Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Sign in to follow this  
gondro

Vymena oleja v manualne prevodovke

Recommended Posts

Zdravím vas chcem sa spytat aky mate nazor na vymenu naplne oleja v manualnej 6rychlostnej prevodovke auto ma najazdene original od novoty 270 tisic chcem to vymenit z dovodu aby som autu doprial a to hlavne prevodovke

Chcem kupit original olej podla vinka mi poradili olej s oznacenim : G05 217 1A2

Ďakujem za reakcie

v návodu k obsluze se dočteš, ža náplně v převodovce je na celou dobu životnosti ... jenže životnost auta se bere cca 200 tisíc, aspoň takhle mi to říkal kámoš co dělá ve Škoda servise. Takže je pár stovek za to stojí. Já vyměňoval náplň v 1.9 při nájezdu cca 160 tisíc. Vizuélně už byl ten olej horší, ale zase to nebyla žádná tragédie. Každopádně při tvém nájezdu bych to udělal ...

Já měnil ve 180tkm u 1.6 FSI - manuál a teď se chystám udělat to samé u 1.8 T ve 183.000km, také manuál. Každopádně to není tak fatální, jako nevyměnit jej u automatu.

Cize olej origo a s kludom na vymenu a chcem sa spytat postup normalne vsetko vypustim cez vypustny srob neni su s tym komplikacie pekne vytecie same a cez kontrolny dnu a chcem sa spytat napln pise 2,3 litra staci mi kupit 2litre oleja?

tak kupeckým počtem ti to nevychází ne ? Náplň je 2,3 a chceš koupit 2 :ph34r: ... je mi jasný, že tam chceš ty 0,3 nechat, otázkou je, kolik ho tam ještě máš, když už máš tolik najeto, pokud to máš těsný, nikde neteče, tak by jsi to tak udělat mohl. To si musí každý soudruh rozhodnout sám ...

Podla tvojho linku tam pise typ oleja ako mi povedali v skodovke takze volim olej spravne G05 217 1A2

No dodavatel od ktoreho beriem vzdy vsetko na auto ma ponuku olej ktory som uz spominal a aj olej znacky febi co vy nato?

Neřeš žádné náhražky a kup originál ve škodovce, na 6ti kvalty nelze použít náhražkový olej kvůli synchronům. Liší se verze oleje pro příčné a podélné motory/převodovky.

Pk dakujem kupil som original olej vymena bude priebehu tohto tyzdna vymenu chcem pofotit a aj stary olej ak sa mi podari prilozim fotky do temy ??este raz velka vdaka za reakcie

Olej vymeneny tak chcem podotknut olej po 270 000km bol ozaj cisty!!! Nebola tam ani jedna smietka nic prefiltroval som ho cez lakernicke sitko a nezachytilo mi ziadnu smietku.

Vypustene 2,3litra oleja,ktory uz trosku smrdel✔

Novy olej naliaty presne 2,3 litra ✔

Dakujem za poradenie pri vybere oleja