Přejít na obsah

Konnyho stokoňová 1.6


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Taky si říkám, že jako začátek to není špatný, ještě to musíme doladit, ať to brzdí jak má a budu spokojenej. Pak budu řešit servořízení, které jsem jako repasované koupil před necelýma 2 rokama a loni začalo téct (pak přestalo), ale teď jak bylo auto zvednuté a byly svěšený kola, tak to zase začalo téct, tak než skončí záruka, tak to musím vyřešit :smile:

Odkaz ke komentáři

Díky, snad budu konečně spokojenej, ale ručka brzdí oproti bubnům o 100% líp, teď ještě pořešit to odvzdušnění...

Jinak jsem zapoměl napsat, že premiéru měly i ty zvedací body a fungují parádně, kdo nechce mít pomačkaný prahy, tak toto je super řešení :palec:

Odkaz ke komentáři

Vim, ze ve predu se ma auto zvedat za nosniky, ale ty gumovy body jsou vedle nosniku a nez jsem ty body namontoval, tak jsem se dival a ten plech je dost silnej na to, aby auto unesl, ta vaha se rozlozi a je to o dost lepsi, nez kdyz v servisu auto zvedaji za prahy. Schvalne to u sebe jeste zkontroloju, ale vse by melo byt v poradku a neposkozeny. Jeste me napada, v zadni casti je ten plech stejne silny jako v predu a nic se nemacka, tak to musi vydrzet i v predu :cool:

Jinak vsem diky, s kotoucema jsem fakt spokojenej, i to ted lip vypada :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak zvedací body fungují na výbornou :palec: . Kamarád automechanik už automatický dává zvedák pod ty body a co jsem se díval, tak se nikde nic nedeformuje, takže max. spokojenost.

Jinak dnes vyměněno servořízení. Před 2 roky jsem dával repasované, které začalo téct, tak jsem koupil u stejné firmy jiné repasované, které se dnes dalo na auto a to původní jde zítra na reklamaci, protože je ještě v záruce. Zítra se udělá geometrie a snad budu už mít s řízením klid. 

IMG_20180508_134021.thumb.jpg.81d095ca31c9632635089f6e6c0c6085.jpgIMG_20180508_140339.thumb.jpg.a7efeff70c42842d68a178c38136a153.jpgIMG_20180508_140746.thumb.jpg.ed1e6c2c19720374f542f406ab3f691c.jpgIMG_20180508_140819.thumb.jpg.72ce46c4f385115105114e5a5612cd49.jpgIMG_20180508_140840.thumb.jpg.a173d5384b607c2c60b2ae696e46b0d0.jpgIMG_20180508_154515.thumb.jpg.09dc0fd3269bd233987c4caa8258db0b.jpg

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Ten servo olej je rezatej ja muj olej po 10 letech když jsem ho měnil u mojí octavky, repasovaný jsem nakonec nedal,koupil jsem original ale po třech letech šlo po lehký bouračce na Slovensku taky ven. Ale po výměně řízení v servisu tam byla vůle pořád, koupil jsem starší volantovej sloupek a vůle byla pryč. To údajně špatný řízeni mám rezervní na půdě v garaži

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Servo olej byl normalne cistej (cervenej), ale u tech kloubu se to smichalo s vazelinou co tam byla, jinak z manzet taky odkapaval cistej olej...

Kdyz se pred 2 roky rizeni menilo, tak se dal novej olej a predtim u puvodniho (origo), kdyz teklo, tak tam jsem behem 100km dolival 2-3 dcl oleje, takze celej system je poradne proplachnutej :biggrin:

To nahradni rizeni si nech schovany, treba se ti bude jednou hodit :biggrin:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Nějaký menší novinky, co půjdou na octu :palec:

SB na zadní nápravu z Fabie RS, origo přední blinkry, nová kožená řadička z Golfu a nové vzpěry určené na kufr s RS křídlem, který chci letos pořídit nebo komplet celá vrata s křídlem :cool:

IMG_20180606_074122.jpg.b31ebb127b1a61b3abad1912741d56ca.jpg

 

Jinak ale nastal problém s těma vzpěrama, jelikož jsou určené na face model a já mám předface i s kufrovýma dveřma, tak díky tomu, že nové vzpěry mají delší tělo, tak nezavřu kufr. Nemá někdo zkušenosti s tímto problémem, že předface musí mít kratší tělo vzpěry? Pomůže, když bych pořídil face dveře i s tím RS křídlem nebo mi i face vrata nepomůžou a budu muset koupit obyč. vzpěry na předface?

IMG_20180606_081900.jpg.f6162bbfdebb41545523c1ade34f9923.jpg

Odkaz ke komentáři

Jsou plny (normalne jsou perforovany nebo jak bych to rekl), takze nema naprava takovou vuli a auto se pak lip chova na silnici. Navic moje SB maji najeto 280tis km, takze uz nebudou uplne OK a navic me jde zadni naprava nejspis trosku ze sikma, tak doufam, ze to novy SB vyresi.

Odkaz ke komentáři

Ve predu mam taky plny z TT a nemuzu si je vynachvalit, proto jsem zvolil na zadni napravu ty z Fabie RS a doufam, ze to vyresi muj problem, ktery spociva v tom, ze mi auto uz nekolik let lehce tahne doprava. Delala se nekolikrat geometrie a bez uspechu a prave geoska ukazuje, ze jdou obe zadni kola lehce doprava, tak snad se to tema pukama napravi...

Odkaz ke komentáři

Jestli není i uložení nápravy zešikma... Uvidíš jak je vyměníš.

Já když sem měnil na jedničce nápravu za kotoučovou tak mě ani nenapadlo, že by tam mohlo jít něco pevnějšího, takže jsem tam dal nový, ale ty co tam mají byt aty už tam vydrží nějaký pátek. Navíc si má brát octavii známý, takže už to asi nikdy na své řešit nebudu ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...