Přejít na obsah

Zima se blíží


Radas

Doporučené příspěvky

Mohli byste se podělit o rady a zkušenosti jak se připravit na zimu pro ty co parkují venku O1 99

1:zamrzlé okna tdi nelze na místě prohřát jako benzin jak nato?

2:starty:je lepší pořídit nové žhaviče na lepší start?

A jak nejlépe postupovat v jiných situacích?Určitě spousta z Vás má nějakou zkušenost a rád to zde probere. Na foru jsem toho prohledal spoustu,ale mnoho věcí zde chybí určitě bude lepší to mít po kupě.Pokud je to blbost tak to smažte :)

Odkaz ke komentáři

ja tam negde psal jak v zime udrzovat hlavne interier ale nejak to nemuzu najit.

 

jinak zamrzla okna, no tak z venku pres sklo dat to "neco stribrne co pouzivas v lete' nebo neco jiniho coklovliv pokrije sklo a sterace zvednout aby nebily na skle prilepeny.

 

Ze vnitr no tak nastartovat, at pobezi minutku-minutku a pul a pak vyrazit, ne dusit, jezdit s tim co nejdele na 2 tis.otackah aby se to co nejdrive zahralo ale take ne vytacet pres!!!! pred hladic dat kus kartonu nebo ja treba karton a uplne ho "zavrit". Jak teplota motoru vyskoci nad 70 dat pric.

 

Pokud v zime musis vijet nekam gde je hodne snehu a auto mas studene tak ho klidne na volnobeh prohrij dele, urcite mu to neublizy i gdyz se TDI nema zahrivat na volnobeh (ale jde to!!!!! ).

 

Ja nevym co jeste napsat, napis konkretne co by Te zajimalo pokud budu vedet odpovym.

 

Jo a zhavicy svicky pokud mas tezsy starty rano v zime urcite vymen.

 

Akumulator take vymen pokud uz ma neco za sebou, a klidne vem trosku silnejsi nez doporucuje vyrobce - ja to taky delam a zadnej problem.

Odkaz ke komentáři

1. baterka v pořádku, základ

2.žhavící svíčky, ono by to mělo chytnout aji bez žhavení. :) (nesmí být -30ale)

3.tankovat kvalitní zimní naftu a já přidávám aditiva do nafty.

4.zimní výbava, škrabka,rozmrazovací sprey, smetáček adt.

5.někdo dává před chladič něco, je to asi o trochu lepší, když sou velké mrazy.Já dávám koberec.

Důležité je auto mít celkově v pořádku, všechny kapaliny.... a po studeném startu s ním jet opatrně do prohřátí.

Odkaz ke komentáři
1. baterka v pořádku, základ

2.žhavící svíčky, ono by to mělo chytnout aji bez žhavení. :D (nesmí být -30ale)

3.tankovat kvalitní zimní naftu a já přidávám aditiva do nafty.

4.zimní výbava, škrabka,rozmrazovací sprey, smetáček adt.

5.někdo dává před chladič něco, je to asi o trochu lepší, když sou velké mrazy.Já dávám koberec.

Důležité je auto mít celkově v pořádku, všechny kapaliny.... a po studeném startu s ním jet opatrně do prohřátí.

 

Asi není moc co dodat... snad jen promazat silikonem těsnění kolem dveří.

Odkaz ke komentáři

to je zase tema ;) kvuli tomu se to snad ani nemusi zaklad, jsou to jasny veci, ktery ti treba rekne i tvuj deda a ty je zase reknes svymu vnukovi atd. Nechapu, co je na tom tak zvlastniho, ze se to musi probirat jako extra tema. Navic si myslim, ze Octavka zadnou extra zimni peci nepotrebuje, prezije ji uplne bez problemu, pokud je vsechno v normalnim stavu.

 

Neni pravda, ze je nejlepsi mit garaz. Nejlepsi pro auto je pomalu to, kdyz bude parkovat venku, ale bude schovany pod strechou. Kdyz prijedes domu pekne prosolenym autem a das ho do garaze, kde na nem vsechno roztaje, tak to zacne pekne pracovat na karoserii, podvozku atd. Neni vsechno zlato, co se trpyti.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
Neni pravda, ze je nejlepsi mit garaz. Nejlepsi pro auto je pomalu to, kdyz bude parkovat venku, ale bude schovany pod strechou. Kdyz prijedes domu pekne prosolenym autem a das ho do garaze, kde na nem vsechno roztaje, tak to zacne pekne pracovat na karoserii, podvozku atd. Neni vsechno zlato, co se trpyti.

Souhlas, take parkuji v zime pred garazi... A aby nezamrzly dvere, tak tesneni kolem dveri pred poradnymi mrazy namazu olejem.

Odkaz ke komentáři
to je zase tema ;) kvuli tomu se to snad ani nemusi zaklad, jsou to jasny veci, ktery ti treba rekne i tvuj deda a ty je zase reknes svymu vnukovi atd. Nechapu, co je na tom tak zvlastniho, ze se to musi probirat jako extra tema. Navic si myslim, ze Octavka zadnou extra zimni peci nepotrebuje, prezije ji uplne bez problemu, pokud je vsechno v normalnim stavu.

 

Neni pravda, ze je nejlepsi mit garaz. Nejlepsi pro auto je pomalu to, kdyz bude parkovat venku, ale bude schovany pod strechou. Kdyz prijedes domu pekne prosolenym autem a das ho do garaze, kde na nem vsechno roztaje, tak to zacne pekne pracovat na karoserii, podvozku atd. Neni vsechno zlato, co se trpyti.

 

Vzdicky se zloby ten Houmik :lool: Clovek se ptal co je v tom spatne my vime ze Ty vesecko vis :facka: :D :D :palec: ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dnes se vyskytl menší problém-když jsem si chtěl otřít přední okno za jízdy tak mi stěrače jeli hodně pomalu.V létě jsem je měl rozdělané a mazal jsem čepy na kterých jsou připevněny stěrače vazelínou.Jestli jste to někdo dělal jaké jste použili mazivo? :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to včera rozebral vyčistil a použil vazelínu a vest aby se voda neměla jak dostat dovnitř -těsnící gumičky tam sice jsou,ale asi jsou hyn.Ráno bylo -10 a stěrače jedou v pohodě-co se týče hřídelky v motorku tak ta nejde vytáhnout páč je co celé snýtované

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...