Jump to content

Modrá Octa 2.0


Recommended Posts

Tak vám představím svou octu, vlastním ji asi 2 měsíce.

jedná se o r.2001, 2.0i 85kw AQY, hlubinná modrá liftback

najeto má 213xxx

dlouhodobá spotřeba 7.5, dálky 6,6

od koupě výměna oleje, filtrů, rozvody, svíčky, zapalovací kabely, zadní brzdové trubky

co se musí udělat: uložení předních tlumičů, přední stabilizátor, lanovod ruční brzdy, kabeláž ridičových dveří a nějaká ta rez :)

S motorem jsem zatím nad míru spokojen, jede pěkně, spotřeba až na jízdu po městě super

Je to moje první auto, takže výkon mi (zatím) stačí :D jezdím hlavně jednou týdne do školy takže si myslím že mi vydrží ještě dlouho.

Olej si nebere, jediná momentální závada vynechávání zapalování př prudším zrychlení mezi 2,5 - 3tis. otáček

Přidávám pár fotek :)

 

 

IMG_20181019_131336.jpg

IMG_20181019_131318.jpg

IMG_20180930_150908.jpg

Link to post
 • 4 months later...
 • 3 months later...

Tak dneska proběhla výměna zadních kotoučů. Vybral jsem značku ATE. Výměnu brzd jsem dělal poprvé, tak sem rád za nové zkušenosti 😁

O víkendu se snad dostanu k výměně oleje, vyčištění olejové vany, sání, výměny těsnění víka ventilů spíše jako prevence před dovolenou.

IMG_20190625_170827.jpg

IMG_20190625_164203.jpg

Link to post
 • 1 month later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...

mají o dost lepší boční vedení a celkově jsou více pevný, pro mě pohodlnější ale je to o preferenci si myslím. Co mě ale trochu štve, tak je absence nastavitelné bederní opěrky, nevím jestli to nemají všechny nebo sem koupil nějaký atypický druh.

A ten výhřev, nejhorší bylo vůbec sehnat kabeláž 😄 všichni to prodávali buď za strašný prachy nebo jen ustřižený konektory, takže bych si musel natahat nový kabely. Nakonec jsem to sehnal myslím komplet za 800 i s relé a ovladačem.

Pak už "jen" rozdělat půlku auta, jelikož jsem to nikdy nedělal, tak mi to trvalo trošku dýl, ale za 2 dopoledne jsem to měl komplet i s montáží hotový :palec:

 

Link to post
 • 2 months later...

Pěkná údržba 🙂 Sací koš čistíš pravidelně nebo jsi si říkal ,,už nastal ten čas" ho vyčistit ? 😄 Já ho čistil cca před třemi lety, kdy mi prákrát zapípala kontrolka s tlakem oleje. Měl jsem ho tak ,,zasraný", že jak jsem ho začal čistit, tak z něj začal lít olej (sítko bylo tak špinavé, že ten olej normálně zadrželo).

S tím výfukem jsem to taky musel zkusit, když jsem ho měnil, byl jsem se i projet 😄 Zvuk je to parádní 😄 Akorát skoro nikdo pro to nemá pochopení 😄 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • souhlas...mícháte jabka s hruškama. Straší navigace mají mapy o velikosti 6-10G. Jsou rozděleny na oblast Východ a Západ. Tyto mapy se nedají stáhnout z webu koncernu a vyžadují speciální postup přípravy SD karty. Novější navigace mají mapy volně k dispozici na webu koncernu dle VIN kódu vozu. Vyžadují ale origo kartu do navigace. A na jaké vlastně mapy? Do jaké navigace? Do té novější? Tam už taky není možné stáhnout mapy dle VIN free? Jestli ne tak to jsou fakt hovada 😞 Koupíš si auto za mega a po roce si musíš koupit nový mapy za 5 litrů?! Tvl! To už je fakt moc 😞
  • Původní dotaz/žádost tu byl na mapy, a tedy nikoliv vč. karty.
  • kodiaq píšeš tady totální nesmysly.... tady se bavíme o navigaci Amundsen v Octavii 2, superb 2, Yeti... ty píšeš o navigaci Amundsen v MQB platformě Octavia 3,Sup3, Kodiaq... naprosto odlišné systémy, pouze stejný název.. nejdřív bych si to nastudoval než nesmyslně radit
×
×
 • Create New...