Přejít na obsah

zkušenosti s STK 2016


Doporučené příspěvky

Mikl to ověřoval na Ministerstvu dopravy a opravdu rezerva může být menší. Takže technik je kokot a ještě se ptal na pružiny a ty se taky nezapisují asi sada pro lepení.

To je sice hezký, ale s tím na STK neuspěješ...Číslo vyhlášky, paragraf, odstavec - to je jedinej argument, kterým na ně můžeš, tak to sem doplň ;)

Odkaz ke komentáři

No to je ten největíš problém to by člověk musel být právník.

 

ale v zákoně je napsáno: náhradní kolo (ráfek s pneumatikou), které je dostatečně upevněno v držáku zajišťujícím, že síla při snímání kola z držáku nebo vkládání do držáku nepřesáhne 490 N.

 

Není tam nijak více specifikováno. Takže to já splňuji.

 

Dále to potvrzuje další odstavec:

Závada:

c) jsou-li namontovány pneumatiky různého rozměru na téže nápravě, nejde-li o nouzové dojetí.

 

Jako náhradního kola s pneumatikou může být použito pro nouzové dojetí kola s pneumatikou jiné nebo zvláštní konstrukce nebo jiného rozměru, určeného pro tento účel výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Tato kola musí být homologována podle předpisu EHK č. 64 nebo směrnice 92/23/EHS.

 

Tady je celý zákon, kdyby se v tom chtěl někdo rochnnit, jenže je to moc stránek a nejsem právník, abych mohl vykládat zákony.

341_2002.doc

Odkaz ke komentáři

Tak podle tohoto odstavce bych řekl, že si tam ani 18" rezervu dát nemůžu protože výrobcxe vozidla určil to co tam mám:

Jako náhradního kola s pneumatikou může být použito pro nouzové dojetí kola s pneumatikou jiné nebo zvláštní konstrukce nebo jiného rozměru, určeného pro tento účel výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Tato kola musí být homologována podle předpisu EHK č. 64 nebo směrnice 92/23/EHS.

Odkaz ke komentáři

Já tomu rozumím. Protože získat některé informace je složité a vyznat se v tom, aby si byl člověk jistý. Tento problém co mi vymyslel je téměř neřešitelný, takže úplatek by byla si jediná cesta, pokud bych se o to nezajímal a nebylo by toto fórum, kde mi spousta lidí dodala relevantní informace.

 

Teď jsem si celkem jistý v kramflecích. Každopádně auto mám u Slaného v servisu nezpůsobilé takže než riskovat cestu do Prahy, dojdu ve slaném na novou STK, argumenty už mám, kdyby tam taky prudili.

 

Pokud se STK povede tak si to s nima půjdu vyřídit, nebo jim napíšu dopis, prostě aby měl problém.

Odkaz ke komentáři

STK - Horoměřice! Jezdím tam s našima autama co máme v rodině asi 10let a nikdy nebyl problém, až teď jsem narazil na tohohle technika.

A navíc jsou docela drahý Horoměřice 630Kč a 270Kč opakovaná, Slaný 550Kč a 100Kč opakovaná a do 5dnů zdarma. Každopádně mě tam už neuvidí.

Odkaz ke komentáři

Ja mel neco podobneho zase na Kladne, take tam jezdim uz leta a vzdy bez problemu, tedy jeste kdyz jsem mel O1 tak me jednou vyhodili, ale to bylo opravneny. Opravil jsem to jeste ten den, zajel tam, zaplatil 100,- a bylo to. Ale jednou jsem tam pak narazil na kokota co me pekne peroval a take kvuli hovadinam. Nakonec me pustil, ale to bylo kecu (mozna take cekal "malou domu", ale nedockal se :-) ) Tak ted uz prave take zvazuju, jestli na pristi STK pujdu do Kladna nebo do Slaneho, nebo tusim, ze mi nekdo rikal, ze v Novem Straseci je to take dobre.

Upraveno uživatelem luban
Odkaz ke komentáři

Tak jsem byl ve slaném, tam si vyjel ten protokol z minulé prohlídky a ptal se na ten podvozek tak jsem mu dal ten papír a on chvilku jako, že jo a pak ještě jednou přišel, že se někoho ptal a, že ať si to nechám zapsat do TP. Tak mi vrátil peníze a jel jsem domu.

Odkaz ke komentáři

Podle technika ze stanice STK - Horoměřice má být rezerva naprosto stejná jako kolo na dané nápravě! Takže letní a zimní a když si koupíte nové gumy tak musíte i rezervu. Nevím co dělat když máte na předku jiný vzorek?

 

Když jsme mu říkal co řeklo MD tak na to řekl, no mi se s nima taky hádáme, my určujeme co je v pořádku!!!!!!!! Takže nějaký automechanik tady určuje co je zákon.

Odkaz ke komentáři

To jako chceš říct, že nějakej technik na STK se povyšuje nad zákony a vyhlášky MD? To bych se mu vysmál do ksichtu a popovídal si s vedoucím STK. Zároveň bych o technikovo boharovnosti upozornil právě MD a poptal se, jestli je v pořádku, že tato stk a tento technik ještě mají licenci B)

Odkaz ke komentáři

Jo Holy,kdyby to bylo tak jednoduché :palec: Bohužel MD není zřizovatelem STK to je tuším KÚ.

A nikdo se nebude hrnout bít za práva občanů.On je totiž v našem národě rozšířen zvyk se sichrovat spíš než rozhodnout.Takové holt máme úředníky :wallbash:

A věř tomu,že radši podpoří vola technika,jenom když je přísnej.To že "občas" požaduje i blbost,koho to sere. :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Co takhle zburcovat Novu?? ...Je to sice bulvár, ale tím spíš by je to mohlo zajímat. Každá senzace se dneska hodí. A udělat z toho maníka debila před celým národem by mohlo mít dokonce větší úspěch než nějaká stížnost zametená pod koberec. ...Ještě udělat napřed tajnou nahrávku a máme tu aféru na půl televizních novin laugh.gif

Odkaz ke komentáři

Podle technika ze stanice STK - Horoměřice má být rezerva naprosto stejná jako kolo na dané nápravě! Takže letní a zimní a když si koupíte nové gumy tak musíte i rezervu. Nevím co dělat když máte na předku jiný vzorek?

 

A co když má auto vpředu jiný rozměr, než vzadu? :) Ten mechoš je asi dobrej kkt... :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...