Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně octavie II 2.0tfsi.Když je auto zahřáté a dojedu třeba na křižovatky otačky klesnou na minimum asi 500-600 celé auto se začne klepat a po chvíli se otáčky sami zvednou na 1500 nekdy az 2000 otaček....Na palubovce sem mnel rožlou kontrolku vyfukove potrubi a na diagnostice to hlásí falešné sání vzduchu....V servise mi rekli že to dělá prasklý kryt motoru(ten plast co zakryva motor)u víka na napouštění oleje je prasklina cca 5cm...Nemá s tim nekdo zkusenosti?dekuju za odpověď

Odkaz ke komentáři

To chce spíše fotku, tam to praská často, ale není to za váhou vzduchu, takže by to nemělo vadit, resp. si to přisaje teplejší vzduchu někde z pod krytu, ale to je tak vše. Falešný vzduch by měl dělat problém, pokud se nasává za váhou, tedy někde od místa, kde je váha dál. Někdy praská sací koš, co je k filtrboxu připojen a vede do turba, tak je kousek "harmoniky".

Odkaz ke komentáři

LPG vymontovane sviecky uplne nove cievky tiez premerana kabelaz auto stale na volnobeh trasie zle spaluje je citit benzin volnobeh 720-760 otaciek PVC ventil vymeneny.. kompresia zmerana vsetko ok.. niekto napad naco pozriet? zohnal som si uz Vcds 11.11.2 len neviem ake hodnoty merat a ake su predpisane pre lambdy a tlak paliva.. V dielni Lpg mi vraveli ze mali jednu 2.0tfsi s takym istym problemom a bol to snimac tlaku na benzinovej liste (pomeral by som to ale neviem ktory riadok to je vo vagu a ani aky je predpisany tlak) Na vagu vypisuje stale dookola chudobnu zmes na druhom valci nic viac.. obcas rozsvieti aj kontrolku spalovania

Addresa 01: Motor (1Z0 907 115 A)
21:31:52 Skupina 103
5.37 bar proud tlak paliva
-249 tlak paliva Regulator
-121 adaptacni hodnota el.palivove cerpadlo
ADP v poradku pozadavek rizeny palivove cerpadlo Adapt.
21:31:52 Skupina 106
50.09 bar dodavka paliva tlak
54.1 % elektricke palivove cerpadlo 1
elektricke palivove cerpadlo 2
655.35 s Čas
21:31:52 Skupina 003: zakladni funkce
760 /min Otacky motoru
2.64 g/s hmotn.nasav.vzduchu
1.6 % rizeni klapky snimac uhlu 1
0.8 *BTDC uhel predstihu
Addresa 01: Motor Labely: SVO\06F-907-115-AXX.LBL
Objednací číslo řídící jednoky: 1Z0 907 115 A HW: 1Z0 907 115
Systém a/nebo verze: 2.0l R4/4V TFSI 0040
Kódování: 0203000318070060
Číslo dílny: WSC 66565 257 00032
VCID: 33611BFF522E49B
3 závad nalezeno.
000768 - zjisteno vynechavani zapalovani - nepravidelne / vicenasobne
P0300 - 001 -
info o závadě
Stav závad: 01100001
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 1
Kilometry: 81044 km
Indikace času: 0
Datum: 2010.14.11
Čas: 21:11:52
info o závadě
Otáčky: 781 /min
Výkon/klapka: 14.1 %
Rychlost: 0.0 km/h
Teplota: 90.0*C
Teplota: 34.0*C
Tlak: 990.0 mbar
Napětí: 14.097 V
000770 - valec 2 zjisteno vynechavani zazehu
P0302 - 001 -
info o závadě
Stav závad: 01100001
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 1
Kilometry: 81044 km
Indikace času: 0
Datum: 2010.14.11
Čas: 21:12:16
info o závadě
Otáčky: 769 /min
Výkon/klapka: 15.7 %
Rychlost: 0.0 km/h
Teplota: 90.0*C
Teplota: 36.0*C
Tlak: 990.0 mbar
Napětí: 14.097 V
004688 - hladina paliva prilis nizka
P1250 - 008 -
info o závadě
Stav závad: 01101000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 1
Kilometry: 81044 km
Indikace času: 0
Datum: 2010.14.11
Čas: 21:12:17
info o závadě
Otáčky: 769 /min
Výkon/klapka: 15.7 %
Rychlost: 0.0 km/h
Teplota: 90.0*C
Teplota: 36.0*C
11:31:53 Skupina 103
5.27 bar proud tlak paliva
-1313 tlak paliva Regulator
-192 adaptacni hodnota el.palivove cerpadlo
test VYP pozadavek rizeny palivove cerpadlo Adapt.
Odkaz ke komentáři
Guest predator3d

mám ten samí problém..............řešil někdo ????
Zdravím mám problém s octavii rs 2.0tfsi r.v. 2006 stává se dost často že při přeřarezí vylítnou otáčky motoru a pak až klesnou,když se to děje tak v tu dobu nejde zapnout tempomat.v čím větších otáčkách řadím tím víc vylítnou,když tomu šlapu na krk a řadím třeba až v 5000 tak to při sešlápnutí spojky vylítne až do maxima.když je vše funkční a otáčky nelítaj tak tempomat aktivovat jde,ale to se stává málo kdy.prosím o radu už nevím co s tím,zkusil sem vyměnit páčku tempomatu,plynový pedál,čidlo spojky a nic nepomohlo...Děkuju za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Ahoj všem Rád bych vás poprosil o radu .. Jsem trochu lajk uporozňuju .. Četl jsem snad všechny příspěvky v této konverzaci ale nikde jsem se nedočetl čím by to mohlo být .. mam RS II 147 kw BWE .. má to nalítáno 215.ooo km. Jel jsem teď nedávno po městkým okruhu a rozsvístila se mi kontrolka ,, VRTULNÍKU " zdálo se mi že jsem ještě před tím slyšel nějaký šelestění ale nejsem si uplně jist .. Na výkonu auta jsem to nějak moc nepocítil, hned druhý den jsem došel za kamarádem jehož otec má diagnostiku, tak jsme to napíchly a zjištovali čím by to mohlo být, diagnostika vyhodila 4 různé položky, bylo tam něco ohledně lambda sondy a další 3 problémy se týkaly nečeho ohledně vstřikování paliva. Jelikož jsem to nějak na řízení nepoznal tak jsme zkusily to vymazat s tím že se to znova neukázalo. Ujel jsem asi 200 kiláků natankoval jsem a o 2-3 minuty později jsem pocítil rapidní pokles výkonu .. Ne že by se sestupňoval, prostě najednou mi přišlo že to auto jede jak na půl .. Zkoušel jsem to trošku promáčknout a vůbec v tom nebyl ten tah, ne že bych to nerozjel ale v porovnání s RS jízdou to byla jak jízda autem bez turba .. nevím si s tím vůbec rady nic se mi ani nerozsvítilo a mám strach aby to nebylo nic vážného tak s tím autem nechci ani jezdit .. Díky všem co to přečtou a zkusejí se zamyslet čím by to mohlo být .. Díky

Odkaz ke komentáři

Nad čím se zamýšlet? Opakuj to, co jsi udělal prvně, tedy za kamarádem a na diagnostiku. To, že PP nevyhodí chybu neznamená, že diagnostika je bez závad. No a taky "diagnostika vyhodila 4 různé položky, bylo tam něco ohledně lambda sondy a další 3 problémy se týkaly nečeho ohledně vstřikování paliva" nic moc neřekne. Příčin mohlo být hodně. Chtělo si to před smazáním přečíst, nebo uložit chyby, mazání chyb bez případného zamyšlení se nad tím, co to je, to dělají pouze vemena v autorizovaných servisech, když mají řešit problém, se kterým tam příjde zákazník, co má nové auto. To není lék, ta chyba se tam jenom tak neukázala.

 

PS: BWA

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...