Přejít na obsah

chipovanie 2.0 TDI BKD


Guest stevo

Doporučené příspěvky

Ty voe, já se celou dobu bavím o spotřebě bez klimy. O spotřebě s klimou ani nemluvím, bo bych se musel stydět. :wallbash:


Mě zase nikdo nevěří 7,5-8L na RSu nevím jak to dělají ti co jezdí za 5... z kopce jezdí bez motoru a po rovině tlačí a do kopce nevim... Máme doma auto s tímhle motorem od nova a pod 6 litrů prostě nejezdí :wacko:

 

Proč ti to nikdo nevěří? 125 kW přece musíš nakrmit, když má nafta takovej výkon. Nebo si to jako myslel, že je to málo?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

CvencA: od vicka po vicko, samozrejme.

 

 

Laurin Klement: predsedo, ty ses uplne vymrdal na moji posledni zpravu. S takovymhle pristupem ti to asi necham startovat na pendrek celou zimu :D

Tak to mi prostě hlava nebere. Já mám chip s ohledem na potenciální životnost všeho možnýho "jen na" 118 kW a přes léto s klimou teda za míň než před tím nejezdím, naopak vždycky přemýšlím, že to vrátím a teď bez klimy jakž takž stejná spotřeba jako před chipem. Podotýkám, že jako prase vůbec nejezdím. Jsem od toho čekal asi moc. Upraveno uživatelem CvencA
Odkaz ke komentáři

Vzdycky me pobavi romanticke predstavy lidi o upravach ridicich jednotek :D

Zadny chip pri ekonomicke jizde nepomuze snizit spotrebu jednoduse proto, ze bezne se neupravuji cele mapy, ale jen casti pouzivane pri pozadavku na plny vykon. (To je idealni pripad, bohuzel se najdou i taci, kteri nejak od oka upravi cele mapy, ale jeste jsem nevidel, aby to bylo udelane spravne.)

Proto renomovani upravci zadne snizeni spotreby neslibuji a pokud k nemu nahodou dojde, zpravidla se tak stane lidem, kteri jezdi "jako prasata", casto vyuzivaji plny vykon a tim padem spotrebu moc neresi :)

Odkaz ke komentáři

cvenca: no jednoduse proto, ze pokud se prakticky jen vstrikuje vic nafty (aby byl pozadovany vykon), tak toho moc na palivu neusetris. Jinak mas aspon vykon navic, tedy to, co sis koupil, spousta lidi si koupi "kouzelnou krabicku" nebo "silovy box", kterou zapoji nekam mezi cidla a RJ - a nektery opravdu upravujou data z cidel a nektery radeji v zavode o "spolehlivost" nedelaji vubec nic, viz. video... ktery je delsi, tak napisu nejzajimavejsi casy.

https://www.youtube.com/watch?v=VGtImIP6j3A&t=4m8s +cca 2 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=VGtImIP6j3A&t=13m12s do 15:23

https://www.youtube.com/watch?v=VGtImIP6j3A&t=18m50s do 22:33

 

Navic bmp ma vic uprav k dosazeni tehle spotreby.

 

 

seib: mel si na mysli, ze se nebude pit, nebo ze se nebude pit jager? :D

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

Vzdycky me pobavi romanticke predstavy lidi o upravach ridicich jednotek :D

Zadny chip pri ekonomicke jizde nepomuze snizit spotrebu jednoduse proto, ze bezne se neupravuji cele mapy, ale jen casti pouzivane pri pozadavku na plny vykon. (To je idealni pripad, bohuzel se najdou i taci, kteri nejak od oka upravi cele mapy, ale jeste jsem nevidel, aby to bylo udelane spravne.)

Proto renomovani upravci zadne snizeni spotreby neslibuji a pokud k nemu nahodou dojde, zpravidla se tak stane lidem, kteri jezdi "jako prasata", casto vyuzivaji plny vykon a tim padem spotrebu moc neresi :)

Samozřejmě jsem nečekal, že budu jezdit za tři litry. Ale alespoň stejnou spotřebu. Je mi jasný, že výkon musíš něčím nakrmit, ale vždycky to propagují tak, že je tam úspora paliva, protože ten motor dosáhne výkonu dřív a proto udělá míň cyklů a tudíž menší dobu vstřikuje palivo. Ale čert vi, jde je pravda. Ale asi si nemám co stěžovat. Těch pár deci za ten výkon asi stojí.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jj, kroutak taky narostl. Jsou to hodnoty max a co si budem povídat, kdo z nás točí naftu na 4 tisíce otáček nebo až k červenýmu poli? Ale hlavně jde o to, že mi ještě nastavili turbo, že už tlačí od cca 1600-1700 otáček a tah motoru je po celou dobu otáčkovyho pole, žádný pokles ke konci, jak je původní palivova mapa. A znát to je hodně, táhne to jak kurva hned od spodu a po celou dobu, zrychlení je úplně někde jinde. To se někde o rozjíždís a vždycky si hned pryč a to na to moc nešlapu. I moje paní říkala, že to hned poznala, že prej to jede furt nějak moc :-)

Odkaz ke komentáři

Zdravím hoši, taky se podělím, mám OII 2007 BKD 103Kw, chip sem dával přibližně ve 134tis km. nyní mám asi 176tis a jediný co sem měnil byli brdový desky na zadku. Jinak motor ok. Pravidelně dělanej servis, to je základ. Jezdim ne pomalu a ne na krev, a teď dlouhodobá spotřeba jak se ochladilo skočila na 5,5. Tak jsem z toho trochu v depresi :-D Jinak chip je nastavenej na 133kw a 400Nm. Docela to bylo znát . Teď už zas tak moc ne :-( Ale spokojenost veliká. A pro doplnění dávám, jedině Vervu a VIF, od jisté doby nebo nějaký jiný prémiový paliva , který se asi rovnaji kvalitou obyčejným palivům všude jinde mimo českou republiku. Aspoň doufám :-D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...