Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Jednou se mi podarilo jet asi za 4.6 ale to uz bylo tak na hrane.Rychlost kolem 60km/h na 5ku sice mimo mesto ale ten motor mel takovej divnej zvuk priduseni.Rad jezdim ve vyssich otackach proto se divim te vasi spotrebe.Asi mam tezkou nohu :D

 

Tak jet 60 na 5 to se nedivím, že se ti to dusilo a měl si vysokou spotřebu. Nízká rychlost a vysoký rychlostní stupeň neznamená automaticky nejnižší možnou spotřebu.

 

Zkus se držet kolem točivého momentu s otáčkami.

 

Já autu také dopřávám vyšší otáčky, nechci ho odrovnat kvůli pár uspořeným deci nafty.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

To su teda cisla. Tie spotreby udavate z pristrojovky alebo su to vase realne vypocitane cisla?

Ja jazdim denne 60km po dialnici nejakych 110km/h a ukazuje okolo 5 az 5,5... ak idem na 120 a nebodaj na 130 tak to ide nad 6,5 az 7L :(... Zatial som este nepocital realnu spotrebu, ale takto mi ukazuje pristrojovka. Mam 81kw AHF 2001 197000.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prosím o radu mám octavia 1.9Tdi 81kw a spotřeba je strašná okolo 11l/100km. Mám najeto 268tis olej to nežere všechny čidla a váhy vzduchu nové.turbo repasované byly zatuhle lopatky,rozvody nové dělané ve škoda jede pěkně neskube nekouří.jen ráno při startování občas chytne na 3 vypnu zapnu a je to ale to bude žhavickama.díky za radu

Odkaz ke komentáři

ahoj na diagnostice to bylo a nic nepíše měl jsem to i u frajera na čerpadla
od bosch a nic.a pod autem nic neni.je fakt že spotřeba před opravou turba
byla 8,5l a po turbu 11L ale hadice nikde deravy nebo špatně nasazený nejsou

Tak to startování ani spotřeba nejsou normální. Žhavičky vyměň a auto nechej zkontrolovat na diagnostice I zespodu, jestli ta nafta někde neteče.

 

Odkaz ke komentáři

Já vím ja už jednu oktavu měl uplně stejnou a ta jezdi la za 5,5L at jsem jel jak chtěl.Proto to nechápu už nevím co stím.

 

To není normální takové vysoké hodnoty. Kdyby jsi jezdil jako závodník, tak 7-8 litrů by bylo reálných. Po městě cca 6 litrů.

 

Odkaz ke komentáři

No tak me pipne rezerva i na 680 ale spotreba je jina nejlip se to pocita kdyz tankujes porad do plny do prvniho cvaknuti pistole u mam 15 let stare auto tak ten plovak uz ma vule.

Kdyz auto funguje neskyta a nepada do nouzaku tak je nekde zrada co cidla teploty? Urcite to chce diagnostiku i akcnich clenu ono vstrikovani se ridi teplotou nasavaneho vzduchu paliva atd ono je mozne ze nefunguje a hazi ti to palivo jako by bylo -20 °C ridici jednotka si toto muze myslet.

Odkaz ke komentáři

Taaak všechny čidla měněny termostat taky,vstřiky ok.a čip to mělo a na prd tak jsem musel vyměnit řídíci jednotku nahrána v škoda auto trio Modřany už předtím byla spotřeba 8-9l tak jsem myslel že je to tím.ale jak říkam ta ještě větší spotřeba je po repas Turba ale vše je tam udělané dobře dva lidi to kontrolovaly a neznají se.A Ano taky jsem jel natankoval do plna a jel na doraz a stejne nejsem takova trubka :-D

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím, v březnu jsem si koupil Octu combi rok výroby 2004,1.9TDI 81kw, a má dlouhodobá spotřeba je kolem 6.4 litru - převážně na dálnicích. v létě proveden čip od cimbu na 97kw.Nechal jsem zkontrolovat sání,egr, udělal nové rozvody ve 200tisících a přesto na dálnici při 100km rychlosti to sežere 6.4L, 130km 7.1L a 150km 7.8L.Gumy mám 205/55/16 předek 2.1 a zadek 2.4.

 

Můžete mi poradit,kde by mohl být problém nebo přímo na koho se mám obrátit ve Středočeském kraji ?

Odkaz ke komentáři

Co váha vzduchu chlape? :)

 

Ahoj Ketys, váhu vzduchu jsem nekotroloval,nicméně pokud by byla špatná poklesl by výkon motoru,což se mi nezdá.

 

O pár řádek výše,jsem nalezl toto:

 

termostat, teplotní čidlo, co vštřiky?

 

Nu,holt mně nezbývá nic jiného než zajet k odborníkovi. Víte o někom ?

Co váha vzduchu chlape? :)

 

Ketys mám ještě dotaz,díval jsem se na tvou černou chrochtu co jsi vše vyměnil.

 

Píšeš že proběhla výměna ve 215 silentlbolky - puky z leon cupry a pak ve 275 komlet celá ramena ale nasadil si puky z Audi TT.

 

čeká mne také výměna tlumičů - nasadim bilbstein b6 sport při zachování světlé výšky vozu, vyměnim silentbloky,plus ložiska,čepy a tyčky řízení.

 

Tedy asi bude lepší použít silentbloky z audi TT,že ?

Odkaz ke komentáři

Ahoj, výkon by poklesl, to mas pravdu, ale ja tak jezdil a moc jsem to nepozoroval, ono to do 3000 otáček jeden normálně, až potom klesá výkon ... nejlepší ji bude za jízdy nalogovat :) co se termostatu tyče, tak pokud se ti teplota drží na 90tce, tak je imho OK...teplotní čidlo by zlobit mohlo ...

 

Jinak k pukum - leon cupra i audi tt jsou totožné, ja jak měnil ramena, tak jsem proste dával nové, nechtěl jsem ze starých ramen ty puky dolovat, jinak ale byly v super stavu i po tom nájezdu

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...