Přejít na obsah

BOV a nahodila chyba 16795


Doporučené příspěvky

Ahoj,

po instalaci

 

Blow off ventil kit - koncernové motory 1.8T pro verzi I. a II."

Membránový SSQ blow off ventil (BOV) HKS style - verze II. pro přeplňované benzínové motory

http://www.highperformanceparts.cz/sekvenc...i-hks-style.603

 

mi na diagnostice jiz dvakrat vyskocila tato chyba:

16795 - System sekundarniho vzduchu - Nespravne proudeni vzduchu

 

Jedna se o AUQ - O1 RS bez chipu

 

Divne je, ze dle prodejce by tento ventil nemel zadne chyby generovat,

coz castecne i funguje, protoze jsem s autem mezitim najel tak 5000km

a chyba se mezitim objevila pouze dvakrat.

Prijde mi ze vystane v nejake blbe situaci, jako napriklad pri pomalem popojizdeni po meste a spis podtaceni motoru...

 

Pokud jsem zkousel autu davat zatez tak se chyba nikdy neobjevi a ventil odfukuje tak jak ma :smich:

 

Neresil jste to nekdo?

Nejde pres VAG tato chyba nejak blokovat?

 

Diky

Zdenek

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
Guest Kreim 67

Ahoj,

a kde máš ten Blow off namontovaný? Na trubce hned za turbem? Nedávno jsem se dozvěděl že aby neházel chybu, tak by měl být namontován co nejblíže klapce, což je na hadici před klapkou. . .

vyzkoušej to a uvidíš, mělo by to fungovat. . .

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Sice starý článek, ale třeba někomu pomůže řešení:

Problém byl v čerpadle sekundárního vzduchu (vedle olejového filtru), turbínová část jsou dva kusy plastu chycené asi 8ks nýtků k sobě,

cca tři nýtky byly uhnilé. Vytvořila se mezera, kudy foukal vzduch ven,

vyřešeno nahrazením klasickýmy šroubky se samojistitelnou matičkou...

 

od té doby klid.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Vždyť řešení tu je, buď čerpadlo opravit, nebo vyhodit. Oboje má svoje pro a proti.

 

A zablokovat chybu nejde. Nebo jsem o tom nikdy neslyšel.

Vypnout jde pouze cely system sekundaru v ridici jednotce. Udelaji ti to tam kde umi pri chiptuningu upravovat ridici jednotky. Cenove te to bude stat kolem 1000kc. Jinak chyba nic moc duleziteho neovlinuje. Pouze po studenem startu se pozdeji zahreje katalyzator, jelikoz ten "vetrak"netesni a nefouka vzduch do vyfuku, ale pod auto :-) Je to takova ekologicka vymozenost aby to splnovalo euro 4.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Ahojte potřeboval bych poradit, servisáci moc neví, kde hledat. Nechci zakládat nové téma. 

Rozsvítila se mi oranžova kontrolka motoru a naskočila tam chyba: 

16795 sekundarni vzduchovy system, p4011-35-00 prutok bez chyby. 

 

Auto se chová úplně normálně, nějaké změny jsem si nevšiml, v autě je dodělaný loni v září Lpg, a jedině sem si všiml, že to začalo ukazovat nějak moc nízkou spotřebu 😄 a nevím, jestli to má spojitost, ale v zimě klasicky kolísají otáčky při studeném startu. 

Motor je jinak série, bez chipu, bez měněného Bov a tak. 

 

Díky za radu. Michal

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...