Přejít na obsah

Liborova 1.8 TSI


Doporučené příspěvky

Vyjebanci...pracky amputovat a byl by klid

a to este nepoznas ten pocit, ked Ti nejaky dement zacne o 1. v noci zvonit a skodoradostne Ti povie, ze mas rozbite okno na aute...zides dole a na zadnom sedadle tehla...o mesiac na zadnom sedadle kamen... Alebo Ti zazvonia a povedia: pod si umyt auto, mas ho cele nasprejovane...

Odkaz ke komentáři
a to este nepoznas ten pocit, ked Ti nejaky dement zacne o 1. v noci zvonit a skodoradostne Ti povie, ze mas rozbite okno na aute...zides dole a na zadnom sedadle tehla...o mesiac na zadnom sedadle kamen... Alebo Ti zazvonia a povedia: pod si umyt auto, mas ho cele nasprejovane...

Je to šílenost...pocit bezmoci :huh:

Odkaz ke komentáři
Nejel jsi dneska okolo 10 pres Opavu ? Potkal jsem cernou OII FL s prelepenyma

svetlama a na prvni pohled jsem si nebyl jisty jestli to je FL nebo ne.

Ale kazdopadne to vypada dobre :huh:

 

Ahoj, jo, v cca 10 jsem jel přes Opavu na chatu. to je náhodička, v čem jsi jel ty? Díky za pochvalu, mě se to taky líbí, jinak bych si je nedával. :) Na chatě jsem měl v plánu přesunout ty parkovačky, aby na ně bylo vidět, když jsou teď zakryté, ale raději jsem lenošil a dnes mám něco jiného na práci.

 

 

a to este nepoznas ten pocit, ked Ti nejaky dement zacne o 1. v noci zvonit a skodoradostne Ti povie, ze mas rozbite okno na aute...zides dole a na zadnom sedadle tehla...o mesiac na zadnom sedadle kamen... Alebo Ti zazvonia a povedia: pod si umyt auto, mas ho cele nasprejovane...

 

To si raději ani nepředstavuju, už tak jsem měl málem infarkt. Lidi jsou závistivé svině. Nedokážu je pochopit, já osobně nejsem závistivý a rád někomu něco pochválím a nikdy by mě nenapadlo někomu něco zničit jen proto, že si to sám nemůžu koupit, tak ať to nemá ani ten druhý.

Odkaz ke komentáři
Ahoj, jo, v cca 10 jsem jel přes Opavu na chatu. to je náhodička, v čem jsi jel ty? Díky za pochvalu, mě se to taky líbí, jinak bych si je nedával. :) Na chatě jsem měl v plánu přesunout ty parkovačky, aby na ně bylo vidět, když jsou teď zakryté, ale raději jsem lenošil a dnes mám něco jiného na práci.

 

Potkali jsme se v Jaktari u Rakety (jestli znas), jel jsem v Peugeotu 308. Taky se chystam svetla prelepit a resim co s parkovackama (ikdyz bych se bez nich obesel)

Odkaz ke komentáři
To si raději ani nepředstavuju, už tak jsem měl málem infarkt. Lidi jsou závistivé svině. Nedokážu je pochopit, já osobně nejsem závistivý a rád někomu něco pochválím a nikdy by mě nenapadlo někomu něco zničit jen proto, že si to sám nemůžu koupit, tak ať to nemá ani ten druhý.

 

Pochybujem, ze to, ze Ti poskriabal auto alebo mne rozbili okno ich urobilo stastnejsim alebo bohatsim :)

Odkaz ke komentáři
Pěkné fotky Libore - ostatně jako vždy. Už jsem normálně uvažoval i o tom, nechat si normálně prodloužit karoserii, prostě si ten plech nechat nadstavit stejně, jako se nechávají zamračit kapoty. To by byla pecka :)

 

To by asi nešlo, nedaly by se vytáhnout světla a tímpádem bys ani nevyměnil žárovku. Ale určitě by to bylo ještě hezčí, to je jasné.

Odkaz ke komentáři

Dnes ráno jsem se byl mrknout, jak by se dala dát dvouvláknová žárovka do světla pro denní svícení. Bylo by to asi nejelegantnější řešení přesunu parkovaček zpod mračítek. Myslím, že by to šlo docela lehce. Musím jen přehodit póly, protože jakoby na kostře žárovky (tom větším plechu kolem celé žárovky) je + a dole na kontaktu je mínus. To by mělo jít přehozením drátků, respektive nevím jak se tomu říká, ale přehodil bych takové samičí sdířky, kam se vsunují samčí kontakty. :) Pak musím nějak uvnitř zkrátit jeden ten spodní kontakt na žárovku a přidat tam druhý kontakt na tu dvouvláknovku. Myslím, že bych to měl zvládnout.

Nebude problém s tím, že přehodím ty póly? Jestli to nemá nějaký důvod, že je to obráceně, než je standard.

A nebude vadit, že pak budu používat stejné mínus na tu parkovačku i na denní?

Odkaz ke komentáři
u noveho autaku takove upravy? :-( ... mas docela odvahu ...

Mě to nepřijde jako moc velký zásah. Jediné, co bych po úpravě musel vyměnit, abych to vrátil do původního stavu, by byla ta objímka na žárovku, do té jediné budu vrtat.

Myslel jsi to kvůli dotčení záruky (to by snad nemělo mít vliv) nebo co jiného se ti zdá tak drastické, drastysi? :)

Odkaz ke komentáři

Já se taky v elektrice moc nevyznám, ale myslím si, co si tak ze základů elektřiny pamatuju, že je jedno, jak se žárovka připojí, prostě by měla vždycky svítit, ledka ta ne, tam se ta orientace musí dodržet, jinak nesvítí. Ale protože si nejsem úplně jistý, tak se raději ptám.

Odkaz ke komentáři

Jojo, toho všeho se bojím, proto jsem teď raději založil samostatné vlákno v sekci Elektrika, kde mi snad někdo poradí. Jak říkám, mechanicky bych to vše zvládl zapojit, ale jestli to bude správně i elektricky, to potřebuju zjistit. Další možnost je, nedávat tam dvouvláknovou žárovku, ale vrtnout do světla zezadu dírku, aby se tam dala zasunout objímka i s 5W žárovkou, ale to mi přijde ještě drastičtější řešení, hlavně bych musel vyřešit těsnění, aby do světla neteklo.

Odkaz ke komentáři

Libore prehodiť kontakty môžeš v pohode, nebude to vadiť ani kontrole žiaroviek. Neviem prečo to v škodovke dávajú naopak, to isté je aj pri predných smerovkách, tie sa chystám vymeniť kvôli led-kám... Vymyslel si to celkom dobre, s tou úpravou pätice sa pohraj aby sa ti nemiešala parkovačka s denným svetlom, v tom by mohol byť asi najväčší problém, je tam dosť málo miesta...

Odkaz ke komentáři

Díky za další názor. Ne, že bych ti nevěřil, ale ještě zkusím počkat na informace od více lidí, ať mám jistotu, že nic nezkazím. Mě to taky připadá jako v pohodě. Do té patice jsem se díval a místa je tam fakt málo, ale mělo by to jít vyřešit. Ten originál plíšek musím zkrátit a trochu zohnout a zboku navrtám nebo naříznu dírku pro vsunutí hruhého kontaktu, který ale musí nějak pružit, ale to tak zvládnu. Na takové věci jsem šikovný, ale na elekřinu se raději poptám.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Parkovačky mám zatím stále na původním místě (pod mračítky), ale pořád vymýšlím, co s nimi udělám. V sobotu jsem měl nápad, že tam dám silné ledky a třeba se to světlo z nich dostane i dále do světel. Vzal jsem tedy Ledku od superfattyho (tu 25ti ledkovou) a dal ji do objímky pro žárovku a zasunul jsem ji do světla. Zdálo se mi, že to tam šlo prostrčit tak tak. Zapnul jsem parkovačky a svítilo to sice trochu i do světel, ale i tak to není použitelné, proto jsem chtěl vytáhnout ledku ven. Jenže se mi zadrhla a vyskočila z objímky a zůstala uvnitř ve světle v části pro parkovačku. Přístup je tam na nic, prst tam prostrčit nejde a navíc jsem na ni ani neviděl, byla pod mračítkem. V neděli jsem tedy vyrobil nářadíčko, abych tu ledku vytáhl. Musel jsem vytáhnout celé světlo z auta, odlepit mračítko a potřást se světlem tak, aby byla ledka co nejblíže té dírky, kterou bylo potřeba ji vytáhnout, a pak jsem cca půl hodiny "lovil" ledku za pomocí trubičky se smyčkou (něco jako se loví krokodýli, ale menší). Podařilo se mi vytáhnout ji aspoň tak, aby trčel kousek ledky ven, pak už ji jsem opatrně chytl kleštěma a vytáhl. Vypadá to v pohodě, ale kdo jste viděli FL světla ze vnitř, tak víte, že je tam na houby přístup.

 

Pak jsem měl ještě čas dát do mřížky nárazníku tahokov. Myslím, že je auto sportovnější. Když už jsem musel sundat značku, napsalo mě dát držák značky naopak, aby byla bílá plocha značky trochu níže a tím opticky snížit auto.

post-507-1250504415_thumb.jpg

post-507-1250504424_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Není to taková ta "OBI" značka Alpina? Kupoval jsem ji v OBI a vrátil jsem je, protože se to samo otvíralo. Navíc v předu je potřeba, aby to bylo tak trochu dokulata. To nedoporučuju. Mě se to takto naopak celkem líbí, jediné, co ještě zvažuju je přilepit to lepící páskou Pattex. Bílé okraje značky můžu natřít černou barvou.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...