Přejít na obsah

Octavia III


Doporučené příspěvky

Caute zatial som nemal cas to nafotit, ale v nedelu ju sem hodim.

Auto sa mi zda super. Je tiche a hlavne dobre tlmi narazy od podvozku

respektive nie je to o nic horsie ako na starej mojej O2. Nadsenie z

TSI nemusim nejako popisovat. Snazim sa to nevytacat, ale dnes som

predbiehal a zrejme som stlacil plynovy pedal troslu viac a to co

nasledovalo ani neviem opisat. Uzasne to akceleruje. Spotreba je zatial

8,2L snad pojde este dole. Zatial asi 100km.

Odkaz ke komentáři

Vie mi niekto povedat aky olej je v motore 1.8 TSI DSG ?

V predajni ma to nenapadlo sa spytat. A chcel by som si

kupit 1L keby nieco. Normu som nasiel v manualy ale aky

5w30 alebo 5w40 Plnu synt. ci nie? Poradi niekto? A znacku

este aku alebo to je jedno. Ci nie?

Dakujem za rady.

 

A este co znamena

 

Specifikacie a objem (v l) pre vozidla s premenlivými servisnými intervalmy

 

VW 504 00

 

 

Specifikacie a objem (v l) pre vozidla s pevnými servisnými intervalmy

 

VW 502 00

 

Ved sa to meni raz za rok alebo 15 000km tak mi to niekto vysvetlite a preco

je pri kazdom z tychto intervalov ina norma ked DIESEL ma rovnaku aj pre jedno

aj pre druhe rovnako.

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři

Pavle: pěkny :) .Lítaš do Tbilisi pravidelně?

 

Sem tam se tam objevíme :)

 

Jinak viděl jsem jich tam určitě přes deset (zrovna tam byla nějaká větší policejní akce), takže určitě dostali větší dodávku. Btw podobné to bylo při příchodu OII FL - u nás ještě PČR dostávala předFL oktávky a ve Tbilisi už vesele jezdily policejní FL...

Odkaz ke komentáři

Vie mi niekto povedat aky olej je v motore 1.8 TSI DSG ?

V predajni ma to nenapadlo sa spytat. A chcel by som si

kupit 1L keby nieco. Normu som nasiel v manualy ale aky

5w30 alebo 5w40 Plnu synt. ci nie? Poradi niekto? A znacku

este aku alebo to je jedno. Ci nie?

Dakujem za rady.

 

A este co znamena

 

Specifikacie a objem (v l) pre vozidla s premenlivými servisnými intervalmy

 

VW 504 00

 

 

Specifikacie a objem (v l) pre vozidla s pevnými servisnými intervalmy

 

VW 502 00

 

Ved sa to meni raz za rok alebo 15 000km tak mi to niekto vysvetlite a preco

je pri kazdom z tychto intervalov ina norma ked DIESEL ma rovnaku aj pre jedno

aj pre druhe rovnako.

 

Dakujem

 

U proměnlivého intervalu neměníš po 15 000 km,ale až si o to řekne palubní počítač,přičemž maximum je dva roky nebo 30 000 km. Máš benzínový motor,tak se nezajímej o normy pro diesel,jsou prostě jiné. Mimo jiné jsou tam nutné bezpopelné oleje,kvůli DPF filtrům. Co tam je z fabriky by mě taky zajímalo (Castrol ?). Napiš si do škodovky,třeba z nich něco vypadne. Kup si olej normy odpovídající tvému servisnímu intervalu. Když si nevíš rady,tak ho kup v autorizovaném servisu,nebo se tam alespoň zeptej.

Odkaz ke komentáři

Jsem koukal, že O3 Combi v kožených sedačkách nemá už ty blbé plastové bočnice vedle zadních sedadel ..... :palec:

To je jedna z věci, která se mi nelíbila, a které jsem si při prohlídce hned všiml, jakožto zhoršení proti OII. Pro prostorově výraznější to může být dosti nepohodlné.

Odkaz ke komentáři

Tak prispejem niečo k téme predné led - dnes išla O3 s dennymi ked a za ňou nová A6 a musim opäť potvrdiť že O3 svietila lepšie.

 

Nemilo prekvapený som bol designom zadnej časti auta, na striebornej tomu stale neviem prist na chuť a podobá sa to na tu thaliu ktoru niekto spomínal už.

Odkaz ke komentáři

Mne by v podstate ani nevadilo, kedy auto s led svietenim svietilo slabsie, skor mi na OIII vadi tvar svetiel. Vcera som zrovna jednu bordovu predbiehal, typek si nevsimol, ze je predbiehany a skoro mi narazil do boku a ako som sa pozrel do spatneho, tie svetla su absolutne obycajne, nevyrazne, bez napadu, akoby to tu uz roky "jazdilo". Staci malo a aj tento Rapid vyzera osobite a zajimavo, odhliadnuc od jeho dalsej "upravy" o audi ani nehovorim. Este aj jednotka Octavka nezaprie sportoveho ducha, ale toto mi pripada, ako auto pre " sucharov

Tiež mi vadi napr volant, ked uz cele auto je "hranate" , tak tam neprasknem takmer gulaty stred volantu, ktory tam posobi ako tehla v obyvacej stene,ale aspon taky ako je v leone

post-313-0-07829700-1370238356_thumb.png

post-313-0-92955600-1370238368_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mal som na mysli ten stred volantu, ten by mal byt rovnaky aj u beznej verzie ;) predsa len sa viac hodi k tomu "hranatenu" dizajnu.Na jednej strane plochy strohy dizajn auta, na druhej volant, urobena priehlbina a "vycackany" otvor na znak,naviac posobi akoby ta "gulata" krytka bola velka, nakolko "precnieva do pristrojov"

post-313-0-12886800-1370243978_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...