Přejít na obsah

climartonic nechladí


henkel

Doporučené příspěvky

Ahoj Oktaváci,mám problém s mou ovečkou  AGR 66kw,460tis.km,2001.Potřebuji pár ,dnes jsem byl doplnit klimu a doufal,že když pustím climatronik,tak budu vyhazovat kostky ledu z auta ,ale omyl,fouká jen vlažný vzduch a já sem v koncích. Prosím o odpověď, když nastartuji na volnoběh musí hned zapnout ventilátory u motoru? u mě se nezapne ani jeden, ale spojka kompresoru se ozve cvaknutí ,ale můžu tím vyloučit vadný kompresor? Už sem zkoušel pojistky u motoru a ve dveřích a vše OK.Prosím kde se nachází řídící jednotka ventilátoru chladiče,může být vadná? Už fakt nevím...

Děkuji za odpovědi 

Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, Luki@007 napsal:

Jakmile zmáčkneš tlačítko AC, tak se okamžitě musí spustit ventilátory.

Můžeš ještě zkusit proměřit, jestli ti jde proud do ventilátorů. Můžou být v háji motorky.

ÁÁha to sem si myslel,je pravda,že jsem už měnil ten větší...odešel.

Prosím o detailnější postup,Jak proměřit?

Děkuji

 

před 2 minutami, Luki@007 napsal:

Někde jsem ještě kdysi četl, že někdo řešil tlakové čidlo na okruhu klimatizace. Když je špatný, tak se klima nerozběhne.

Ahoj a to tlakové čidlo je přibližně kde,prosím? Zkusím kuknout ....

Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, Luki@007 napsal:

Rozpojit svorkovnici u ventilatoru. Dát sondy od multimetru na piny. A pak už jen hlídat, jestli se ti tam po aktivaci AC objeví 12V emoji6.png

Pokud nemáš multimetr, tak stačí 12V žárovka, patice a dva dráty emoji16.png

Multimetr mám ,tak snad to dám😷a nezajiskřím😂

před 2 minutami, Luki@007 napsal:

To čidlo nevím. Zkus Google, ten najde skoro všechno emoji846.png

Taky zkusím ...děkuji za tip👍

Odkaz ke komentáři

Ahoj, tak po dnešním měření jde proud do obou ventilátorů, takže OK. Dnes jsem zapl klimu a ventilátory se rozběhli, ale po cca 20sec.se zastavili a konec, opět foukal jen okolní vzduch😬. Připadá mě jako by ventilátory nechtěli,, zařadit,, 2 stupeň a v hned vypli... Prosím o nějakou radu... Předem díky 👍

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj všem 👍 tak sem už v koncích. Vyměněny oba ventilátory s pocitem jak už se konečně ochladím a prd. Climatronic bez závad, kompresor sepne, náplň doplněna, oba větráky se hned rozjedou a z vydechů v kabině jen vlažný vzduch, žena už na mě hučí ať to funguje😂

Prosím o radu už mě napadá jen výměna vysoušeče a spínací tlakové čidlo. Dělal už někdo z vás výměnu těchto 2 věcí v domácích podmínkách nebo je to už na servis😬😭

Děkuji vám a chladu zdar

Odkaz ke komentáři

Ještě zkontroluj, že se ti pohybují servoklapky na topení. Kdysi jsem jednu opravoval. Na netu (možná přímo tady na fóru) jsem na to našel návod. Prý to je docela častá závada.

Rozpad dílů s popisem na topení najdeš v dílenský příručce.
Odhadem budou tři. Vzduch z venku / zevnitř, teplý / studený, klima / neklima.

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, Luki@007 napsal:

Ještě zkontroluj, že se ti pohybují servoklapky na topení. Kdysi jsem jednu opravoval. Na netu (možná přímo tady na fóru) jsem na to našel návod. Prý to je docela častá závada.

Rozpad dílů s popisem na topení najdeš v dílenský příručce.
Odhadem budou tři. Vzduch z venku / zevnitř, teplý / studený, klima / neklima.

Ahoj,děkuji za radu .....mrknu na to👍

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...