Přejít na obsah

Zelený polo off road


Doporučené příspěvky

Díky chlapi za pochvalu, autíčko mi tu moji péči vrací dobrou službou. :wub:

Přemkovi je 5 let, no nevím jestli bych mu tak silné auto nechal na začátky ježdění. Jestli je po mě, tak už abych se o něj hodně bál :) ! Vím co jsem dělal za hovadiny s tátovým autem Škoda 100L v 18-ti a ještě před tím než jsem měl vůbec papíry B) !

Odkaz ke komentáři

JJ, v patnácti Přemka posadím tak maximálně na babetu. Jako táta se o něj budu hodně bát kdyby chtěl pak jednou velkou motorku....

Nejlepší na učení řízení je staré a ne moc silné auto a Dan má pravdu že auto ze zadním náhonem je na zimu super na vyblbnutí :) !

Kdo ví kde bude moje Oktávka za 13 let...... Třeba ji budu ještě mít někde schovanou :wub: !

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jooo osvětlení kufru led páskama je parádní, protože to origo světýlko je strašná bludička. Jinak někde ses tuším ptal, na samovolné odlepování těch pásků nebo tak nějak (nemůžu to najít), tak mě se ty pásky po čase začaly odlepovat. Podlepil jsem je nějakou obyč. oboustrankou a to moc dlouho nevydrželo, takže jsem staré lepidlo sundal a podlepil páskou od Patexu https://pemi.cz/pattex-super-fix-80-kg-montazni-paska/p/121994?utm_source=zbozi&utm_medium=srovnavac&utm_campaign=zbozi_cz a zatím to drží jako přibitý. Použil jsem ji i u podsvícení nohou u spolujezdce (tam ten led pásek taky držel špatně) a teď to taky drží jako židovská víra :D :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak po delší době se autíčko ozvalo - začalo slabě brzdit, tak jsem se vrhnul na výměnu kotoučů a desek, které už byly od Vánoc doma. Vzal jsem to detailně včetně předních brzdových hadic, které se mi už moc nelíbily, zkontroloval jsem házivost nábojů, všechno OK, nová brzdovka origo ŚKODA DOT4. Zlepšilo se to, ale stále mi chybí takový ten prvotní kopanec od posilovače. Změřil jsem podtlak od vývěvy - celkem je OK - viz. foto. Pro porovnání jsem to měřil na taťkovém autě a má to lehce lepší 0,98bar. Ale při šlapání na brzdu mi podtlak spdne až na 0,25 bar, kdežto taťkovi to spadne jen lehce na 0,8 bar. Zkoušel jsem přehodit i ventil N75, podtlakovou hadici, ale žádná změna. Tipuju to posilovač - jeho membránu, která netěsní. Co vy na to?

post-502-0-04794200-1460306853_thumb.jpg

post-502-0-69012800-1460306864_thumb.jpg

post-502-0-14670900-1460306879_thumb.jpg

post-502-0-68622000-1460306897_thumb.jpg

post-502-0-72183700-1460306909_thumb.jpg

post-502-0-83717000-1460306920_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Včera jsem se stavoval v autorizáku, nechal jsem proměřit podtlakový systém, zde problém není. Podle technika je chyba ve špatném nasazení (ustavení) polohy přítlačné tyče mezi hlavním brzdovém válci a posilovačem. Že mi to špatně poskládali při výměně hl. brzdového válce. Tuší někdo jestli se tam dá něco takového udělat?

Mi se to moc nezdá. Podle mě buď odešel znovu hl. brzdový válec nebo posilovač. Pedál je měkký do poloviny. Ještě to asi zkusím znovu odvzdušnit VAGem a pak se uvidí.

Odkaz ke komentáři

Kéž by to bylo taky jen to odvzdušnění VAGEM.... :palec:

Dělal jsem to ala Vaša - taťka mi šlapal a já jsem povoloval jednotlivé holendry přímo na hlavním válci, pak na ABS jednotce vstupy, pak výstupy a nakonec jednotlivá kola. No držte mi palce příští týden - jsem objednaný do škodovky, tak snad to klapne.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...