Přejít na obsah

Kamera v autě (černá skříňka)


Doporučené příspěvky

Guest OctaviaSlicker

No já ji měl taky vybranou za 4k. :palec: Ale pak mi známí poslal odkaz sem tak sem zkusil. Čekal jsem asi 15 dní, ale pak dorazila. Ještě by mě zajímalo jakej je rozdíl mezi tajtou a tou širokoúhlou co tam mají za 2k.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Lenicka1313

Dobrý den,

něco podobného jsem nedávno sháněla sama a nakonec jsem se rozhodla pro tuto: REKLAMA VYMAZANA

Mé dosavadní pocity jsou velice příjemné, vše funguje jednoduše a hlavně bez problému. Takže za sebe jednoznačně doporučuji. :smich:

Upraveno uživatelem Lenicka1313
Reklama
Odkaz ke komentáři

Tak jsem mimuly tyden v DX objednal tuto kamerku Mini Vehicle 1MP CMOS Sensor H.264 HD Video Recorder , ma to i HDMI pro rychle prehrani primo z kamerky na cemkoliv, co ma HDMI.

- Record video automatically once powered on

- 2.5" sharp LCD screen

- Capture video at up to 720p in H.264 format

- Camera supports continuous mode

- Sockets and ports: HDMI/SD/MMC/MINI USB

- Supports SD card up to 64GB

 

V DX me tentokrate ale docela dobehli (!), nebot si nechali via PayPal zaplatit, nicmene me v obchode vypadla hlaska o chybe pri zpracovani, takze jsem je nekolik dni pres jejich reklamace/support masiroval o napravu, nakonec se ozvali, ze to jiz "napravili", a poslali via normalni pomalou AirMail, presto ze jsem mel priplacenou EMS (!).

No, asi se jiz nemohli dockat tydenniho flakani (co zaclo dnes) kvuli cinskemu lunarnimu Novemu roku :smich:

 

I presto nejak nechapu, proc si u nas nekdo takove veci objednava pres nejaky obchod typu "Nakup z Ciny" apod., ktery nedela nic jineho, nez to take objednava z DX, a pote prodava poradne predrazene...

Jakou to vyhodu, kdyz pominu imaginarni vyrizovani nejake reklamace (v DX si obvykle nakupuji veci ryze spotrebniho razu, ktere nehodlam reklamovat, a ktere po pouziti zahodim) ?

post-472-1296465740_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Omicron: 1) nikdy nevíš co z číny přijde-spoustě lidí přišly naprosto nekvalitní kopie téhle kamerky! S příšernou kvalitou záznamu.

2) hlavní je pro mě záruka-ono že zkušenosti hodně lidí tyhle kamerky fungují tak rok-se začne rapidně snižovat kvalita obrazu. Hold ta plastova čočka nevydrží víc-takže po roce můžeš vyměnit... Záruka je něco co přidává na ceně-ale ty výhody za to stojí

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Omicron:

1) nikdy nevíš co z číny přijde-spoustě lidí přišly naprosto nekvalitní kopie téhle kamerky! S příšernou kvalitou záznamu.

2) hlavní je pro mě záruka-ono že zkušenosti hodně lidí tyhle kamerky fungují tak rok-se začne rapidně snižovat kvalita obrazu. Hold ta plastova čočka nevydrží víc-takže po roce můžeš vyměnit... Záruka je něco co přidává na ceně-ale ty výhody za to stojí

 

jinak s onboard.cz zkušenost taková podivná.....všechno ti objednají z číny, čekáš 2-3týdny a jen za to inkasují 100-150% navrch

 

Nejak si ve svych prispevcich protirecich - kdyz jsem psal, ze cituji :

"...I presto nejak nechapu, proc si u nas nekdo takove veci objednava pres nejaky obchod typu "Nakup z Ciny" apod., ktery nedela nic jineho, nez to take objednava z DX, a pote prodava poradne predrazene... Jakou to vyhodu, kdyz pominu imaginarni vyrizovani nejake reklamace (v DX si obvykle nakupuji veci ryze spotrebniho razu, ktere nehodlam reklamovat, a ktere po pouziti zahodim) ?...", tak odpovidas neco o zaruce (prestoze jasne pisi, ze me u teto "bizuterie" zaruka nezajima) a o zasilani nejakych kopii apod., a vzapeti se sam podivujes doslova nad tim, o cem jsem presne predtim psal, a to o tom pouhem prekupovani (?!). Mel by jsi si ve svych nazorech udelat trochu jasno. Jasne jsem psal o prekupnicich, kteri nakupuji na DX, jako ja sam soukrome (!)

 

A presto, ze me ted zrovna DX pekne sejri (stale me to neposlali, nebot to nemaji skladem, predtim svatky...), rozhodne si nikdy nedovolili poslat neci jineho, nez jsem objednal. Ani jinym lidem se to nestalo, jak to potvrzuji diskuze. Zadne cocky neodchazeji, jakym mechanismem mimoch. prekupnik zajisti, ze ta plastova cocka vydrzi dele :smich: ? A jen se jim parkrat stalo, ze jim poslali tu druhou verzi teto kamerky, ktera je v podstate za stejne prachy. A jesti jsi ochotem kvuli nejake pomyslne zaruce vyvalit 100% a vice navrch, tak do toho ;)

 

A mimo jine, proto nakupuji pres weby, kde se plati PayPal, ktery ti velmi dobre zabezpeci, aby se ti takova hloupost "...spoustě lidí přišly naprosto nekvalitní kopie téhle kamerky..." nestala. Asi nevis, jak PayPal funguje.

Apropo, kdepak jsi takovou informaci nasel, muzes sem dat nejaky link, nebo to jen nejaka "jedna pani povidala" ? Urcite to nebylo v pripade DX, o kterem jsem psal ja, cehoz jsi si asi nevsiml...

 

k čemu to GPS? pokud se něco stane tak záznam použiješ hned na místě...

 

Ne vzdy potrebujes mit u zaznamu z onboard kamerky GPS metadata, jako jen u nejake nehody... Jak napsal Kvido27, nekteri to vyuziji (vyuzijeme) pro dalsi zpracovani videa z kamery napr. pri nejakem domacim roadmovie apod...

Odkaz ke komentáři
Tak jsem mimuly tyden v DX objednal tuto kamerku Mini Vehicle 1MP CMOS Sensor H.264 HD Video Recorder , ma to i HDMI pro rychle prehrani primo z kamerky na cemkoliv, co ma HDMI.

- Record video automatically once powered on

- 2.5" sharp LCD screen

- Capture video at up to 720p in H.264 format

- Camera supports continuous mode

- Sockets and ports: HDMI/SD/MMC/MINI USB

- Supports SD card up to 64GB

Tak přesně tuhle (pouze s infra přisvícením) jsem koupil před dvěma dny. Zní to blbě, ale mám v HK kamarádku ;) a když něco potřebuji tak pošle. 21.2. odešlo z HK, 24.2. přinesla pošťačka. (Registered Air Mail - za USD5,00)

Funguje to perfektně akorát to nemám do auta, ale na kolo. :smich:

 

EDIT: Kontroloval jsem "mrtvou dobu" - PRETEC SD 16GB Class10 233x, záznam v blocích 15min, 1280x720p HD / 30 sn/sec, audio OFF - 12 sec

Upraveno uživatelem DUsoft
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak je to konecne doma, ani tentokrate opet DX nezklamal, i s EMS priplatkem jsem to mel objednane od 21.1. (!), takze do tretice mam tech Cinanu dost, a uz odtamtud nic objednavat nebudu.

 

Nehlede na dalsi logisticke a platebni problemy (napr. me po tom, co jsem jim jiz 21.1. uhradil pres PayPal jak kameru, tak extra priplatek za EMS donutili zaplatit dalsich cca USD 9 za dalsi nespecifikovany doplatek k EMS doprave do CR !) jich mam docela dost - v dobe objednani meli na Webu info, ze je to skladem, po objednavce a uhrade me najednou informovali, ze cekaji na "externiho dodavatele" (znamy cesky zlorad !), cekal jsem do zacatku brezna, po dalsich 10 dnech se ozvali, ze to maji pripravene, ale ze musim jeste neco priplatit. Noirmalni vyderacska taktika. Bohuzel, jako by vedeli, ze u nas dojde k 31.3. k uprave predpisu pro hodnotu individ. dovozu z neevropskych zemi, a tak me nezbylo, nez na ty jejich vyderacsske praktiky pristoupit. Mimochodem mam docela dost zkusenosti s dovozem z HonKongu, tam y si takove "pseudokomunisticke" praktiky nikdy nedovolili, DX nyni sidli nekde v Senzenu (podle EMS tracku, dosud byli v HK), a i kdyz to je myslim zvlastni ekonomicka zona, je to stale komunisticka velka Cina.

 

Ale konecne ke kamere - nejhorsi na tom vsem je to, ze jsem z obrazu docela zklaman, zatim je obraz (v HD) dost tmavy (je to evidentne hodne sirokouhlym objektivem, zabirajicim ve valne vetsine prejasene nebe), v 720p je fyzicke rozliseni pomerne nizke (SPZ na aute ze zeznamu temer necitelna, jen pokud je auto uplne blizko), zdaleko nedosahujici kvalit ukazek videa z techto kamer.

Jedine ceho se "chytam", ze to ma nejaky stary FW, zkusim pohledat po netu, zda-li k tomu neni neco novejsiho, nechapu takovy kvalitativni rozdil.

post-472-1300299625_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

jsem tu novaček, ale zkusím. pořidil jsem si taiwanskou kameru do auta, 0,3 mpix z GPS. funguje super, obraz neni jako z profesionalní kamery ale pro zaznam auta kvuli kteremu zaviniš nehodu stači. zapina se po te co otočim kličkem zapalovaní automatický, v připadě že stojíš na mistě zapina se parking mode a natači 10 foto za vteřinu. mam 2gb kartu které stači na 2 hodiny, v připadě otřesu uchovava zaznam do jiné složky a nemaže pote co karta je zaplněna. funkce GPS je dobra jen v tom že ukaže rychlost ze kterou jste jel a vaši cestu na google maps. V podstate pokud tam date 16gb kartu mužete sledovat kde byla vaše manželka :lol: a kolik času tam stravila :D. kamera nahrava zvuk a je dobře po nahraní komunikaci třeba z ....... pokud jste v autě :). pro mě takhle kamera je taková zajištující pokud nebudou svedky nebo bude nejaký spor. z vlastních zkušenosti je dobře při psaní protokolu uvest čislo pametové karty a další udaje pro identifikaci. ja už mam po krk tech borcu co vleze před tebou v popojíždkach a ihned dupne na brzdu, nebo nuti extremně brzdit a koukat do zpětného zrcadka z pocitem že moje octavii ted dostane ještě jeden motor do kufru.

 

 

pokud byste potřebovali nazev te kamery, napiště - hodim sem .

 

 

ukazka

Odkaz ke komentáři

Ja se spis ptam, kam to cely smeruje, ze se musime takhle spehovat. :D Nadava se na ruzny krabicky misto dalnicnich znamek, ale pak si spousta lidi poridi neco takovyho, aby mohli natacet ostatni. Spis by to chtelo delat neco pro to, aby se lidi trochu uklidnili a chovali ohleduplne. Ale timhle smirovanim se tomu moc nepomuze. :D

Odkaz ke komentáři

Takze moje Onboard Cam je jiz na miste, elektroinstalaci jsem nechal na sikovnem autoelektrikari v servisu, ktery to udelal dle mych prani a dispozic.

Kamerka se zapina se zapnutim zapalovani, vypina s malym zpozdenim (nutnym pro ulozeni souboru) po vypnuti motoru. Dle obrazku je videt, ze nijak zasadne neprekazi v provozu, a to ani v pripade vyklopeneho miniaturniho kontrolniho displeje.

Se zlepsenim pocasi (slunicko) a mirnym sklopenim kamerky pres predni kapotu (kdy je mene ovlivnena prejasenou oblohou - bohuzel to je u teto supersirokouhle verze na obtiz, i kdyz kamera zabere obrovsky uhel zaberu) se zda kvalita 720p videi lepsi, nez tomu bylo po uvodnich testech, SPZky jsou na klipech jiz docela dobre rozeznatelne, byl jsem prekvapen o docela prijatelnou (vzhledemk k podminkam) kvalitou nocniho provozu s Xenony, prip. dalkovymi "NightBreakery". Jeste se k tomu vratim.

 

Par obrazku (omlouvam se za technickou kvalitu, je to mobilem N8) :

post-472-1301504155_thumb.jpg

post-472-1301504170_thumb.jpg

post-472-1301504178_thumb.jpg

post-472-1301504189_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Guest Lenicka1313

Já jsem s kamerkami podobného typu velice spokojená. Již několik měsíců jednu mám ve svém autě a mám mnohem jistější pocit. Jsem ráda, že jsem si jí koupila. Takže pokud váháte, přestaňte, nejistým řidičům zvedne sebevědomí a je opravdu hodně situací, kdy vám může zachránit krk:) A pokud nevíte, kam se obrátit, já jsem jí koupila zde: REKLAMA VYMAZANA

Upraveno uživatelem Lenicka1313
Reklama
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...