Přejít na obsah

Propadající se brzdový pedál


Mates555

Doporučené příspěvky

Zdravím, vím že se to tu už řešilo ale chci se ujistit.(auto Octavia 1.9 SDI 55kw r.v.1999 s ABS)Dal jsem nové brzdové destičky i kotouče a začal se mi propadat brzdový pedál na až podlahu. Myslel jsem si že odešel hlavní brzdový válec tak jsem ho vyměnil za nový a odvzdušnil brzdy ale nic se nezměnilo, pedál se ale propadá jen s nastartovaným motorem.ABS je funkční.

Prosím o radu ,co by to mohlo být ?

Nemá někdo někdo nějaké zkušenosti ?Děkuji

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, Patrik77 napsal:

Našlapeš je tvrdej pustíš , šlápneš a je dole ?

Našlapu, držím ho sešlápnutý a pomalu padá k zemi

před 12 hodinami, VenousekVesely napsal:

Čus,mě to dělalo taky,když jsem měnil kotouče a desky.Musíš to odvzdušnit a přes diagnostiku zapnout pumpu ABS aby se natlakoval systém a nastavil brzdový pedál.Aspoň takhle mě to dělal mechanik a vše zase funguje perfektně.

Díky, a kolik vás to stálo ?

Hádám že při výměně destiček a kotoučů jste zatlačoval pístek zpátky do třmenu ?

Odkaz ke komentáři

Člověk se učí celý život, ale proč odvzdušňovat brzdový systém po výměně kotoučů a destiček? Nikdy jsem to za 22let s auty s ABS nedělal. Natož přes diagnostiku? Když jsem měnil třeba váleček u auta s ABS, tak pokud jsem si hlídal, aby mi nevytekla kapalina z nádobky, tak jsem nikdy přes diagnostiku odvzdušňovat taky nemusel.

Takže proč?

Jinak kamarád měl podobný problém u Octavia 1, a pomohla mu až výměna HBV  i s posilovačem.

Odkaz ke komentáři
před 27 minutami, HONZAV1 napsal:

Člověk se učí celý život, ale proč odvzdušňovat brzdový systém po výměně kotoučů a destiček? Nikdy jsem to za 22let s auty s ABS nedělal. Natož přes diagnostiku? Když jsem měnil třeba váleček u auta s ABS, tak pokud jsem si hlídal, aby mi nevytekla kapalina z nádobky, tak jsem nikdy přes diagnostiku odvzdušňovat taky nemusel.

Takže proč?

Jinak kamarád měl podobný problém u Octavia 1, a pomohla mu až výměna HBV  i s posilovačem.

Protože kapalina se má měnit co 2 roky a bez použití diagnostiky se nedá vyměnit kapalinu v ABS

Odkaz ke komentáři
V 5. 12. 2021 at 7:16, Mates555 napsal:

Našlapu, držím ho sešlápnutý a pomalu padá k zemi

Díky, a kolik vás to stálo ?

Hádám že při výměně destiček a kotoučů jste zatlačoval pístek zpátky do třmenu ?

Prosím tě,kolik to stálo už nevím,ale "pakatel".Odvzdušnit a napíchnout,co může kdo chtít.Ano ve předu se pístek zatlačí a vzadu se šroubuje speciálním přípravkem pokud máš kotouče.Mě by spíš taky zajímalo přoč se tohle děje když nezasahuješ do okruhu a jen vyměníš desky a kotouče.

Upraveno uživatelem VenousekVesely
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...