Přejít na obsah

HandsFree GSM II alebo GSM III a Bluetooth


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Je nekde nejakej prehled, co ktera HF jednotka umi?

 

Vlastnim GSM II sadu 5P0 862 335 C a GSM III Premium sadu 7L6 035 730 (bez pismene). Umi A2DP?

 

Po zapojeni jedne nebo druhe sady se mi v menu Columbuse vedle CD, HDD, SD, AUX objevi i volba BT, ale nejde zvolit - je zašedlá. Kdyz spustim hudbu na sparovanem telefonu, hraje z mobilu. Kabelaz mam vhodnou pro A2DP.

 

GSM II sada funguje az na diakritiku spravne.

 

GSM III Premium sada mi nedovoli vyskocit z Telefon nabidky. Na maxidotu je jmeno telefonu a operatora. Po stisknuti jakehokoli tlacitka na prave pacce pod volantem se dostanu do menu telefonu, kde mohu prochazet tel seznam a nastaveni... O urove vys (nad telefon) se vsak nedostanu. Stejny problem jsem resil pred casem s Columbusem pri navigovani - stacilo vsak nahrat patch a bylo po problemu.

 

Poradil by mi nekdo, co s tim?

 

Octavia II MR2006, bez MF volantu, predFL gateway ver. K, Columbus FW 2864

 

Diky!

post-28422-0-80110100-1398700395_thumb.jpg

post-28422-0-26566100-1398700409_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

5P0 862 335 C tato jednotka A2DP nepodporuje, ta diakritika taky nejde upravit, doporučuji předatlovat tel. seznam bez háčků a čárek. Co se týče té druhé jednotky je to díky nekompatibility s budíkama, jednotka je na auto moc nová a nechce komunikovat, úprava jak u Columbusu nejde udělat.

 

Popis jednotek: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Odkaz ke komentáři

S těhle dvou neumí A2DP ani jedna a 7L6 035 730 nezobrazuje na Columbusu. Mám téměř vše jen nasbíráno z netu, takže bez záruky, osobně bych si troufl podle toho řídit :)

A2DP, Columbus, Maxík:

5N0 035 730 D

3C8 035 730 A,B

5K0 035 730 bez indexu nebo s indexem A,B,C,D

7P6 035 730 B,C,D,E,F,G

Jak je psáno výš, je třeba brát na zřetel že s novějšíma jednotkama může bejt problém. Napiš taky jaký MR (modelový rok) auta máš?

Třeba se ještě vyjádří Milhausek nebo ferda25, případně je zkus kontaktovat ;)

Odkaz ke komentáři

Diky za reakce!

 

Mam Octavia II RS MR2006, bez MF volantu, predFL gateway ver. K, Columbus FW 2864. HF sada 7L6 035 730 na Columbusu zobrazuje, problem je s maxidotem - je telefonem uzamcen a nejde jej pouzit na nic jineho.Protokol rSAP jsem si na telefonu zprovoznil, coz mi umoznuje pouzit i novejsi GSM III jednotky.

 

Aby mi chodil Maxidot, Columbus v predFL Octavii, mel bych byt schopny pouzit tyto (ani ne stare, ani ne nove) jednotky:

 

GSM II:

1Z0 035 729
1Z0 035 729 B

 

GSM III:

7L6 035 730
3C8 035 730
5N0 035 730 A
5N0 035 730 B
5N0 035 730 C

 

Otazkou vsak je, jestli z nich alespon nektera umi A2DP...? Obavam se, ze ne. Tusim totiz, ze A2DP umi az jednotky treti generace, jenz vypsal o prispevek vyse šulda (dekuji), ktere jsou urceny pouze pro FL.

 

Nebo se snad (doufam) mylim?

Pomohla by nejakym zpusobem vymena gateway?

Odkaz ke komentáři

Jestli jsem to dobre pochopil, pro predFL potrebuju HF jednotku s podporou DDP (Display Data Protocol (older Instrument Clusters, Volkswagen Models with red Displays)), aby fungoval maxidot.

 

Koukal jsem na seznam zde...

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

 

Ze seznamu me jeste zaujala jednotka 1K8 035 730, ktera ma podporu DDP i A2DP. Ale nevim, jestli to neni jen chyba, protoze se nejedna o premium jednotku. Nekompatibilni s Columbusem by take byt nemela.

 

Nevite o ni vice?

 

Diky za reakce!

Odkaz ke komentáři

1K8035730 není dobrá volba, moc telefonů nepodporuje, jedině že budeš mít nějakou starou Nokii. Máš Columbus tak proč si nenafoluješ SD kartu a chceš to řešit přes bluetooth? Nemluvím o tom, že ty první verze jsou celkem pomalé a přenos není nic extra (pořád je to analogový přenos) z BT jednotky to jde po lince do rádia. Funguje to vlastně jako aux vstup.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Martass75

Ahoj,

 

mám prosbu na OII mám GSM II sadu 5P0 862 335 a Radio navigation MFD2. Nejde mi to spárovat s Samsung S4, jednou mi to tel. našel, ale napsal ,,nelze komunikovat,, A teď už vůbec při vyhledávání nic nenajde. Neporadíte někdo co s tím?

 

Díky Martas

Odkaz ke komentáři

Zdravím! Právě sem si přivezl domů nové vozítko. (No nové, spíš zánovní :D ) Mám tam originální sadu pro montáž mobilního telefonu. A upřímě řečeno se mi ten bazmek nelíbí a rád bych ho demontoval (jen ten držák co trči z palubky), protože pořizovat kompatibilní držák na svůj telefon nehodlám a asi vůbec neexistuje (SE XPERIA mini). Myslím, že úplně bude stačit komunikace přes modrej zub. Jak to dát pryč?? Pak tam je ještě nějaká sada do vozu Nokia CK-7W (nevím jak to souvisí), zřejmě je to nějak propojený. Mám tam externí ovládací tlačítko a na stropě mikrofon. A zřejmě to využívá repráky audiosystému Audience. Ještě jsem to nezkoušel spárovat. A pod sedadlem spolujezdce je krabička 5P0 862 335. Poradí mi někdo co s tím? Díííííííííky!

Odkaz ke komentáři

Odstranit ten drzak muzes neni s tim problem ale musis koupit new ramecek a listu... nejsem ted doma a tim padem se nemuzu podivat co ta hf sada umi. Nekdo nejaky problem resil dodelanim te nokie nezavysle na hf sade auta... napis co mas za auto rok a nejakou original sadu hf by jsme ti urcite doporucili...

Odkaz ke komentáři

Odstranit ten drzak muzes neni s tim problem ale musis koupit new ramecek a listu... nejsem ted doma a tim padem se nemuzu podivat co ta hf sada umi. Nekdo nejaky problem resil dodelanim te nokie nezavysle na hf sade auta... napis co mas za auto rok a nejakou original sadu hf by jsme ti urcite doporucili...

 

Octavia II vybava Elegance rv 2005, ovládání telefonu na volantu, víc o tom zatím nevím, vozítko mám právě 4 h :D . Jinak mobil sem před chvílí spároval, vyzkoušel, vše funguje.

Nový rámeček a lištu? No, pěkné :unsure: Tradá, jedu se projet :lool:

 

Odkaz ke komentáři

Odstranit konzoli jde dobře, dělal sem to několikrát a několikrát to tu popisoval (samozřejmě ne jenom já), na víc už není síla, hledej :) Ta tvoje jednotka je už prababička (mám ji taky), s hovorem sem zatím nikdy neměl problém, telefonní seznam na Maxidot mi taky načte, jen bez diakritiky tak sem ji zrušil :) Je to ale u různých telefonů všelijak ;) Pokud od toho budeš chtít víc tak jedině výměnou jak píše p2p ;)

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

No, abych to upřesnil. Mobil funguje, přes BT díky hands free sadě od Nokie CK-7W, která je tam evidentně instalovaná později. Zatím sem netestoval, jestli přes volant přijmu/odmítnu hovor. Ale napadla mě možnost, když se zbavím toho držáku (který je mimochodem 2,5x větší než můj mobil :loool: , jestli se nedá nějak využít jeho kabeláž a ten telefon připojit přes usb kabel??? Případně jak například dostat hudbu z telefonu (usb nebo minijack3,5mm) do Audience (aux konektor sem nenašel)??? :huh:

Odkaz ke komentáři

Tak jak jsem psal nic, je to stará Premium jednotka nefunguje na ní skoro žádným novým telefonem (android, windejsi a podobně). Vytáhni jednotku a dej tam tak jak jsem psal 1z0 035 729 nebo ta samá s indexem B, to jsou jediné co korektně pracují se starým maxidotem a mf volantem. Můžeš tam dát i nějakou RSAP jednotku ale telefon ti musí podporovat vzdálenou sim a telefonů co tohle umí je teď už celkem málo nebo musíš upravit firmware telefonu aby baly vzdálená sim možná. Jaká koliv novější jednotka nebude na maxidotu fungovat. Jinak už nevím jak ti poradit.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...