Přejít na obsah

Jaké LPG vybrat?


Doporučené příspěvky

Mě to borec dělal sám a trvalo mu to od 7:00h do 15:00h.A to jsem se tam ve 13.50h zastavoval a auto už stálo namontované a natankované venku a do hodinky udělal ještě adaptaci hodnot v ŘJ LPG a bylo hotovo.V 15.15h jsem odjížděl ze vším funkčním a o 19.500 kč lehčí.

Mimochodem třeba http://www.fedorauto.cz dokázal - a u toho jsem byl - předělat Felcii SPI na plyn za necelé 3h ve dvou lidech.A to jsem čuměl jakej to byl frkot a zručnost.Pokud to nejsou nějací garážoví baslíři tak to jede! :palec: - i po tom(auto)

Odkaz ke komentáři

Asi ne, ale to jsem věděl a nevadí mi to :) Myslím si že to tam dělá jeden člověk sám asi.

Ale tak nějak jsem doufal, že bude místo ještě tento týden, ale maj to narvaný co jsem viděl v rozpisu... ale už se těším, až to bude hotový :) :)

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Jak už napsal Gaston, dej potom fotky toho hrdla, protože když jsem si to já nechával přestavět, tak jsem to chtěl mít taky u benzínového hrdla, ale v servisu mě to moc nedoporučovali, protože mají zkušenosti, že už hodněkrát museli opravoat urvané hrdlo, protože se pumpaři k tomu neumí chovat a dost to i trpí váhou hadice s pistolí, tak jsem nakonec zvolil montáž do nárazníku a díky tmavé barvě to ani není moc vidět ;)

Odkaz ke komentáři

Mě to naopak doporučil známý co to má na BMW už dlouho, dokonce při přestavbě na tom trval :D protože na předchozích autech se mu stávalo že hrdlo v nárazníku byl v zimě problém, protože to namrzalo apod. Údajně se do toho moc servisum nechce kvůli tomu, že s tím maj víc práce... Nevím kde je oravda, každopádně je to nenápadnější :)

Dávají tam nějaký plech, na kterém to drží, tak snad to bude dobrý :)

Jinak cena přestavby je 22 tisíc.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

I mě to rozmluvily dát hrdlo vedle benzínu a jsem celkem rád protože ta tankovací pistole je i s tou mohutnou hadicí celkem váha .. takhle jak je to kousek nad zemí tak většina hadice leží na zemi a nezatěžuje to hrdlo a v nárazníku je to přecijen uchyceno lépe .. ale uvidíš, třeba to bude v pohodě ..

Odkaz ke komentáři

Neo: to máš pravdu, ale doufám že to bude v pohodě a žádný prase mi to neurve :D je fakt, že ten známej tankuje jen u HTS kde mi dělají tu přestavbu, tak tam si na to asi dávají bacha, aby neměli práci navíc :D

 

Šipan: a to vypadá jak ? Nemám představu, každopádně to zní dobře, protože to v zimě strhne snad každej...

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

KaJe: Tak na to se jich zeptám, každopádně za to, že mi to tam dají a navrhli mi to sami a nic mi o tom, že to není schválené reřekli, nemůžu, jsem docela pdřekvapen... Dík za info, určitě se na to poptám. :)

 

Šipan: No slušný, naštěstí u nás to není tak strašný :D

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Tak je ze mě plynař :D :) v 10 hodin jsem si to natěšeně převzal a pádil to protáhnout, zatím super, uvidíme co spotřeba atd. :)

 

Jinak za instalaci jsou zodpovědní a nikdy s montáží vedle hrdla nádrže neměli problém, takže toto prý nemám řešit a ani nebudu... :)

 

Záruka na instalaci je 5 let nebo 100 000km.

 

Za 1000km jedu na kontrolu a doseřízení a pak snad budu jen tankovat a jezdit :)

 

Jinak systém mám Elpigaz Stella Polare, nádrž Toroidní 53,5L, natankováno do plna 48 litrů. :)

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Tak te vitame mezi plynari :) co se tyce toho tankovaciho otvoru,tak ho mam taky v narazniku a taky mi to nedoporucovali k hrdlu na benzin,ale stejne si myslim,ze to je cely jenom o tom,ze se jim to blbe dela,a proto se jim do toho nechce..

Jinac to bude taky moje prvni zima,tak doufam,ze to visko hnedka neservu =)

Odkaz ke komentáři

Romix:

 

No tak vítej předělanej ethanolááku.Ať to svištííí po kluzištííí(2.12.2014)

Podle toho co píšeš tak máš taky přihnutej plováček a asi ještě víc než já 53.5L = 48L

Já 56L= taktéž 48L.Něco pak pofoť ať se pokocháme no a pak hlavně ty dojmy.... :D :( ;) - Doufám,že to bude ten první smajlík!

Odkaz ke komentáři

Gawlito: Díky :)

Jsem stejného názoru, v HTS kde mi to dělali říkal že s tím je sice víc práce, ale že to tam dávají radši, tak snad nebude problém.

 

Šipan: Díky :), no nic o tom neříkali, ale je to možný, nebo maj vysokej tlak, prej na každé pumpě natankuješ jiný množství, můžete mi to někdo potvrdit ? :)

 

Foto:

d78e3a177d490f6dfd7ea3672840ebd6.jpg

fbb256ce76fef34dbec71db1ff1498d0.jpg

da57306e7260b344e0792951d6426f30.jpg

2d38af9b7daa38e0e89341a7646f991f.jpg

b1325300d9e21fe99c6b9c0add70a17e.jpg

1676ff8b27739fca4b2e9babaae4b062.jpg

f69e9c7ac4362e4242ea1229dd1cc736.jpg

Odkaz ke komentáři

Romix:

 

To záleží na tom,jak se provozovatel stará o svůj systém a jak je tento tankovací systém čistotně udržován.

Podle toho to i do auta tlačí.Na stojanu je měřák a ten by prý měl pokud je vše ideální ukazovat hodnotu 5 - a ted nevím v čem to mají.Pokud ukazuje míň,tak to není ideální a hrozí natankování nějakého nečístého LPG.

Jinak dík za foto a at to jezdí.Vypadá to dobře.

Odkaz ke komentáři

Jelikož jsem sám ještě netankoval, tak to teda budu sledovat, dík za info a tobě ať to taky šlape ;) :)

 

Byl jsem za známým pokecat, chtěl vidět jak mi to namontovali, tak jsme kecali a zjistil jsem od něj, že když podržím tlačítko na ukazateli paliva, auto nastartuje rovnou na plyn, jeho BMW prý chytne do 0 stupňů, v -5 chytne a při sešlápnutí plynu zdechne :D ráno to asi ze srandy zkusím, ale jinak asi budu startovat na benzín a nechám to ať se přepne sám...

Dneska jsem to zkusil po asi 2 hodinách od toho, co jsem dojel domů a chytlo to na drb.

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Tady je ta krytka s trochou včerejšího ledu po úchvatné jízdě z práce(někde jsem to rozjel až na 30km/h!! :lool: -z kopce ale za 1 a 10km/h B) )

 

 

JJ taky jsem v pondělí přišel k autu a nestačil se divit .. celý auto byla jedna velká koule ledu .. tak jsem škrábal a škrábal a škrábal :)

 

Jinak ten kryt je fakt dobrej .. o tom budu uvažovat protože já jsem děsně roztrižitej a většinou odepnu pistoli donusu jí ke stojanu a zpomenu našroubovat víčko .. už jsem takhle stratil nebo zapoměl na benzínkách asi 10 víček ..se ten plyn pak moc nevyplatí když každý druhý tankování ještě kupuju víčko :D a tohle se mi fakt líbí .. to je dodělávaný nebo to tam máš už od montáže ??

Romix:

 

To záleží na tom,jak se provozovatel stará o svůj systém a jak je tento tankovací systém čistotně udržován.

Podle toho to i do auta tlačí.Na stojanu je měřák a ten by prý měl pokud je vše ideální ukazovat hodnotu 5 - a ted nevím v čem to mají.Pokud ukazuje míň,tak to není ideální a hrozí natankování nějakého nečístého LPG.

Jinak dík za foto a at to jezdí.Vypadá to dobře.

 

Já teda tankuju u nás na benzině kde mají Kralupol a tam je měřák před stojanem a ukazuje to mezi 1 a 1,5 MPa (teda snad nekecám .. ) ..

Odkaz ke komentáři

neo:

 

 

Není to od montáže(polep)ale víčko ano.To jsem nechal vytvořit opět na vlastní žádost manželku.Ona je takovej rozenej výtvarník.Trvalo jí to asi 15min i s "obřízkou" :D, a to včetně těch písmen.Já jen provedl polep.Jinak jak píšeš,taky jsem s Felinou pročůral tak 5 víček a 3 zalomil.Takže proto u mě tato verze.

 

Jinak k tomu tankování-

Dneska jsem bral na pumpě kde brávám i do Corsy a je to přímo pumpa Tomegasu.Bral jsem 40.5l a ujel

490km.Spotřeba tedy drží normu do 8.5l.No ale k tomu tankování-Někdy si všímám jaké zvuky vydávají ty čerpadla co to tlačí do aut.některé krutě kňučí,jakoby ten plyn ani nechtěly nabrat.Zato u kvalitní pumpy jdou krásně tiše a dokonce mají tendenci dotláčet přes normu plné nádrže,To už si ale necháván stojan vypnout,ať to neodnáší multiventil.Dnes jsem se ale zrovna zapoměl podívat kolik stojan tlačí-příště.

Odkaz ke komentáři

Hele plynaři, dotaz, jak vám měří ten ukazatel stavu plynu ? Jsem zmatenej, mám 160km a už svítí jen 2 občas 3 ledky... :D je to nepřesný, nebo se tomu dá věřit ?

Jo a ještě se jako debil zeptám, na čerpačce zmáčknu nějakej zvonek a přijde obsluha, řeknu že chci plnou a natankuje, chápu to dobře ? Asi zítra zajedu natankovat ať zjistím přibližnou spotřebu, docela mě děsí, že bude moc vysoká podle toho ukazatele...

 

Jinak jsem ráno zkusil start rovnou na plyn při 0 stupních a chytlo to na drb :D ale po chvilce jsem to vypl a nechal ohřát na benzín :)

Odkaz ke komentáři

Romix:

 

Je to nepřesny.Mám to taky jak ty.90km-jedna diodka zhasne.Pak tak 140km-svítí už jen dvě atd.

No a nakonec mám ujeto 400km a svítí rezerva i přes to,že v nádrži je ještě tak 16l plynu.Ptal jsem se na to borca co to dělal a prý se to dá seřídit.Na to ale kašlu protože jezdím podle kilometrů.

 

Jinak ano funguje to jak píšeš.Zazvoníš a přiloudá se obsluha.Kolikrát jim ale ten zvonek nefunguje nebo tam není a stojíš tam jak "sval pro příjemné chvilky".

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...