Přejít na obsah

OII Combi Tour - holobyt


Doporučené příspěvky

Ahoj, rozhodl jsem se si tady taky zalozit male tema pro tohle Ferrari (barva...) :D Jednak se pochlubit, jednak jako takovy verejny to-do list a changelog :)

 

r.v. late 2011, koupeno koncem 1/2012

 

1.6 MPI, Euro 5, klasika

 

Vybava:
zadna (Tour) :D

ne, neco tam je:

  • paket Tour Plus (klima, reproduktory, radio, elektricky okna vpredu)
  • ESP
  • tazne zarizeni
  • listy na dverich

 

Obuti:

  • Zima: Skoda Deimos (195/65 R15), Nokian WR-D4
  • Leto: Skoda Gemini (225/40 R18), Bridgestone Potenza

Upravy a doplnky:

  • Radici paka z OIII RS - pouze cekam na cernou kuzi objednnanou z Ciny (1 m^2) aby se dodelala manzeta (ted to planda navolno). Hned jak jsem poprve sahnul radici paku v RS, vedel jsem, ze ji musim mit, neskutecne pohodlnejsi uchop. Kdybych vedel, ze stejny tvar maji vsechny nove skodovky (nebo ne? ale podle vzhledu se mi zda ze jo), dal bych tam treba z Rapida (i kdyz ty zas nemaji cervene prositi manzety) - fakt jsem ji chtel kvuli pohodlnemu tvaru, ne proto ze je na ni VRS a o kvalt vic :D
  • Sundani napisu Octavia z kufru - trosku minimalismu :)
  • Zadni SPZ na suchem zipu (predni zatim ne, kvuli parkovacum s kouli atd., at je tam nejakej vakl)
  • Tempomat - nejlepe investovanych 3000 Kc za hoooodne dlouho dobu, zejmena proto ze jsem s autem byl az v Anglii na tri mesice.
  • Staging
  • DVR kamera - zapojena na spinanou pojistku, kabel ukryty ve sloupku, je to nejaka 1080p Cina asi za litr ale super obraz ve dne i v noci
  • LED osvetleni v interieru - v teto vybave tam toho moc neni, za tipy na konkretni LEDKy diky Tommyk :) edit: vratil jsem zpet zarovky protoze to bylo az moc modre svetlo
  • Aftermarket radio s BT a HF - naky Pioneeer nebo co :D
  • Nova loga vepredu i vzadu
  • Vytlumeni: podbehy
  • Tesneni pod kapotou v predu – opet dik Tommyk, motor po pul roce furt cistej!


Planovane upravy:
(jenom takove male veci, mam rad jednoduchy minimalisticky vzhled)

  • zatemneni skel (zadek na max a prostredek skoro na max)
  • nova loga dopredu, dozadu a mozna i na volant
  • LED osvetleni SPZ (zkousel jsem 5 ruznych kousku az jsem nasel kandidate s idealni teplotou barvy, zbyva jen poladit odpor aby to nehazelo error)
  • plastove podbehy (vymena za kobercove co jsou original)... i kdyz to si budu muset jeste dost promsylet
  • lehke odhlucneni (kapota + podbehy + dvere + pate dvere)
  • originalni ramecek na aftermarket radia od skodovky, ten levny kus plastu co tam je ted vypada osklive.. ale zas ten original stoji asi 1500 :(
  • DVR kamera dozadu
  • Tesneni kapoty dopredu



0-OII.jpg

1-OII.jpg

2-OII.jpg

3-OII.jpg

4-OII.jpg

5-OII.jpg

Odkaz ke komentáři

Diky :)

JardaFuxa: Jj, je to taky Trum Plus a stala kolem 285 tis. (presne uz nepamatuju), ale v cene je jeste tazne zarizeni, koberecky, plastove listy na dvere, sada zimaku "zdarma" a poklice

 

Tommyk: Haha jojo :)

 

Jinak jsem vcera namontoval radio (Pioneer nejaky) a jsem pomerne zklamany z kvality toho redukcniho ramecku na 1DIN radia (takovy ten uplne nejobycejnejsi za cca 350 Kc). Vypada to dost levne (a sotva to drzi), ale aspon muzu hrat pres Bluetooth a to je ted hlavni. Casem to ale bude chtit nejaky pevnejsi a hlavne hezci ramecek jako tento

 

pic_AZO600002A.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Vyhledove, ale jeste uvidim jestli ty Gemini fakt pasuju na letni kola... zatim jsem je mel nasazene jenom jeden den a byl jsem spokojeny se vsim - vzhled (i s nesnizenym podvozkem), pohodli (jasne, je to tvrdsi jak 15", ale zadna tragedie, navic jsem zvykly z tatoveho auta ktery ma 18" letni 17" zimni), trosku sice vetsi hluk, ale to poresi odhlucneni podbehu.

 

Mam ale strach z dlouhodobe dynamiky a spotreby, precejen ty kola jsou vyrazne tezsi a sirsi a 75 kW je jenom 75 kW... Jako co jsem s tim jezdil ten den (zhruba 50 km po okoli), tak spokojenost, spotreba tak nejak normalni na to ze jsem to moc nesetril :D Ale pak jsem tady cetl tema kde si vsichni stezovali ze uz s 17" kolama je znatelne zhorseni citit, takze nevim jestli jsem si toho skrz to nadseni nevsiml nebo co... protoze Gemini byla laska na prvni pohled :D Jakoze ja normalne jezdim uplne v klidu, dam si na tempomat limit a jedu, nepotrebuju nejake extra zrychleni (ktere tam neni ani s 15", co si budeme povidat), ale kdyby to s tema kolama zacalo jezdit i eco-runy treba za 8L (normalne jezdim delsi trasy okolo 6,5l a kratsi popojizdecky tak 7,5-8), tak to by byl problem :(

 

Takze ted uz vypada ze zima je definitivne pryc, tak je nahodim, budu s tim chvili jezdit a pak uvidim, zda si je necham; jestli jo, tak potom bych to chtel shodit, rikal jsem si ze tak -25 mm pruziny by byly idealni.

Odkaz ke komentáři

Pěkná octava, na těch gemini kolech to vypadá suprově, celkově se mi líbí, jen bych asi nechal nalakovat zrcátka a kliky :-)

 

Ten rámeček na aftermarket radio doporučuji pouze original, momentálně také řeším přestavbu radia ze streamu na 1DIN pioneer a když jsem viděl ty neorigo čínské rámečky , tak můžu říct že bych si je kvůli vzhledu do auta v žádném případě nedal... Mám sehnaný origoš a ta kvalita plastu a zpracování je upně jinde a v odkládací ploše je gumový kobereček... Pokud se rozhodneš pro original, budeš potřebovat sehnat i rámeček na typ Bolero, čili ten s menší dírou.......

Odkaz ke komentáři

No ja ten cinskej prave mam, a je to hrozny shit, vubec to nelicuje. Zvazuju jestli tam nenarvat nejake Skoda radio... nejake to chytrejsi, ke kterymu by se daly dodelat treba i parkovaci senzory nebo kamera... ale to by se mi asi prodrazilo a nevim jaka je sance ze nekoupim nejakou corku. Navic statisticky vickrat pri couvani naboural tata, ktery ma kameru i senzory, nez ja, co nemam ani jedno :D

 

Jinak co se tyka zrcatek a klik, tak na jednu stranu jo, vypadalo by to lip, nadruhou stranu jsem haklivy na rozdilny odstiny te cervene a mam strech ze by to nebylo stejne, navic ty plasty mam udrzovane a pekne syte cerne, takze to spis necham :)

 

Takhle s Pioneerem ze necely tri tisice mam AUX, USB, BT A2D2 i handsfree (pouzivam vsechno) a spokojenost. Jen nejaky peknejsi ramecek, casem vytlumit dvere (celkem brutalne to ted rezonuje) a mozna i obmenit repro a audio bude top.

 

Jedina nevyhoda oproti tovarnimu je ze radio jede jen s otocenym klickem, ale uz jsem si zvykl a nevadi mi to. :)

 

O vikendu mam v planu mensi detaiing a znova nahodim ty Gemini, tak doufam ze bude pocasi jak dneska (22 st. :) ).

Odkaz ke komentáři

Domontovana nova slepice i dozadu a prezuto, tentokrat uz na furt + jemne vytlumeni podbehu, pomohlo to tak na 50% - letni pneu jsou furt slyset, ale o neco min + komplet owapkovani kobercovin v podbezich, u zadnich poprve po 5 letech :) Detailing venku jsem nestihl, jen BSD, takze se to neleskne tak moc jak by mohlo. :D

 

IMG_0518.jpg

 

 

Druha vec, kdyz dokupim ty krytky co tam ja nemam (mel by to byt dil 1Z0821111 a 1Z0821112), pujdou mi tam normalne pridelat? Resp. jestli vubec ty cisla dilu jsou spravny, tady na teto fotce vypadaji mnohem sirsi:

 

IMG_6290.jpg

 

dira%20v%20podbehu.jpg

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nakonec jsem se rozhodl, ze do snizovani zatim nepujdu (jednak to obcas potrebuju nalozit, jednak 1.6 a takto velka kola nejdou uplne k sobe - zere to vic a jede to min - coz ale mem letosnim najezdu to ale nebude problem), ale vypadalo by to krasne:

 

(toto je zhruba -30mm, presne pulka sredove poklicky kol, coz by melo byt 60 mm)

 

VT-30mm.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...