Přejít na obsah

Koupě nové OIII: pomoc s výběrem


Lucasse

Doporučení OIII  

178 hlasů

  1. 1. Lepší mi příjde:

    • 1.6 TDI (77kW) - komb.spotř. 3,8l
    • 1.4 TSI (103kW) - komb.spotř. 5,3l

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Hlasoval som za 1.4 TSI. K papierovej spotrebe toho TDIčka by som bol dosť skeptický, na krátkych trasách bude dosť problém sa k nej dostať.

 

Moja skúsenosť z praxe - jazdím denne 50 km, do práce a z práce cez mesto. K tomu zopárkrát v lete či zime na hory, raz ročne k moru. Mal som 1.9 TDI, za skoro 2 roky som najazdil 27tisíc km, priemernú spotrebu výpočtom som mal 4,97. Teraz s 2.0 TSI som za 1,5 roka najazdil 29tisíc km, priemerná spotreba výpočtom je 7,04. Rozdiel robí 2,07 litra na 100km, za neporovnateľne lepšieho pocitu z jazdy :wub:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem dnes projel 1.6 TDI i 1.4 TSI.

.................... Takze nakonec bude nejspis vybran benzinak :)

jen ti znovu z vlastní zkušenosti doporučím uvažovat o položce Webasto v příplatkové výbavě

 

 

 

Ol@f: jde mi o vetsi kufr nez o km/h v kazde zatocine :D Prasit s tim nehodlam, na to mam masinu :) V tom voze vidim uzitek (kdyz je ale potreba tak aby i jelo).

 

Tak on Ondra je digitál řidič ......., nejde jen o kW, ale celkově o lepší výbavu G7 v porovnání s OIII a to dokonce za nižší peníze než OIII,

 

 

pro mě subjektivně lepší interier a lepší jízdní vlastnosti (lepší zadní náprava) u G7 .....

 

 

Odkaz ke komentáři

Takze dnes jsem si potvrdil OIII v 1.4 TSI jizdou po okrskach a dalnici. Spotrebu to bude mit sice trochu vyssi, ale za ten zabavnejsi pojezd to snad bude stat za to :)

Jar_da: Nene, Golf me az tak nenadchl, ikdyz mam volfy celkem rad - mame v rodine uz dva. Super auta...ale nova skodovka me oslnila vic :)

Odkaz ke komentáři

Chtel bych se optat na volitelny prislusentvi zda se vyplati/nevyplati:

 

Kontrola tlaku v pneumatikach (1400,-) - funguje to spolehlive?

Vyhrivane trysky ostrikovacu celniho skla (600,-)

Light assistant (coming home, leaving home, day light), destovy sensor a osvetleni prostoru pro nohy (4400,-) - asi zbytecnost, ale ma s tim nekdo zkusenost?

Driving mode selection - volba jizdniho profilu (2300,-)

Parkovaci senzory vzadu (8000,-) - tohle mi prijde celkem dobry, kor u nove octavky, u ktere je spatny zadni pohled

 

...u techto veci si nejsem jisty jestli se vyplati..

 

jar_da: Webasto je super, to kazdopadne, jen to neni zrovna nejlevnejsi prislusenstvi a nemusim mit vsechno hned :-) v budoucnu na to mozna prijde rada.

Odkaz ke komentáři

Kontrola tlaku - určitě ano, funguje to 100% a určitě se to vyplatí (mockrát mi to pomohlo).

Vyhřívané trysky - podle mě zbytečnost pokud používáš kvalitní nemrznoucí směs.

Light assistant + dešťový sensor - taky doporučuji je to bezvadná věc a dnes už si bez toho auto neumím představit a hlavně to oceníš, když tě ohodí nějaké auto stěrače ihned setřou. Mnohem rychleji, než ty zareaguješ, což podporuje bezpečnou jízdu. Nestojí to tolik a určitě to mockrát oceníš.

Driving mode selection - nemám zkušenost, ale já bych si to tam určitě dal.

Parkovací senzory vzadu - určitě ano, oceníš to každý den ;)

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři

Jednoznačně TSi. Tenhle motor nabídne svezení obdobné jako legendární 1.8T, naproti tomu 1.6 TDi je zdechlina (sprint 8,4 vs. 10,8 s).

 

Spotřeba dle oficiálního cyklu je v obou případech ulítlá, ale ani u TSi není v reálu nijak extrémní. Kolega má Alteu XL se starší verzí (90kW) a běžně se pohybuje mezi 6,0 - 6,3. A třeba u OII to dle uživatelů na německém Spritmonitoru vychází:

 

1.4 TSi 90kW - 7,06

1.6 TDi 77kW - 5,83

 

103kW verze si vezme možná o pár deci víc, ale při nájezdu 1000 km měsíčně bych to neřešil. A to zvláště, pokud TDi vychází v pořizovací ceně ještě dráž.

Odkaz ke komentáři

Já bych se ještě vrátil k tomu přístupu prodejců v Brně - můžeš mi do SZ napsat kde jsi byl, případně s kým mluvil? Mám tam nějaký kontakty, mohl bych ti doporučit...

 

Jinak k tématu - učitě TSI, v tvém případě nedává TDI vůbec smysl.

Z výbav určitě Light Assistant, Parkovací senzory a Driving Mode Selection (speciálně tady se přimlouvám, u 1.4TSI to dělá fakt divy). TPM+ funguje oproti předchozímu TPM ještě o něco lépe, ale není to nic "nutného". A vyhřívaný trysky bych za ty peníze vůbec nekomentoval a hodil je tam...

Odkaz ke komentáři

Jeste bych mel dotaz ohledne Bolera.

Byl sem celkem rozhodlej, ze to vezmu, ale jak tak koukam po netu, opravdu dost se krade Columbus a Bolero k nemu nema vzhledove daleko...

Jit do toho/nejit..? Vi tu nekdo o nejakym pripadu ze by se kradlo Bolero?

 

Jinak z vybavy rusim Light Assistant, promyslel jsem to a prijde mi to za ty prachy zbytecny.. Spis bych navic videl zabezpeceni Construct.

Odkaz ke komentáři

Já jsem s přístupem prodejců v Brně byl svého času hodně zklamaný, když jsme kupovaly OI Tour. Doporučil bych zajet mimo Brno, nejlepší cenová nabídka byla u Bayera ve Slavkově a jen o tisícovku víc stála nakonec v Magnumu ve Vyškove, kde jsme nakonec i Octu koupili, velká spokojenost do teď :)

Odkaz ke komentáři

Je pravda, že Columbusy a Bolerá sa dosť kradnú, ale v OIII sú pod rovnakým názvom úplne iné rádiá/navigácie. Chvíľu potrvá, kým sa začnú kradnúť aj tie z OIII a bude možné ich použiť v inom aute... Zatiaľ platí, že rádiá/navi treba po výmene prispôsobovať v aute online a pri tejto príležitosti sa ako prvé overuje výrobné číslo, či nie je na blackliste.

V položke Car sa zobrazujú a idú nastaviť vždy rovnaké parametre, bez ohľadu na to, či je to Bolero alebo Columbus. Jediný rozdiel je, či auto má alebo nemá Driving Mode Selection, ktorý zprístupňuje niektoré nastavenia. Osobne ho odporúčam, cez neho v profile Individual ide trvalo vypnúť start-stop systém :pivo:

Odkaz ke komentáři

Chlapi, diky za vsechny rady a napady, mely svuj vyznam.

 

Auto je OBJEDNANO! Po dlouhem a strastiplnem rozhodovani to vyhral...

https://www.youtube.com/watch?v=hiDXHKVU5ts

 

:D :D

 

Ve smlouve napsan nejzazsi termin predani auta 1.6.13 :( Doufam, ze se povede o dost driv..

 

 

 

Kube: nova G7 je super, libi se mi jak cenove, vybavou, tak i motorem. Bohuzel ale potrebuju vetsi kufr a combi od vw me prilis neoslnuje.

Odkaz ke komentáři

mimo téma: proč vypínat něco, co funguje? :rolleyes:

Na predvadzacke som si isiel 160-180km/h po dialnici, dosiel som do mesta a na prvej krizovatke sa motor vypol, este z plneho zatahu. Urcite to tomu motoru pomaha na zivotnosti. Ak sa to s DMS da vypnut, tak je to fajn. V Passate musim po kazdom starte manualne :(

Odkaz ke komentáři

to je všechno hezký, ale jak to souvisí s koupí nové OIII?

Já se teda rozhoduju mezi 1.2 TSI a 1.6 TDI, ambition plus, maxidot, couváky, zadní loketka, zadní stěrač, rezerva. Rád bych i výhřívaný čelní sklo a xenony, ale k tomu je nutný buď climatronic nebo light assist, čili dalších minimálně 35 tKč příplatek, to už si můžu dovolit leda s benzínem, ale pak už se ztrácí jeho cenová výhoda ...

Odkaz ke komentáři

Tak za 2 tydny mam predbezny termin vyroby auta. Nasledna doba na predani auta v salonu trva tak tyden (tipuju)? Nema nekdo zkusenosti?

 

ajif: muzu ti doporucit - vyzkousej obe verze, pomuze ti to. Osobne bych byl pro 1.2 TSI. Je znatelne levnejsi, i akcnejsi a za cenovej rozdil ji naslapes volitelnym prislusenstvim :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...