Přejít na obsah

1.6 TDI CR DPF / 85 kW


Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

mám také octavii 3 1,6tdi 85kw  14 dní,ale zklamala mě velká spotřeba 5,9l/100 ,s 1 octavkou 19,tdi 81kw jsem jezdil za 4,7l/100. v papírech uvádějí kombinovanou spotřebu 4,2l/100 , poraďte. asi soudruzi z NSR udělali někde chybu!! auto pod 1500ot. duní,ale jinak fajn.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ano, je velmi hlučný.

1.6 TDI CR v OII nebyly skoro slyšet velmi tiché jednotky spojeny s dobrou zvukovou izolací.

1.6 TDI CR v OIII do 81 kW už tak tiché nebyly- trošku jiný chod kvůli emisím a Bosch vstřikovače, ale pořád se s tím dalo komfortně jezdit.

1.6 TDI CR v OIII 85 kW- máme jednu tuto motorizaci ve firmě jako služební auto a rozhodně to auto nenávídím. Se základním audio systémem se radio na dálnici nedá poslouchat, ten motor fakt neskutečně řve do kabiny. Je to taková hladina, která by mě odradila zakoupení vozu i při velmi výhodné nabídce navíc se slevou. Prostě ne.... To radši 1.0 TSi

Ale ano táhne z nich nejlépe. Na druhou stranu nejlepší projev a nejstabilnější záběr ve spektru určitě měla první 1.6 TDi se vstřikovačem VDO....

Odkaz ke komentáři

Nevím jaké zkušenosti máš, ale podle mě nejsou pravdivé.

OIII s 1.0 TSI je výrazně lehčí a chová se lépe- lépe nastavený podvozek.

Silnější verez 1.0 TSI jede stejně jako 1.6 TDI, řekl bych že je dokonce dynamičtější.

Pokud pojedeš s 1.6 TDI za 5.5l tak 1.0 TSi za tebou pojedem kolem 6.5l což je na benzín hodně dobré.

Odkaz ke komentáři

Pokud se 1.0 chová lépe,tak má adaptivní tlumiče.Určitě ne každá.Motor je menší ,takže samozřejmě,je auto lehčí.Až čas ukáže,jestli byl návrat k tříválcovému motoru správný krok.Každý jsi budeme hájit to svoje,co máme pod kapotou,to je věc jistá.

Odkaz ke komentáři

Myslím si, že spotřeba 5,9L je buď daná specifickými podmínkami jízdy, nebo vadou na motoru, nebo vadou součástky mezi volantem a pedály. Naše nezajetá 1,6 z 9/2019, na které se střídají řidiči má průměrnou spotřebu 5,4L. Ano, auto je hlučnější, ale řekl bych, že je to způsobeno především tím, že jsem zvyklý na Superba a dále tím, že se jedná o Tour, tedy může být dle vzoru Octavia 1 ošizená protihluková izolace. Hlučné je to ale zejména při rychlostech 100+ a tam je nejzásadnějším problémem absence šestky.  Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

to snad nie, puštať akykolvek motor pod 1500 ot. čo čakáš od toho, ani jeden motor to nemá rád. ano mal som možnosť s A6 v automate 4,2 ktorý si točil 1200-1300 pri 130 kmh , ale to je uplne niečo iné. ideál je 1800 a vyššie. Ja mám 85 kw a v lete berie 5,4 l, v zime 5,7 l ale ja jazdím len dialnicu a 130-135 kmh.medzi mesto, predpisom hocikedy 4 - 4,5 litra.čo sa týka hluku, skús si aktuálny ceed, i30, corolla, 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...