Přejít na obsah

Osvětlení nožního prostoru (pedálu) při otevření dveří :-)


dawe88

Doporučené příspěvky

Když se napojíš na černo-červený kabel (+) a modro-hnědý kabel (-), který vedou v levém A sloupku, tak ti to podsvícení bude fungovat, i když máš vypnutou tu stropní lampičku, sám to tak mám udělaný a i když tu lampičku vypnu, tak podsvícení nohou pořád funguje ;)

Odkaz ke komentáři

Ty kabely vedou přímo do stropní lampičky (je to napájení ze dveří) a světla po zavření dveří vždy zhasnou, tzn. za jízdy nic nesvítí ;) . Tady ti přikládám foto, jak jsem to napojil, normálně napájecí dráty toho podsvícení naletuješ na dráty co jsem ti napsal a pak to vše krástně schováš za lištu A sloupku a palubku, takže nikde není nic vidět :D

 

post-107-1303334091_thumb.jpgpost-107-1303334111_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Ty kabely vedou přímo do stropní lampičky (je to napájení ze dveří) a světla po zavření dveří vždy zhasnou, tzn. za jízdy nic nesvítí :) . Tady ti přikládám foto, jak jsem to napojil, normálně napájecí dráty toho podsvícení naletuješ na dráty co jsem ti napsal a pak to vše krástně schováš za lištu A sloupku a palubku, takže nikde není nic vidět ;)

 

post-107-1303334091_thumb.jpgpost-107-1303334111_thumb.jpg

 

takže pro zamezení pochybností - k vodičům na fotce

červeno-černý vodič - napájení stropní lampičky +12 V (okruh 30 al, tj. napětí je tam nějakou dobu po uzamčení auta, pak se vypne z důvodu bezpečnosti)

hnědo-modrý - ukostření spínané dveřními spínači

hnědý - ukostření

 

jednou stranou vedou nahoru do stropní lampičky, druhou stranou pod palubku k ŘJ komfortu (nebo k ŘJ centrálu, podle výbavy)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Vim že to jsem uplně nepatří, ale chtěl bych dodělat podobně jako má Superb osvětlení nástupního prostoru ve dveřích a zpětných zrcátkách. Ve dveřích by se to dalo pomocí led pásků napojených na osvícení ve dveřích, jen nevim jestli je na to místo. A co se týče těch zrcátek, tam jsem ztracenej. Řešil to někdo z Vás?

 

post-4414-0-49317400-1328457262_thumb.jpg

 

post-4414-0-19945400-1328457275_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Kdysi jsem to chtěl dělat na OI do zrcátka, místo na to tam trochu je.

Odšrububj ten spodní platstový kryt zrcátka, pozor na ty malé šroubky torxy, budou pěkně+ kouslé v hliníkovém těle zrcátka, takže to chce mít pořádný kvalitní torx nástavec. Ale s velkou pravděpodobností některý z těch šroubů zalomíš.

 

Jinak dnes bych to asi udělal z nějakých 8mm nebo 10mm LEDek supersvítivých např. z Aukra, na solidní osvětlení stačí jedna, pro představu se mrkni SEM ke mně do vlákna, mám z nich náhradu za orig žárovku W5W v zrcátku OII.

 

Anebo je dáš dvě vedle sebe, místo tam je. Vyvrtat díru(y), LEDky hlavičky zbrousit do roviny kvůli rozptylu, nalepit je do otvorů, zarovnané, takže to nepůjde vidět, zapojit...

Nemělo by to být extra složité

Odkaz ke komentáři

já bych tam ten LED pásek asi nedával, možná by to drhlo, možná ne, ale hlavně by to bylo vidět. Je to potřeba udělat tak, aby samotné LEDky nebyly vidět.

Já to mám vepředu udělané z těch 10mm LEDek, 3 ks v každých dveřích, naprosto stačí. Navrtané díry do spodní hrany tapecu a LEdky vlepené tak, aby byly zarovnané a nečouhaly.

Odkaz ke komentáři

Tak fotku jsem bohužel nenašel, ale ty LED jsou 3 vedle sebe, mají zbroušené hlavičky do roviny a jsou zarovnané s tapecem. Takže je vidět jen světlo, nikoli světelnáý zdroj.

 

U toho řešení s gel páskama by mě osobně pěkně sr..lo, že jsou samotné LED vidět...

 

Ale proti gustu ... :-)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Ahoj, všechny ty návrhy vypadají suprově, ale jen takové shrnutí co se týká osvětlení v prostoru pro nohy.

Koupím dva LED pásky, od stropní lampičky natáhnu dolů da kabely (+,-) a propojit timto zpusobem?viz obr.

Prostě na kabely od stropní lampičky připíchnout kabely stáhnout je dolů, a takhle tam napojit ty pásky?Zajímalo by mě, jak je to s odporem těch světýlek, když bude vyšší zátěž, nebudou svítit slaběji? Jsem amatér elektrikář, ale tohle by mě zajímalo jak udělat, protože je to super :-)

Díky za odpovědi.

post-24756-0-33183200-1383944152_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...