Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Přesně jak píše Cosby 5 let není stará pneu, pokud je dobře uskladněná.

Dokonce ve vyjádřní od Conti k stáří pneu ,píší názor profi závodníka a ten udává ,že jeden

rok stará pneu je nejlepší.

V práci bereme pneu na přímo od Conti, a bez problémů pošlou i 3 roky starou pneumatiku !!!

Odkaz ke komentáři

Zdravim, propadl se mi vnitrni kord u leve zadni barumky, takze hledam neco na moji O2 v rozmeru 225/45 R17, premyslim nad:

>> Continental SportContact 5

>> Goodyear Eagle F1 Asymetric 2

>> Dunlop Sport Maxx RT

 

a chtel bych se zeptat, co u Conti. znamena index pneu 91Y MO? Jaky je tam rozdil proti 'obycejnym' 91Y? Nemuzu se dogooglit, diky.

Odkaz ke komentáři

CSC5 mam ted poprve jako letni misto Michelinu (PS3 v mem rozmeru proste nejsou) a musim rict ze jako ta guma dela presne co ocekavam kolikrat i vic, za posledni tyden jsem ji celkem nechtene a vlastni blbosti radne proveril na vode a rikal jsem si jaj tohle nedopadne dobre a vse dopadlo. Jsi Brnak klidne se muzeme domluvit na demonstraci co ty gumy svedou

Odkaz ke komentáři

snad nebudem trepat somariny , ale skratka MO znamena certifikovane pre vozy Mercedes. ? Urcite by som skor isiel do pneu s MO. Zevraj su kvalitnejsie zmesy ,ale co ja viem>?:huh:

oznacenie MO znamena Mercedes Original a ano su pouzite kvalitnejsie zmesi kedze sa jedna o prvu vybavu odoberanu prevazne automobilkami. ja mam Conti CSC 225/45 R17 91W MO FR a maximalna spokojnost ci na suchu alebo vode :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Přezul jsem na Dunlop sport bluresponse 205/55/16 a spokojenost.

Jsou tichoučké při odvalování i při přejezdu nerovností. Původní byly taky Dunlop, akorát fastresponse, celkem sjeté, asi 3 mm.

Jakub

 

Takhle ta Dunlopka vypadá

post-21893-0-84792000-1375513884_thumb.jpg

bohužel nemá u tohoto rozměru ochranu ráfku, jak měla předchozí generace.

Upraveno uživatelem jakas
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Po prezutí na zimné pneu a zistení, že letné sú KO, mi vyvstala otázka, akú značku letných pneumatík zvoliť. Jedná sa o rozmer 225/45-17. Doteraz som mal GoodYear F1 Asymetric, ale bola to vyslovená hrúza. Možno sa to týkalo len mojich konkrétnych štyroch kusov, ale auto bolo na nich totálne nekľudné a uskákané. Pri nabehnutí na priečnu nerovnosť celé auto akoby odskočilo do strany a pri jazde v koľajách po kamionoch celé auto behalo zo strany na stranu. Pritom doslova ťahalo volant do strany. Po prezutí na zimné Dunlop Winter Sport M3 MO toho istého rozmeru mám pocit, akoby mi auto niekto vymenil. Jazdný prejav sa o 180 stupňov zmenil k lepšiemu. Všetky problémy, ktoré boli s GY akoby sa stratili. Takže by som bol veľmi vďačný, keby ste sa podelili o svoje skúsenosti s letnými pneu 225/45-17. Prosím len skúsenosti, nie dohady. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři

rád bych do konce roku pořídil nové letní obutí na Octavia II RS v rozměru 225/40 R18 92Y.

 

Mé požadavky na gumu jsou:

- nízká hlučnost

- výborné jízdní vlastnosti (voda i sucho)

- dobrá ochrana ráfku

- s ohledem na velikost gumy, tak dobrou odolnost proti pilce/odskákání

- a teď něco, co je v rozporu s jízdními vlastnostmi a to životnost (ale na tom netrvám)

 

Můžete mi prosím:

- nabídnout 3 alternativy a napsat srovnání mezi nimi - proč zrovna tu či onu

- přemýšlím o variantě sportcontact 5 (kamarádi mi radí však sportcontact 2, jelikož je jen o malinko hlučnější, ale déle vydrží). Pneuservis mi zas tlačí do Dunlopek či Michelinu

- měl jsem i P7 cinturato, ale udělali mi pilku (na SUPu). Jinak většina lidí je s ní spokojena

 

Pokud někdo prodáváte, klidně mi hoďte SZ nabídku, nebráním se ničemu :)

 

Díky za doporučení

Odkaz ke komentáři

Sportcontact 2 urcite nevydrzi viac ako sportcontact 5 ;)

Ja mam Csc5 a na vode ci suchu su vyborne. Co sa tyka zivotnosti coskoro zmeriam dezen po jednej sezone a dam info ;)

S dunlop skusenost nemam a michelin by som osobne uz nechcel.

Este by som zvazil pneu Vredestein mal som ich a bol s nimi tiez dost spokojny. Sice boli trochu hlicnejsie ale jazdne vlastnosti a vydrz bola vyborna. No neviem ci sa robia v rozmere aky potrebujes.

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři

Ja asi tiež pôjdem do SC5. Tá špecifikácia MO alebo AO nič v podstate nerieši. Podľa toho čo mi povedali v pneuservise je guma je taká istá ako bez toho označenia. J eto vraj len marketingový ťah, aby boli ľudia spokojní, že to majú akoby o niečo lepšie než bežné... No, neviem, či to tak je naozaj - ako som kúpil, tak predávam... Inak v tom servise hneď vedel, aké som mal pocity, keď som povedal, že predtým som mal obuté GY F1 asymetric. Jeho reakcia - jazdili ste ako na kameňoch - to jasne vyjadrila. Takže GoodYear F1 Asymetric už radšej nie! Zohnal som SC 5 v Y za 104,90 E, takže je to jasné.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...