Přejít na obsah

Po výměně výměníku auto netopí


Whitto

Doporučené příspěvky

Zdravím, před pár měsíci jsem měnil výměník tepla kvůli protékání. Teď s příchodem chladného období zjišťují že auto netopí. Z výdechu jde spíše vlažný vzduch než teplý. Z ofuku okna o něco teplejší ale i tak velmi slabě. Odpojil jsem táhlo klapky regulace teplého a studeného vzduchu i po otočení manuálně na doraz beze změny. Climatronik hlásí pouze chybu serva vnějšího a vnitřního okruhu a ten nefungoval ani predtim. Netuším po čem jít? Poradil by někdo než zajedu vypustit klimu a začnu celé rozebírat? 

Info o autě:

Octavia 1 1.9 tdi 81kw předface l&k ( tudíž poface interiér.) Climatronik.

Odkaz ke komentáři

ve vyměníku bych asi chybu nehledal když je novej  a pokud si měl klapku na teplej vzduch otevřenou a nic nebude chyba ani tu

takže bud se auto neohřejvá - vadný termostat

nebo ti nekoluje voda - vadná vodní pumpa - teče ti na volnoběh tou tenkou hadičkou voda zpět do expanzky ?

nebo je v háji těsnění pod hlavou

Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, pavel71 napsal:

ve vyměníku bych asi chybu nehledal když je novej  a pokud si měl klapku na teplej vzduch otevřenou a nic nebude chyba ani tu

takže bud se auto neohřejvá - vadný termostat

nebo ti nekoluje voda - vadná vodní pumpa - teče ti na volnoběh tou tenkou hadičkou voda zpět do expanzky ?

nebo je v háji těsnění pod hlavou

Auto se ohřívá správně. Když se dotknu hadic co jdou do výměníku jsou obě horké. Je možné že klapka co míchá teplý a studený vzduch vypadla z horního uložení a nedovírá? 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
V 30. 10. 2020 at 16:50, Whitto napsal:

Zdravím, před pár měsíci jsem měnil výměník tepla kvůli protékání. Teď s příchodem chladného období zjišťují že auto netopí. Z výdechu jde spíše vlažný vzduch než teplý. Z ofuku okna o něco teplejší ale i tak velmi slabě. Odpojil jsem táhlo klapky regulace teplého a studeného vzduchu i po otočení manuálně na doraz beze změny. Climatronik hlásí pouze chybu serva vnějšího a vnitřního okruhu a ten nefungoval ani predtim. Netuším po čem jít? Poradil by někdo než zajedu vypustit klimu a začnu celé rozebírat? 

Info o autě:

Octavia 1 1.9 tdi 81kw předface l&k ( tudíž poface interiér.) Climatronik.

Dobrý den, 

právě se chystám na výměnu výměníku tepla, také mi protéká ( mám chladicí kapalinu na rohoži u spolujezdce ) bylo to prosím složité? Máte nějaký návod? Jsem laik na co si mám dát pozor, výměník jsem již zakoupil je potřeba ještě nějaké hadice? A kde výměník najdu, vím jen že ho mám hledat někde pod palubovkou u spolujezdce

 

Děkuji za odpověď  

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...