Přejít na obsah

Ford Mondeo 2.2 TDCi 129kw Titanium X "Ullrich"


Doporučené příspěvky

Překvapují mně oloupané/ošoupané díly. To jsem neměl ani na Mondeu s nájezdem 300tkm. Aktuálně se současným mám přes 130tkm a ani náznak nějakého ošoupání. Zatím ani brzdové destičky a ani jednu žárovku jsem nemusel měnit. Prostě nic.

Kup jiné 18" gumy a budeš mít klid. Nemáš tam Bridgestone náhodou? Nebo něco s tvrdou bočnicí? Kdyžtak ti kouknu co jsem dal já teď na léto a spokojenost.

Odkaz ke komentáři

Tady je priklad tech veci, co me stvou. Prijde mi, ze nemaji zrovna dvakrat dobre zvladnuty technologicky postup. Pneumatiky mam Michelin Pilot Sport 3. Jinak ty jezdis vetsi dalky, takze treba na tu radicku az tak casto nesahnes - ber to tak, ze mam auto prelom 2009/2010...

Kazodpadne je skoda, ze tyhle detaily srazi pocit z auta.

post-22870-0-99328200-1500531582_thumb.jpg

post-22870-0-58658600-1500531590_thumb.jpg

post-22870-0-99633900-1500532013_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Tak dnes ve me dozralo rozhodnuti. Zvazoval sem vsechny pro a proti, jestli si auto nechat, nebo poslat dal a nakonec si ho necham s tim, ze musi vydrzet minimalne pet let - nebo dokud nas fatalni zavada nerozdeli a pak bude nejake volvo ze selektu...

Aby se mi s tim faktem lip zilo, rozhodl jsem se udelat si list veci, ktere bych rad vyresil, at je pokud mozno vse podle mych predstav.

Nejdulezitejsi - Mondeo konecne dostalo prezdivku. Je fakt, ze jakmile neco pojmenujes, je horsi se toho zbavit - viz. domaci zabijacky na chalupe :-)

1- konecne udelat kosmetiku a dat vsechny interierove a exterierove veci co me stvou doporadku - ty veci co uz jsem tu ukazoval + nove velurove koberecky + vymena anteny a prave slunecni clony, kde je ulomena krytka zrcatka.

2 - koupit vnitrni slunecni clony - http://www.protislunecni-clony.cz/protislunecni-clony/PRIVACY-SHADES-Protislunecni-clony-Ford-Mondeo-V-hatchback-5dv-2015-komplet-sada-6-ks-d368.htm (Pokud ma nekdo zkusenosti, budu moc rad). Folie davat nechci, to namodrale sklo se mi libi.

3 - koupit konecne kameru + udelat ji napajeni primo okolo destoveho senzoru, at mi nikde neprekazi kabel.

4 - prehrat FW conversu, at mam i optickou signalizaci parkovaku a podobne ficury

5 - po sezone prodat 18" dokud na tom ty pneu jeste za neco stoji a na pristi jaro koupim 17" (viz foto) - pripadne rad uvitam rady na nejaka pekna kola. Ale uz me fakt nebavi drncat se na 18"

6 - kompletni odtlumeni u ahifi vcetne stropu a prepazky od motoru.

 

Bude toho celkem dost tak doufam, ze o to delsi dobu si to auto budu chtit nechat, at se rozpusti investice :-)

 

 

 

 

 

 

post-22870-0-48833600-1501568828_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

1. pripadne upravy a korekce laku - Jozka Cevela, Hodonin, kdyz mu reknes, ze te posilam, tak dostanes jine ceny :) (http://mytiauthodonin.cz/ nejdriv nastuduj obrazky ;) )

odvadi skvelou praci, casto jezdi po Brne aspon na pokec, at vis, na cem tvuj lak je, atp

2. podle me to je vsechno na stejne brdo - respektive v teto cenove kategorii, ale ted to myslim v dobrem, uz jsem to videl na nejakolika Octaviich 2, drzi to jen takove nozicky, ale drzi dobre, vyzkouseno cca 80-90kmh se stocenyma okynkama a vse v pohode, reseni se mi libilo, myslim, ze to na leto mel clen P2P, ale ten O2 uz prodal, ale urcite bych mu napsal o reference

3. s tim se sam peru a na ebayi se vali za cca 1500-2000czk reseni, ktera tu ma dost lidi a funguji, sice na koncern, ale verim, ze neco podobneho bude pro ford tez

 

5. Superb na 18kach je na tom o 100% lip, nez moje predchozi O2 na 17kach, ale superb na 18 vs 17kach vs 16ky.... to je pak uplne jinej kocarek v pohodli, ale... zatim jsme jen dva a neni to porad zadnej kostitras a ty 18ky tomu proste slusi, no..

6. nepremyslis, ze by ses do toho pustil sam s materialem z brnenskyho gumexu, kterej je stejnej, jen cenove uplne za pekne dekuju?

Odkaz ke komentáři

Tak jestli budeš u Fordu čekat na zásadní závadu tak to abys pomalé začal koukat co mají v selektu a udržoval info permanentně aktualizované pac u Fordu nevíš dne ani hodiny :) ale jiste je ze 5 let to určitě nebude .

 

Nee mír to já jen tak ze zvyku a aby mel TomasB co řešit.

 

Prezdnívka je základ a zbytek půjde na pohodu , pěkně seznam.

 

Odesláno z mého STV100-1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

@Raym0n:

1 - Na Cevelovu praci jsem koukal a vypada to super, ale musim jeste vymyslet co s lakem. Bohuzel pracuju s lidma a stejne tak i predchozi majitel, takze skoro kazdy panel karoserie je nejakym zpusobem poskrabany...:-/ A moc dekuju za doporuceni ;-)

2- Ja jezdim s permanentne zavrenyma oknama - malej je hodne nachylnej na ofouknuti :-/ Ale je dobre vedet, ze to na tech nozickach drzi. V planu by to bylo mit to vzdycky v aute tak pul roku, kdyz jsou vedra a sviti tak, ze mu to vadi.

3 - o kamere jsem premyslel o DOD 460 nebo 470, ale je celkem velka, tak se jeste musim rozhodnout. U ostatnich si nejsem jisty kvalitou nocniho nahravani.

5 - je fakt, ze ty kola co mam ted jsou podle meho nazoru nejhezci co se na Mondeo delaly, ale jsem z nich nestastnej, co se tyce pohodli, tak zlate zimni 16ky. Nebude to tak hezky, ale zacinam myslet na to, ze je dulezitejsi, jak se citis kdyz v tom aute sedis, nez to jak vypada zvenci. I proto me stve, ze nejde poradne sehnat samostatne sedacka s pameti v te alcantare co mam ja :-) to by slo hned taky na list.

6 - byla by to super myslenka a usetrilo by mi to ranec, ale ja posledni rok a pul nemam cas a nervy ani auto poradne umyt a kdyz si predstavim, kolik by to bylo casu a prace, tak se radsi smirim s tim, ze to dam nekomu udelat a ten cas co mi to usetri radsi venuju rodine.

 

@ Ol@f: je fakt, ze nevime dne ani hodiny. Zaklad asi bude uz to nedavat nikdy do autorizaku a pak se uvidi :-) I tak selekt pravidelne projizdim. Posledni dobou si ale i pohravam s predstavou, ze vyuziju toho, az bude koncit stavajici V60. Jestli by na ne dali stejnou akci co byly zatim na koncici XC, tak by stalo za to premyslet o ni jako nove - clovek by nemel na 5 let starosti a cenove zvyhodneni taky prijemne.

 

Ted uz jen vymyslet, jak do designu auta nejak decentne zakomponovat prezdivku :-)

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Ja od auta chci, at splnuje moje pozadavky na to, co je prijemna jizda. Bud by me to tak dlouho stvalo, az bych koupil neco bliz k idealu a stejne bych se to snazil doladit, nebo se povenuju tomuhle. To co se mi momentalne libi si jednak nemuzu dovolit, respektive nemuzu s tim, abych si nechal komfortni rezervu a uz z principu bych za to nedal ty penize protoze neverim, ze je to navratna investice.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...