Přejít na obsah

Jeep Wrangler Unlimited 3.6 V6 Polar alias Polárka


Doporučené příspěvky

Jeeee Bystrice, Domanin, Novomestsko.... co tam porad delas?

 

No, představ si, že bydlím :D

 

Jinak tu muziku jsem vyhrabal víceméně náhodou ze soundtracku k nějakýmu undergroundovýmu filmu, co jsem dostal od kamoše asi před 10 lety na střední. Sem si říkal, že u takové p..oviny nikdo nebude řešit copyright. No a just - po nahrání na youtube hned muziku blokli. Tak to šlo na vimeo.

 

PS: Čáru až tak neřeším, to se přiznám na rovinu. Když předjíždím, tak se dívám, jestli něco proti nejede a jestli je vidět dost daleko. A buď vidím, že můžu, nebo nemůžu. Kolikrát je plná tam, kde člověk vidí kilometr před sebe a naopak přerušovaná v místě, kde bych nepředjížděl ani traktor.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Dneska byla v práci trošku nuda, tak jsem zabrousil na web Svazu dovozců automobilů a prolezl jejich statistiky. Samozřejmě mě zajímala hlavně čísla týkající se současnýho Wrangleru.

 

Registrace nových Wranglerů (JK) podle SDA (benzín vs nafta):
Rok 3.8 V6 2.8 CRD
2007: 0 44
2008: 0 36
2009: 1 30
2010: 3 66
2011: 0 58
--- ---
4 234
Rok 3.6 V6 2.8 CRD
2012: 2 97
2013: 8 87
2014: 12 64
2015: 8 55
--- ---
30 303
Takže jednak je vidět, že zatímco původní 3.8 se prakticky neprodával, nový 3.6 na tom je o poznání líp. Ale pořád je to minimum ve srovnání s dýzlem. Což je mi na jednu stanu líto, ten motor si to nezaslouží, ale na druhou stranu mě to vlastně potěšilo, že s Polárkou plaveme tak trošku proti proudu. Čím míň se těch aut prodá, tím větší to bude unikát. Jednou to bude mít nevyčíslitelnou historickou hodnotu :jelen:
Odkaz ke komentáři

Turbo určo ne. Do toho bych nešel. Jednak si nedokážu představit, že by se překopávaly komplet svody, navíc by se to tam těžko někam dávalo. A měl bych trošku strach i o spolehlivost.

 

Ale mrtě výrobců nabízí bolt-on kompresor kity. V podstatě je to stavebnice se vším všudy - držáky, roury, intercooler atd. Takže to tam člověk jen namontuje, natáhne klíňák a hotovson. A to už bych si uměl představit jako takový decentní zvýšení kouťáku :jelen:

Odkaz ke komentáři

Mně se právě hrozně líbí, jak maj amíci na všechno spoustu různých doplňků, příslušenství, úprav...to jsou fakt skládačky pro velký kluky. Ale samozřejmě je to o penězích, třeba ten kompresor je už celkem pálka. Nemluvě o tom, že náš stát na to napálí další cla a daně, takže to rozhodně není na pořadu dne ;)

 

Ale kdybych vyhrál nějaký ty euromiliony, tak bych si určo vybral RIPP, Edelbrock, Magnuson, ProCharger, Xsprintex :prcprc:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...