Přejít na obsah

Ledky pro denní svícení


pym

Doporučené příspěvky

Reaguju na příspěvky lidí co se ptají jaká denní světla, když preferují z fabriky apod.... Možná tu již ta zmínka je (tak se omlouvám).

Nisméně Octavie a mam za to, že potažmo všechna auta s otočným voličem světel, mají vyveden vývod z přepínače, když je ve vypnuté poloze. tento vývod je nezapojen. Na ten vývod (nevim z hlavy jestli 6 nebo 8 -je to ten bez dratu) se přímo nabízí k zapojení denních světel vepředu. A teď ten tip-já jako denní svícení používám mlhovky integrované ve světlech. Spočívá to jen v jednoduchém spojení pinu 6 a 8 přes pojistku. Funkce parádní, neoslnuje a dostatečně svítí. S policajtama nikdy žádný problém. A mám za to, že tuto úpravu dělají na požádání i ve škodovce-protože je zakreslena i ve schematech přerušovaně.....

Odkaz ke komentáři

Navíc se ti poděkuju pokud tě potkám na horizontu a ty mně i za dne budeš těmi světly oslňovat... To je velká paráda...

 

O tomto řešení jsem někde také četl. Líbilo by se mi snad nejvíce...

Problém ale je, že světla do mlhy se mohou používat pouze za mlhy, silného deště, nebo sněžení.

Nebo se snad něco změnilo?

Mlhová světla svítí poměrně dlu a denní by měly svítit nahoru, nebo taky ne?

Odkaz ke komentáři

Ano, legislativně se nic nezměnilo. Nicmeně, pokud svítí pouze mlhová světla bez jakyhkoliv dalších (obrysove,zadni apod.) tak to nevadí. Teoreticky je to proti vyhlášce, nicmeně s tim jezdim dva roky a nikdy nic.....

A jednou mně stavěli, řekl jsem jim, že to je original ze škodovky, ukazal stranku z manualu :-) a vyřešeno :-D

 

Jinak k nejakymu oslnovani rozhodne nedochazi, mlhovky sviti pred auto, zkousel jsem to i ve tmě proti autu a OK. Rekl bych že narozdil od nejakych LED světel co svítí jako prase....jsou tyhle naprosto neoslnujici

Odkaz ke komentáři

No já teda neví, ale mlhovky i ve dne značně oslňují. A to i přes to, že jak sám správně tvrdíš svítí dolů. Co se týká silných ledek, tak ty sice razí do očí "nepřirozeným" světlem, ale neoslňují. A s těma policajtam jsi měl pouze štěstí na ty, kteří si toho nevšimli. Pokud si toho někdo všimne myslím, že pokutě neujdeš. Ale každý svého štěstí strůjce.

 

Ano, legislativně se nic nezměnilo. Nicmeně, pokud svítí pouze mlhová světla bez jakyhkoliv dalších (obrysove,zadni apod.) tak to nevadí. Teoreticky je to proti vyhlášce, nicmeně s tim jezdim dva roky a nikdy nic.....

A jednou mně stavěli, řekl jsem jim, že to je original ze škodovky, ukazal stranku z manualu :-) a vyřešeno :-D

 

Jinak k nejakymu oslnovani rozhodne nedochazi, mlhovky sviti pred auto, zkousel jsem to i ve tmě proti autu a OK. Rekl bych že narozdil od nejakych LED světel co svítí jako prase....jsou tyhle naprosto neoslnujici

Odkaz ke komentáři

Tak samozřejmě, je to na vlatní zodpovědnost! Ale jak rikam, stavěli mně a v pohodě. Dokonce dneska, 3 hlidky po cestě. Jedna mně stavěla a nějaky světla :-D to jim bylo ukradeny. Jen doklady, vybavu apod.

 

Kazdopadně jak ríkam, hlavní výhody jsou že se nemusí defakto nic dělat, prakticky nulové náklady, nekazí vzhled apod.

Efekt je stejnej a s tim oslnovanim naprosto nesouhlasím. Neoslnuju ani to světlo neni nepříjemný. A už jsem tu viděl i pár s LED kteří doslova oslnovali, protože jim to mířilo někam nahoru nebo nevim. A oslnit někoho za dne to je sakra co říct.....

 

A malej OT: Jestli máš 100 edici, je tu nějakej koutek přímo pro ně? Myslim nějaký seznam kdo a kde je má apod? Já 28

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdar chlapi,

přemýšlím o montáži denních světel, našel jsem toto viz obrázek, určeno pro O1. Zatím jsem to na žádné Octě ani tady ve vlákně neviděl, nemá někdo zkušenost, případně viděl to někdo namontované na O1 ? Mělo by to údajně přesně pasovat, vycvaknou se původní mřížky a nasadí toto .

 

post-92-1313856655_thumb.jpg

post-92-1313856573_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

tak za plug&play sa nieco plati :D

ono na SK aj v CZ to cenovo vychadza zhruba rovnako, cca 180€, vyrobca chce za ne 199€, takze akcia :palec:

ja som kupil samotne svetla, nainplantoval ich do mriezok a ked su cierne a clovek o nich nevie, tak si ich ani nevsimne, vid moja avia, akurat uz sa mi nelubia tak ako predtym a rozmyslam o tom ze ich predam, uz ma presiel ten osial z dennych svetiel :D

Odkaz ke komentáři
Ano, tak tyhle mám taky, pokud za ně nechcete platit tu raketu, daj se koupit i tyto: https://www.dectane.de/TAGFAHRLICHT-LED/LIT...66ffc92c9e1d733.

A vrazit je do mřížky od dieselu - je to pak de facto to samé.

Z tohoto je to vidět ...

post-6911-1314442809_thumb.jpg post-6911-1314442803_thumb.jpg

Jinak bacha na ten proudový zdroj, co u nich je - topí jak prase, musel jsem mu dělat krabičku se žebrama ...

 

 

To vypadá dobře kde jsi je objednával??Diesel má ale jednu mřížku plnou máš foto i té druhé strany??

Nechápu co tím myslíš "Jinak bacha na ten proudový zdroj, co u nich je - topí jak prase, musel jsem mu dělat krabičku se žebrama"

Jinak :)

Odkaz ke komentáři

Obě ty "svítící mřížky" jsou prázdné. S tím zdrojem - jde o to, že ta "škatuljenka" co u toho je, není jenom "relátko", ale pulsní zdroj zdroj konstantního proudu. Bohužel, jeho účinnost asi nebude bohviečo, protože po 1 minutě měl ten tišťák takových 75 C. Nedovedu si představit, jak by dopadl umístěný uvnitř auta za parného léta.

 

Samotná světla přímo na 12V připojit NELZE, začnou blikat - asi ochrana před zničením.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Mám taky dotaz ohledně zapojení denních světel. Staré šly do háje (JOM už nikdy!!), tak jsem koupil jiné a chtěl bych trochu předělat zapojení, když už se v tom hrabu. Do teď jsem je měl u Octy zapojené na pin 6 spínače světel, což funguje perfektně, ale háček je v tom, že se světla rozsvěcí už PŘI startování. Já chci, aby se rozvěcely až PO nastartování. Je to blbej detail, ale prostě to chci:) Napadá mě jen svorka D+ u alternátoru, ale nevím, jestli se zatížení této svorky, byť jen malou zátěží, neprojeví někde jinde. Nebo existuje nějaké lepší řešení? Předem díky;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Guest Tomas Spelman

A já mám tyto Hella,velikostí mi vyhovují a líbí se mi na nich,že mají i režim obrysových světel.

Ahoj velmi sa mi paci Tvoje prevedenie, model aj umiestnenie svetiel.

Mas k tomu nejaky link kde by som to mohol objednat?

A este jedna otazka, vidim ze ty tam mas namisto platov uz mriezky, slo by namontovat

tieto modeli DRL aj do klasickych, povodnych plastov?

Dakujem!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...