Přejít na obsah

Vymena palivoveho filtru...


Doporučené příspěvky

V servisni knizce jsem se snazil najit, kdy se ma vymenit palivovy filtr. Hledal ale nenasel... Zkusil jsem Google a nic a ani na skoda auto jsem nic nenasel v kolika km se ma na 1,8 TSI menit pal. filtr. Muze mi nekdo helpnout... Dikec

Kolega ze škodovky říkal že mění po 90tis km :pivo: (v servisu )

Odkaz ke komentáři

Tuto informaci jsem sháněl ještě na Toledo 1,6 100K (ten samý motor co O1) a našel jsem v oficiální! dokumentaci že u benzínu je filtr doživotní...

Přesto jsem ho v 100 000km vyměnil a starý rozkuchal... Nebylo v něm vúbec nic!!!!! Čistý (skoro bílý) filtrační papír... žádné kaly, jen pár drobečků se vysypalo.. cca 10ks velikosti špendlíkové hlavičky... které ničemu nevadily, neucpávaly... Pak jsem s Toledem najel dalších cca 130kkm už bez výměny. S O1 1,8T jsem najezdil 150kkm bez výměny a bez problému. Od té doby považuji palivový filtr za věčný.... (nepočítám vyjímečnou situaci natankování nějakých sr*ček a nebo omylem nafty - to bych měnil).

 

V návodu ani v DP škodovka neuvádí výměnu filtru - a dle vyjádření jejich technického oddělení věci které tam nejsou uvedeny nemají předepsanou pravidelnou výměnu.

Odkaz ke komentáři

No jde o to jestli v te dobe co si kuchal ten filtr byly v benzinu ty zku....e biosracky...protoze ja jsem mel na sve puvodni 1.8TSi po skoro 60-ti tkm menene palivove cerpadlo, protoze byl totalne zasranej filtr a to tankuju vetsinou u Shellu nebo u Lukoilu a tam jsou benziny celkem kvalitni, bohuzel ta bioslozka dela v tom filtru sve. Takze vymena po 60tkm neni uplne jen tak zbytecna...nevim kolik ten filtr stoji, ale bude rozhodne levnejsi nez nove cerpadlo.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak dneska probehla vymena oleje a filru...Auti ma malinkate vyroci... Na tom neni nic co vymejslet (ta vymena :) ). U toho jsem ale preventivne vymenil i palivovy filtr a po vymene vzal flexu a rozrizl jsem ho. Dle meho nazoru byl zasranej a potreboval vymenit. Tak at mi Skodovka netvrdi ze se nema menit keca... Prikladam fotos snad to nekomu pomuze... :)

26112010530.jpg

26112010531.jpg

26112010532.jpg

26112010533.jpg

26112010534.jpg

26112010535.jpg

26112010536.jpg

26112010537.jpg

24112010529.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...
  • o 5 let později...

Zdravím všechny. Zkusím trošku oživit tohle téma. V sobotu budu měnit palivák. Kde je a jak ho vyměnit je mi jasný ale napadá mě jestli pak nebude dělat problém vzduch. Nebo se to nějak odvzdušní samo? Prostě nasadím novej filtr a víc není třeba? Kdyztak díky za nějakou reakci

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...