Přejít na obsah

Tomíkova 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

Jo už zase. Uteklo to safra rychle...nu což podíváme se na žárovky a to by asi mohlo být všechno. Protože jinak mám svědomí čisté. Jsem zvědavý na lambdu při ME, ale výrazně nežere, tak to vypadá že i ona bude ještě naživu.

 

Tak je to dobré s těma zimákama. Pár dní bylo pod nulou a trochu přimrzala mlha, ale teď je zase i do rána kolem +3. Ale což. Je napisane ve vyhlašce-tož musi byt :D

 

jo tak Felda 1,6 jo? Hm táta má v práci takovou služebku. Už má skoro 300 000Km. Takové dílenské vozidlo-čili kudy tam tudy ven, ale ten motor furt šlape jak "švýracy". Táta říká, že snad čím dál líp...tak nevím :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

14.12. 2007...takže dneska jsou tomu už 4 roky co jsem ji koupil :pivo:

Pravda v tuto dobu jsem se ještě snažil usnout, ale byl jsem tak nervní, že se mi to stejně nedařilo a kolem 4:00 budíček a hybaj do Bavorska se na ni mrknout.

 

No letos jsem vymontil a prohlídnul akorát ten startér a koupil novou náplň do "voňátka".

 

Protože se blíží vánoce, tak dostane nové stěrače a znak na přední kapotu B)

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Je tu dlouho klid...a tak přidám fotky z prázdninové operace - výměny výfukových svodů.

Protože starý předehřívač vzduchu kryjící svody už toho měl za sebou více než dost a na spodním šroubku nedržel...koupil a vyměnil jsem i ten :palec: + samozřejmě nové matky a těsnění ;)

 

Dál dostala Okta novou náplň oleje Mogul 10w40 Extreme a originál olejový filtr.

post-28-0-93114800-1348700227_thumb.jpg

post-28-0-47766600-1348700287_thumb.jpg

post-28-0-91577800-1348700333_thumb.jpg

post-28-0-40932800-1348700394_thumb.jpg

post-28-0-03416000-1348700448_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tiez sa do toho niekedy pustim len sa bojim aby som hlavicky tych srobov, ktore drzia ten plech neurval (na felde sa mi to par krat zadarilo :angry: ). Inak som na octe tiez menil olej a filter (klasika castrol 5W - 40) a konecne doplnil vsetky plasty okolo predneho naraznika (nejak mi tam uz skoro ziadny nezostal :blink: ) + som vymenil LP podblatnik a predne zasterky. Este musim vymenit palivovy filter a pre tento rok bohuzial s udrzbou OI koncim :wallbash: . Buduci rok asi kupim komplet novy vyfuk vratane zvodov.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdnů později...

Už delší dobu mě špatně ostřikovala tryska před řidičem. Tak jsem se pustil do hledání problému. Tryska čistá a bez závad. Pohled do nádržky ostřikovačů byl ale docela zajímavý. Dole byly takové bílé "vločky" čehosi...tak jsem z nádržky vysál kapalinu, vymontoval čerpadlo, vymontoval z auta nádržku, pořádně vypláchl, injekční štříkačkou jsem propláchl i hadičky a je opraveno :palec:

 

Akorát kterýho chytráka napadlo umístit druhý šroubek co drží nádržku za nádobku s aktivním uhlím nechápu. Abych se k němu dostal musel jsem odšroubovat nádržku oleje servořízení, pak odšroubovat a odsunout nádobku s aktivním uhlím a nakonec sláááva už byl šroubek přístupný :angry:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Letos se "babička" rozhodla, že vožení už bylo dost a bude třeba trochu opravovat.

 

Začalo to upadlým výfukem, který se rozlomil před sponou. Naštěstí už jsem měl dlouhou dobu připravený nový origo od škodovky.

Takže výfuk máme z krku. Vyměněn střední i zadní díl. Nový je bohužel trochu hlučnější. Výraznější rezonance, ale co už....

 

Dále si lehce prolíná chladící kapalina pod skříní termostatu. Asi už ztvrdlý O kroužek. Ještě to čeká na výměnu. Netěsnost je patrná spíš v zimních měsících.

 

No a konečně rupl jeden plastík na levé přední stahovačce. Takže okno zafixováno. Musí ještě chvíli jezdit, ale už mám doma novou stahovačku a novou fólii pod tapec.

 

Takže si bába začíná vyméšlet. Ale tak má na to věk B)

 

Odkaz ke komentáři

Dlouhou dobu se tu ve vlákně nic neděje, ale událo se toho spousta a já trestuhodně zapomněl na příspěvky do tohoto vlákna. 

Takže - od roku 2015 už mě vozí kombík s 2,0TDI CR.

A teď to nejdůležitější - Okta 1,6 55kW stále žije a stojí ve vedlejší garáži. Momentálně už papírově patří tátovi, protože jsem neměl srdce ji dát z domu. 

 

Foto z posledního leštění z jara 2020. V pozadí i s "das Skandal"

IMG_20170705_100030.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...