Přejít na obsah

Brněnská knajpa # 4x4+2 O:-)


SKAJA

Doporučené příspěvky

-hele CF mam odzkousenej a prinos byl uz davno a verim tomu ze na tom zapracovali. Zatim se v tom hrabu chvili a po delsi dobe ale pokud SOC 7970 ziska na extreme settings v 3DMarku11 3198 bodu a prvni vykon 7970CF je 4989 je to 30% vykonu navic, stejne to vypada i v dalsich charts. Podle nich CF dvou 7970 ve vetsine pripadu prekona GTX780ku. Coz zvladne i 290X a jeste bude levnejsi. Takze pokud ne CF tak 290X, a dalsi duvod proc se podle me vyplati zustat u AMD je spoluprace na tvorbe novych konzoli a podle me z toho budou tezit dal.

 

-vodnik data si posbiram uvidime

 

-Noctua tam byla vicemene abych si rezervoval budget na chladic mam v zaloze jeste dalsi chladice ktery se u nas jen tak nekoupi jako NOFAN CR-95C nebo CR-80EH

 

-zdroj je tam pro to aby to uzivilo ty dve grafiky

 

-8GB je malo, kdyz parim mam vyuzito 6.5+ Ballistix Tactical tam mam a jakoz to LP budou niz stejne dal od chladice CPU

 

-Samsung uz nikdy mel jsem v notasu PM810 a po pul roce health na 70%

 

-Nezapomen ze plus savlozubky je to tepelny odstineni

Odkaz ke komentáři

Já mám už přesně dva roky Samsung 830 128GB a zatím bez jediný BSOD zaviněný diskem, a health s akutálně neměřitelným opotřebením.

V práci do sestav dáváme Intely SSD posledni rok a půl a zatím bez reklamace.

 

Taky si myslím, že 8GB může být v sestavě s takovýmto využitím málo.

Odkaz ke komentáři

1. do vodnika nechod, moc penez, malo uzitku, tezka/pracna vymena hw, tezko se pak prodava, radsi kvalitni vzduch, vodni AIO reseni ne! ~ vykonove jako kvalitni vzduch, opravdu kvalitni vodnik silena cenovka za cely okruh, ne, ne, ne!!

Ale no tak :P ...Vzduch se nikdy výkonu POŘÁDNÝHO vodníka ani nepřiblíží. Čert vem CPU, ale grafiky jsou slyšet vždycky (obzvlášť, když je chce člověk přetočit). Jedna grafika se ještě celkem dá, ale jak jich je víc, tak se zahřívají navzájem a jsou slyšet.

 

Já mám teď v pracovním kompu Phenoma II X4 @ 4GHz s HD 7970 @ 1100MHz a chladím to prakticky pasivně - jedinej větrák kterej většinu času běží je ve zdroji. Akorát při plné zátěži se čas od času roztočí ventilátory na radiátorech na minimální otáčky, takže prakticky neslyšitelně.

 

Něco to stojí, to je pravda, ale zase spousta komponent je univerzálních (expa, pumpa, CPU blok, radiátory, ventilátory), takže jediný, co musí člověk při upgradu měnit je blok na grafice. Ale zase nemusí kupovat "lepší" modely se solidním chlazením, ale stačí nejlevnější referenčka (která se nataktuje), takže se to vlastně skoro vyrovná.

 

Ale beru, že to není pro každýho. Není to jako objednat HW, nastrkat dohromady a za hoďku pařit, chce to si s tím víc vyhrát. Ale pro udržení ticha při taktování to smysl má. Já to svýho času řešil/testoval na HD 4870x3, kdy ten kompl v zátěži žral hodně přes 700W ;)

 

Tržnicový AIO sady ani neberu za vodníka, to je jasný :palec:

 

Ad CF, dvě karty škálujou parádně, teprve při třetí to začíná znatelněji klesat, takže přínos druhé karty bych nezpochybňoval. Zdroj je otázkou, já mám teď taky Anteca 850W a je to sice overkill, ale zase má člověk jistotu, že si při taktování udrží stabilitu. Navíc by výkonnější zdroj měl mít i lépe dimenzovaný kondíky, což se při dnešní kvalitě dá považovat za plus.

Odkaz ke komentáři

Tohle je asi vec pohledu, ja mam rad vykony pc, ale s paradnim pomerem cena vykon, takze pro me CF a jeho 30% skalovani neni dostatecny.

Navic proc dva stejne SSD, snad ne RAID..

 

Osobne bych vymenil CPU za i7-47xxK, RAM prodat svoje, koupit 2x8GB pokud je to na hry, tak si nechat 2x4, SSD (samsungy posledni serie atakuji absolutni spicku a nechteji za to nekrestansky prachy, to co rikas, uz je davno historii), grafiku vymenit za silny jednojadro s MSI TF, jestli to bude R9 290/290X/GTX780/780Ti, tak to uz je na tobe a portfoliu her, co doma sjizdis, PSU Seasonic SS-650RM 650W a to je safra s rezervou, SSD samsung 840 evo.

 

Co se tyce vodnika, tak doporucuju zabrousit na jine forum zde a zde

Ale je to 10k navic, ktery bych si radeji nechal do budouciho upgradu. HOWGH :jager:

 

Odkaz ke komentáři

- kdyz se podivas na srovnani 4670K a 4770K tak mi teda paradni pomer cena vykon prijde lepsi u 4670k. Podle me teda 2500 penez nestoji za ten HT, 2MB cache navic a 0.1GHz. http://ark.intel.com/compare/75048,75123

 

- kdyz koupim druhou 7970 dam za ni 9000 Kc, 290X stoji 13 000 takze 4000 usetrim pri nakupu a nebudu muset resit prodej stavajici grafiky. Musim si jeste jednou proverit rozdil vykonosti 7970CF vs. 290X ale pokud je to aktualne na stejno je tu moznost ze vykon konfigurace CF poroste kdezto vykon samotne 290X se urcite nehne maximalne v radu % odladenim ovladacu.

 

- samozrejme ze raid a pekne stripe

 

- porad hledam duvod proc je 16GB problem, protoze pokud je to jen o poctu modulu crucial dela Ballistix i v konfiguraci 2x8G a CL8 stejne jako 2x4

Odkaz ke komentáři

Ignorovat specifikace vyrobce neni dobrej napad, ale jako slepe jim clovek duverovat taky nemuze jeste stesti ze jsou servery ktery pri testech meri i spotrebu. Podivame se a uvidime co uvidime. Pokud by to cely zralo 400W mohl bych si zkusit nechat svuj starej 500W ENERMAX.

Odkaz ke komentáři

Tohle je asi vec pohledu, ja mam rad vykony pc, ale s paradnim pomerem cena vykon, takze pro me CF a jeho 30% skalovani neni dostatecny.

30% to mělo v dobách, kdy to uvedli na trh. Dneska je to spíš 80% (někde i víc). Ale jak jsem psal, taky bych šel radši do 290X, než dvou 7970.

S těma specifikacema zdrojů u GPU je to fakt přemrštěný, resp. oni vychází z toho, že ne každej zdoj je schopen dodávat skutečně to co uvádí a navíc ne 100% výkonu lze využít na 12V větvi, proto píšou radši víc, protože když si pak lidi koupí šity za pár stovek, tak aby to vůbec jelo.

 

Grafiky maj dneska TDP cca 250W (300W), Intel CPU je cca 100W, takže v zásadě stačí zdroj, kterej na 12V větvi dá 400-450W, což s trochou štěstí může být i to lepší pětikilo.

Odkaz ke komentáři

dva SSD v stripu pro hry prinos v ramci jednotek % mas pravdu ale ostatni prinosy mam overene takze stripe urcite stejne jako 16GB

 

Co jsou to ostatni prinosy, co na tom vlastne chces delat?

Nemyslim to zle, jen vim, ze prinos pro realnou praci je pro 98% lidi uplne nulovej. Na netu je tuna testu, ktery jasne ukazuje, ze jediny, co roste, tak je elektronickej pindik v benchmarcich spolecne se sekvencnim ctenim, ale nejdulezitejsi je prece cteni +-4k a jemu podobne, ktery je prakticky nezmeneni(se spatnym Stripe dokonce i klesa!!) a to bez ohledu na raid0, ci veliksot Stripe... v pripade, ze ale delas s extremne velkyma datama a tim nemyslim celkovy objem, ale velikost jednotliveho nekomprimovaneho souboru, tak jsi to mel napsat hned na startu :jelen:

(a amd kvuli coin mineru, ze na tom temer trvas? ;))

a dobre ctvrtecni ranko.... zitra mam volno :pivo:

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...