Přejít na obsah

Jaké LPG vybrat?


Doporučené příspěvky

No o seřízení jsem někde taky něco četl, ale pokud to nějak nehuláká, když svítí rezerva, tak to asi taky nebudu řešit, i když možná se o tom zmíním na té první kontrole a uvidíme :) každopádně jsem klidnější takže díky ;)

 

No tak doufám, že se té obsluhy teda dočkám :D chviličku se zábavím montáži redukce a pak budu očumovat stojan, alespoň teď poprvé :D :)

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Díky za odkaz :)

Chtěl jsem tankovat za 16.30 Vena-trade Bludov, tam je uveden nějakej Bohemia gas, bral jsem tam ethanol dokud nebyl v Šumperku, tak nevím, jestli si to teda nemám rozmyslet :)

Co Kralupol ? Ten je na Eurooil Šumperk tam jsem bral Ethanol.

Nádrž co tam mám teď mám přímo z HTS a tam je Kumegas + aditivum C.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Ok, tomu Bohemia Gas se mám raději vyhnout, nebo to mám zkusit ? :D znamej tam tankuje do starýho Peugeota furt, tak se zeptam jestli neměl nemdy problém, ale možná že teda budu raději dávat 17.50 za ten kralupol na Eurooilu, nebo o víkendu Lukoil plnou, maj to levnější :)

 

Edit: Díky za odkaz, budu na to tedy koukat ;)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Jak už jsem psal někde výše.To že člověk veme papírově kvalitní plyn neznamená,že kvalitní být musí.Pokud bude v humusu plněnící systém,tak je to jedno co to je za značku.Pokud známý bere do Peugeota,ale má podtlakový systém, kde je to celkem jedno,protože ten bohužel přidřít vstřikovače a zasrat filtry nemůže-žádné tam asi na plyn nemá.Záleží co má za systém.

Já jsem do feliny brával kde co a ted má najeto na plyn 215tis. a jed furt i Bohemiu gas.

Odkaz ke komentáři

Tak je ze mě plynař :D :) v 10 hodin jsem si to natěšeně převzal a pádil to protáhnout, zatím super, uvidíme co spotřeba atd. :) Jinak za instalaci jsou zodpovědní a nikdy s montáží vedle hrdla nádrže neměli problém, takže toto prý nemám řešit a ani nebudu... :) Záruka na instalaci je 5 let nebo 100 000km. Za 1000km jedu na kontrolu a doseřízení a pak snad budu jen tankovat a jezdit :) Jinak systém mám Elpigaz Stella Polare, nádrž Toroidní 53,5L, natankováno do plna 48 litrů. :)

 

Vítej mezi plynaři a přeju ti spoustu plynových kilometrů :palec: . Já mám na LPG najeto zatím asi jen 6tis km, ale nemůžu si vůbec stěžovat, hlavně to jde poznat v peněžence, tedy u mě zatím ještě ne, protože mám montáž na splátky, ale co ušetřím dám na splátku, takže za 5 nebo 6 měsíců už šetřit skutečně budu :D

 

Jinak co se tady probíralo to víčku v nárazníku, že v zimě zamrzá, tak jsem si říkal, že to nebude tak horký, ale jaký bylo moje překvapení, když jsem po prvním dni ježdění na ledovce, sněhu a marastu zjistil, že mám celý víčko obalený zmrzlým marastem, takže kdybych chtěl tankovat, tak mám asi smolíka :D . Je teda pravda, že ještě nemám nasazený zadní zástěrky, takže by to potom mohlo být lepší, ale i tak jsem zvědavej, jak to v zimě bude, abych to potom neměnil za to víčko co má šipan :D

Odkaz ke komentáři

Konny:

 

S tím šroubovacím víčkem je jedna sranda v zimě.Je to taková,že moje verze byla pokud byl ten marast co vzpomínáš,tak jsem vždycky,když jsem v takovém počasí potřeboval tankovat postříkal víčko rozmrazovačem a chvíli počkal.A pak jsem si řekl dobry povolilo.Najel jsem ke stojanu a zabral za víčko,že ho povolím.No a pokud byl větší mráz a víčko už něco pamatovalo,tak to díky křehkosti plastu udělalo lup a a víčko bylo venku a závit z něho vevnitř závitu tankovacího hrdla.Tak jsem obsluze řekl nashle a jel si tanknou toho dražšího produktu z ropy.Doma jsem pak musel povolit trubku od hrdla,aby vyfučel zbytek plynu a aby mě při dolování toho zbytku závitu nepopálil,bo to umí dobře omrazit ruce.Pak opatrně,abych nepoškodil gumovej těsnící kroužek na který doléha těsnící kulička.No v zimě se takto nadrběš přepychově.

 

Jedno řešení jsem po třetím zalomení i tak našel.Upravil jsem si víčko tak,že jsem do jeho středu vyvrtal díru

a do té jsem si upravil klasický pozinkovaný šroub M10.No a dokud ho můj otec po mém darování Feliny nestratil tak sloužil doteď.Na Corse jinak mám taky to zaklapávací,které bylo součástí systému BRC.A to tam jezdí už přes 10let pořád jedno.

 

Odkaz ke komentáři

Konny: Díky, nápodobně :)

 

Koukám, že s tím je celkem sranda :D... Teda teď se člověk směje ale v zimě to musí opravdu "potěšit" :D

 

Dneska jsem si řekl že chci vědět spotřebu a tak jsem po 200km natankoval do plna, svítila už jen jedna LEDka.... Říkal sem si že to bude katastrofa :D ale natankoval jsem za 295 kč, 17.50 za litr na Eurooilu a bylo to plný, takže zkusím požádat o seřízení, protože 16 litrů 3 diody je nějak moc...

Obsluha přišla během chvilky, zatím jsem našroubil redukci a doufal, že to ta hadice nevyrve :D ale nevyrvala, šlo to vše hladce, jen teda to tankování trošku trvá... :) spotřeba je cca 8,5 litru, a to tomu šlapu, jelikož jsem to trochu testoval ;)

Takže zatím spokojenost.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

No podle toho co vím,tak úplně to vyjet nepůjde.Zůstane tam asi 2-3l.Při této zůstatkové litráži poklesne v systému tlak směrem do vstřikovačů(na hadici je snímač) LPG a následuje přepnutí do benzínu aby měl motor ideální bohatost.Vše pak začne zase fungovat automaticky až po dotankování LPG.

Odkaz ke komentáři

To je stejný jako u benzínu .. ukazatel stavu at si ukazuje co chce to je jen orientační .. auto pojede na LPG dikud tam LPG bude pak se přepne na benzín. Mě to ukazuja taky uplně náhodně natakuju plnou a odjíždím od pumpy a svítí mi červená dioda .. pak na dálnici svítí dvě zelené po chvile zase jen červená, za 5minut to ukazuje uplně plnou a za dalších 5 už zase červená :D

neřeším to jezdím podle kilometrů .. ;)

Odkaz ke komentáři

Asi Vás tady naštvu, ale mě to celkem ukazuje dobře. Na první světýlko ujedu tak 40 km, pak po 125 km a na červenou rezervu 80 km a celkem to je tak těch 495 km. Takhle to mám když jedu za sestrou dálkovou a prázdným autem jen s rodinou. Když ho naložím na dovču, tak se to drobet zkracuje, ale celkem fakt přesné.

A víčko používám to šroubovací, již přes 5 let a 100 tisíc km a drží a nemám problém ani v zimě. Jen jsem ho drobet musel obrousit - obvod, protože šlo dost ztuha, od té doby bez problémů.

Odkaz ke komentáři

No mě ten ukazatel zase dneska sem tam ukazoval plnou(4diody) a to mám ujeto 140km od tankování.Minulý týden v těch samých kilometrech svítily už jen dvě.

 

KAJE:

 

A jak to u tebe vypadá s těma svíčkama jak jsi pořád měnil?Už jsi pořešil ty nejlepší vhodné,nebo byla příčina jinde proč ti pořád odcházely.

Odkaz ke komentáři

šipan, tak na radu mého plynaře, co říká jedině Denso, klidně ty nejlevnější a častěji měnit, jsem dal Denso K20TT

- http://www.svickydenso.cz/zapalovaci-svicky-denso-twin-tip/ a teď jsem se díval a od února najeto 14500 km a ani jedno škubnutí. A jedna stojí asi tak 75,- Kč. Nic jiného jsem s autem nedělal. Takže já doporučím jen Denso a tyto jsou pro mě jednička.

Odkaz ke komentáři

Souhlas, mám je taky a jiný už nechci...

Měl jsem je skoro od koupě auta, cca od 198tkm do skoro 220tkm, pak jsem dal bosch super+ a po cca 11 tkm bylo po nich, auto cukalo apod... Věřím že i na LPG je budu bez problémů používat dále.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

No já jsem tam namontil ty co mi doporučil ten můj přestavitel-

 

http://www.mojedilna.net/mojedilna-net/eshop/46-1-Octavia-I/264-2-Motor-spojka-prevodovka/5/1426-Zapalovaci-svicka-Bosch-0-242-240-593-zavit-14-mm-1-pol

 

a nějak se mi to nezdá a to hlavně za studena na benzín.Má to tendenci vynechávat.Jak je to teply tak už dobry.Neškubou,spotřeba OK.Ale mají najeto za 3 týdny teprve 1300km,takže to není hodnotící.Právě když jsem to předělal,tak jsem tam měl pro e85 namontované proklínané Brisk Sylver a to se jevilo i za studena v pohodě.No mrknu taky na ty Densa asi.

Odkaz ke komentáři

Bohužel odkazy na Kellynu nefungujou ;) kdyžtak napiš název :)

 

Určitě ty Densa zkus, máš tu doporučení dokonce od 2 :) nejsou drahé ale jsou dobré, používám je i do sekačky a malotraktoru a teď je koupím i do Nissana, do kterého budu dávat jednotku na Ethanol z Okty.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Dik za odkaz, to je divné, že ti to blbne když jsou na LPG, ale možná to souvisí s tím malým odtrhem, možná to za studena ten benzín zapaluje špatně...

Já jsem u těch Denso chtěl odtrh trošku zmenšit, mají ho velký, ale zatím to jede jak má, tak se do toho nebudu vrtat, i když je to na plyn údajně lepší.

 

Já je měl taky nějak za 50 kus ale plus pošta... :)

 

Edit: aha, tak koukám, že ten odtrh není z výroby, nepřečetl jsem to celé.

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

To je celkem dost.Asi by to chtělo taky potom zklepnou.Mám takovy zkušenosti,že pokud jsem dřívěji na Felině nechal ten odtrh větší tak jak byl,tak jsem ujel cca 2500km a už to sem tam poškubávalo.Pokud se to zkleplo hned,tak to jelo 10tis.OK.To se jednalo o svíčky Champion.


Ty Densa mají 1mm, jak klasiky co doporučuje výrobce auta. Nechávám je tak. To sklepávání prý u sekvence není k ničemu.

No vlastně jo to máš taky pravdu.To už nám Karel u sousedů na foru vysvětloval.A hlavně ty jsi dobrá reference,že to není potřeba.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...