Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Jednou se mi podarilo jet asi za 4.6 ale to uz bylo tak na hrane.Rychlost kolem 60km/h na 5ku sice mimo mesto ale ten motor mel takovej divnej zvuk priduseni.Rad jezdim ve vyssich otackach proto se divim te vasi spotrebe.Asi mam tezkou nohu :D

 

Tak jet 60 na 5 to se nedivím, že se ti to dusilo a měl si vysokou spotřebu. Nízká rychlost a vysoký rychlostní stupeň neznamená automaticky nejnižší možnou spotřebu.

 

Zkus se držet kolem točivého momentu s otáčkami.

 

Já autu také dopřávám vyšší otáčky, nechci ho odrovnat kvůli pár uspořeným deci nafty.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

To su teda cisla. Tie spotreby udavate z pristrojovky alebo su to vase realne vypocitane cisla?

Ja jazdim denne 60km po dialnici nejakych 110km/h a ukazuje okolo 5 az 5,5... ak idem na 120 a nebodaj na 130 tak to ide nad 6,5 az 7L :(... Zatial som este nepocital realnu spotrebu, ale takto mi ukazuje pristrojovka. Mam 81kw AHF 2001 197000.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prosím o radu mám octavia 1.9Tdi 81kw a spotřeba je strašná okolo 11l/100km. Mám najeto 268tis olej to nežere všechny čidla a váhy vzduchu nové.turbo repasované byly zatuhle lopatky,rozvody nové dělané ve škoda jede pěkně neskube nekouří.jen ráno při startování občas chytne na 3 vypnu zapnu a je to ale to bude žhavickama.díky za radu

Odkaz ke komentáři

ahoj na diagnostice to bylo a nic nepíše měl jsem to i u frajera na čerpadla
od bosch a nic.a pod autem nic neni.je fakt že spotřeba před opravou turba
byla 8,5l a po turbu 11L ale hadice nikde deravy nebo špatně nasazený nejsou

Tak to startování ani spotřeba nejsou normální. Žhavičky vyměň a auto nechej zkontrolovat na diagnostice I zespodu, jestli ta nafta někde neteče.

 

Odkaz ke komentáři

Já vím ja už jednu oktavu měl uplně stejnou a ta jezdi la za 5,5L at jsem jel jak chtěl.Proto to nechápu už nevím co stím.

 

To není normální takové vysoké hodnoty. Kdyby jsi jezdil jako závodník, tak 7-8 litrů by bylo reálných. Po městě cca 6 litrů.

 

Odkaz ke komentáři

No tak me pipne rezerva i na 680 ale spotreba je jina nejlip se to pocita kdyz tankujes porad do plny do prvniho cvaknuti pistole u mam 15 let stare auto tak ten plovak uz ma vule.

Kdyz auto funguje neskyta a nepada do nouzaku tak je nekde zrada co cidla teploty? Urcite to chce diagnostiku i akcnich clenu ono vstrikovani se ridi teplotou nasavaneho vzduchu paliva atd ono je mozne ze nefunguje a hazi ti to palivo jako by bylo -20 °C ridici jednotka si toto muze myslet.

Odkaz ke komentáři

Taaak všechny čidla měněny termostat taky,vstřiky ok.a čip to mělo a na prd tak jsem musel vyměnit řídíci jednotku nahrána v škoda auto trio Modřany už předtím byla spotřeba 8-9l tak jsem myslel že je to tím.ale jak říkam ta ještě větší spotřeba je po repas Turba ale vše je tam udělané dobře dva lidi to kontrolovaly a neznají se.A Ano taky jsem jel natankoval do plna a jel na doraz a stejne nejsem takova trubka :-D

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím, v březnu jsem si koupil Octu combi rok výroby 2004,1.9TDI 81kw, a má dlouhodobá spotřeba je kolem 6.4 litru - převážně na dálnicích. v létě proveden čip od cimbu na 97kw.Nechal jsem zkontrolovat sání,egr, udělal nové rozvody ve 200tisících a přesto na dálnici při 100km rychlosti to sežere 6.4L, 130km 7.1L a 150km 7.8L.Gumy mám 205/55/16 předek 2.1 a zadek 2.4.

 

Můžete mi poradit,kde by mohl být problém nebo přímo na koho se mám obrátit ve Středočeském kraji ?

Odkaz ke komentáři

Co váha vzduchu chlape? :)

 

Ahoj Ketys, váhu vzduchu jsem nekotroloval,nicméně pokud by byla špatná poklesl by výkon motoru,což se mi nezdá.

 

O pár řádek výše,jsem nalezl toto:

 

termostat, teplotní čidlo, co vštřiky?

 

Nu,holt mně nezbývá nic jiného než zajet k odborníkovi. Víte o někom ?

Co váha vzduchu chlape? :)

 

Ketys mám ještě dotaz,díval jsem se na tvou černou chrochtu co jsi vše vyměnil.

 

Píšeš že proběhla výměna ve 215 silentlbolky - puky z leon cupry a pak ve 275 komlet celá ramena ale nasadil si puky z Audi TT.

 

čeká mne také výměna tlumičů - nasadim bilbstein b6 sport při zachování světlé výšky vozu, vyměnim silentbloky,plus ložiska,čepy a tyčky řízení.

 

Tedy asi bude lepší použít silentbloky z audi TT,že ?

Odkaz ke komentáři

Ahoj, výkon by poklesl, to mas pravdu, ale ja tak jezdil a moc jsem to nepozoroval, ono to do 3000 otáček jeden normálně, až potom klesá výkon ... nejlepší ji bude za jízdy nalogovat :) co se termostatu tyče, tak pokud se ti teplota drží na 90tce, tak je imho OK...teplotní čidlo by zlobit mohlo ...

 

Jinak k pukum - leon cupra i audi tt jsou totožné, ja jak měnil ramena, tak jsem proste dával nové, nechtěl jsem ze starých ramen ty puky dolovat, jinak ale byly v super stavu i po tom nájezdu

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...