málokdy se mi chce vylézat ven nebo někoho posílat omýt sklo, naprášený sníh nebo jen otřít před couváním.

Za nezávislé topení bych se přimlouval taky a ještě bych volil navigaci. Columbus je sice relativně drahý, ale naprosto spolehlivý společník na cestách.

Na co bych se vyprdl je Isofix na přední sedačce - nevím jak často tam budeš dítě vozit, ale sedačky pro větší děti už stejně isofix nemají, takže podle mne zbytečnost.

Jinak já mám objednáno od 47. kt, příští týden jde do výroby.

Odkaz ke komentáři

Dakujem vam za odpovede.

Ako vravi mischicka, ten stierac mi pripada ako velmi uzitocna vec. Navigaciu pri prevaznej jazde v meste az tak potrebovat nebudem, nezavisle kurenie znie zaujimavo.

A ako vidim, ta moja cakacia doba je viac-menej standard. No nic, treba si pockat ^_^

Odkaz ke komentáři

Včera jsem koukal na obdobné téma na škodahoumu a co mne překvapilo, jsou u některých aut značné výkyvy ve srovnání s jinými.

Když jsem objednával já, bylo to pro sedan RS 12 týdnů, což souhlasí i se skutečností, pro combi 5-6 měsíců. S Igorem jsme se bavili o tom, že střešní okno a couvací kamery posouvají termín o měsíce, ale to se naštěstí nepotvrdilo.

Odkaz ke komentáři

Mne cakacie doby ukazoval dnes predajny asistent pri vytvarani objednavky. Pri Octavii tam bola najvacsia cakacia doba na RS, Laurint a Klement a G-TEC. Najkratsia doba tam bola tusim na Yeti-ho.

Odkaz ke komentáři

Zdarvím všechny: hodlám koupit auto nižšší střední třídy(combi,benzín) a nejsem rozhodnut,řeším OIIIC/VWG7 variant 1.4

 

 

Hochu tady jsi na fóru o OIII, tak ti každý doporučí OIII a já s tím souhlasím. Stručně: zhruba ze 70% totožné vozy. Kvalita zpracování srovnatelná. Cena OIII při stejné výbavě a motorizaci nižší.

 

nesouhlasím, technika jiná, zpracování a interier G7 je na vyšší úrovni a cena G7 lepší

 

jde mi o combi.. kolega mi tvrdí ať jdu do G7 variant..vyjde dokonce levněji a to prej o dost.. čekám až mi přepošle svou cenovou nabídku..

 

ano ve finále vyjde levněji

Tak já mám OIII lift. Tudíž jsem to porovnával s VW Jetta (to je vlastně sedan od Golfa). Motory u VW vesměs slabší, cena (myšlena katalogová u obou značek) při srovnatelné výbavě u VW Jetta o dost vyšší.

 

motory mají kromě 1,8 tsi obě auta stejně, on chce 1,4 tsi a ty jsou zcela shodné ...

Odkaz ke komentáři
Guest harleymann

Tak určitě porovnám osobní prohlídkou a jízdou a samozřejmně budu přihlížet i na slevu..rozdíl ve výkonu v dané obsahové kategorii a několik litrů objemu zavazadlového prostoru i v interiéru řešit nebudu..

Odkaz ke komentáři

to je přesně to .... pokud neřešíš každej litr objemu kufru, tak si vyber podle svého dojmu a pocitů, každej ti tady poradí O3, ale už nenapíšou proč .... (mimo toho kufru tedy)

základní rozdíl je třeba zadní náprava ...., motory jsou shodné, brzdy nevím, snad už stejné,

ikdyž třeba O2 s 1,4 tsi měla brzdy menší a průměr tlumičů taky, proti "stejné" G6 1,4 tsi ...

Odkaz ke komentáři

nesouhlasím, technika jiná, zpracování a interier G7 je na vyšší úrovni a cena G7 lepší

 

 

Proč si to myslíš ?

 

Technika jiná - která? To se nabavím, že G7 nemá žádný pořádný benzínový motor a nanabízí verzi 4x4 s DSG (jen s manuálem)

Zpracování lepší - seděl jsi v obou vozech a při srovantelné výbavě ? Nějaký příklad, kde vidíš rozdíl... (u OII a G6 by mě jich taky pár napadlo - např. tlačítka na rádiu, to je ale u OIII a G7 už stejné)

Cena - dejme tomu, v některých konfiguracích souhlasím..... jinak je to srovnatelné...

Odkaz ke komentáři

Golf je naozaj o úroveň vyššie. Keď človek začne auto dovybavovať a študovať cenníky, nájde položky, ktoré O3 nemá a mať asi ani nikdy nebude - skvelé Ergoactive sedadlá, adaptívny podvozok DCC, vysúvaciu parkovaciu kameru, detekciu mŕtveho uhla BSM... Golf je okrem iného aj tichší. Už som to tu písal a podpíšem sa pod to znova - ak by som mal znova na výber O3 alebo G7, beriem G7 všetkými desiatimi! O3 nie je zlá, to vôbec nie, ale G7 je proste o level vyššie.

Odkaz ke komentáři

Když jsem řešil auto pro švagrovou, byla prioritou cena, ne výbava. Golf vycházel cenově ceníkově lépe, díky nabídkám prodejců vyšla Octa lépe. Druhou věcí byla ve stejné motorizaci pevná náprava versus víceprvková. Díky přechodu z O1 s pevnou se ukázalo, že toto není důležité téma. (ostatně i já díky svému stylu jízdy tvrdím, že po ujetí téměř 30tis opět s pevnou nápravou po dvou O2 a několika statisícům km významný rozdíl nevidím) Nejdůležitějším kritériem nakonec nebyl ani kufr, ale rozvor. Již si to nepamatuji přesně, ale bylo to o více než 5cm. Je to ovšem o prioritách každého, přeji šťastnou volbu. Honza

Odkaz ke komentáři

160R: Souhlasím s tím, že G7 je koncernem "zařazen" jako něco víc.... kromě podvozku DCC mě nic z výbavy, co píšeš zasadně nechybí. Ale jinak se OIII a G7 rozcházejí, a rozhodně mají dnes obě auta jinou cílovou skupinu zákazníků....pořád je z oblibou porovnáváme, protože u G4 a OI platilo, že Octavka je horší Golf s kufrem, což už dneska rozhodně neplatí, jsou to jiná auta.... je to jako bychom porovnávali dvě rozdílná jídla, do kterých sypeme podobné ingredience... pod toto se zase podepíšu já ;)

 

Jak píše Honza je to o prioritách... já se rozhodoval mezi Passatem a OIII... Golf mě přišel malý a nešlo jen o kufr....

Odkaz ke komentáři

 

Proč si to myslíš ?

 

Technika jiná - která? To se nabavím, že G7 nemá žádný pořádný benzínový motor a nanabízí verzi 4x4 s DSG (jen s manuálem)

Zpracování lepší - seděl jsi v obou vozech a při srovantelné výbavě ? Nějaký příklad, kde vidíš rozdíl... (u OII a G6 by mě jich taky pár napadlo - např. tlačítka na rádiu, to je ale u OIII a G7 už stejné)

Cena - dejme tomu, v některých konfiguracích souhlasím..... jinak je to srovnatelné...

Uz jsem to psal vyse - podvozek jako jeden ze zakladnich vlastnosti ....

dalsi pak popsal Igor (160R)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...