Přejít na obsah

VenousekVesely

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    174
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele VenousekVesely

  1. Ahoj lidi,téma jsem nenašel,ale věřím,že tu určitě je,tak se předem omlouvám.Octavia 1,2010,1.9Tdi,najeto cca 135.000km.Chtěl bych nechat vyměnit olej v servu,v mém okolí každý tvrdí,že se to nemění,ale dle mého názoru se do toho nikomu nechce.Tak se ptám,Okolí PRAHA,BEROUN,nějaký servis co to mění nebo někdo kdo by to vyměnil???
  2. Zavolej do autorizáku a podle VIN,Ti sdělí barevné označení pružin.Ještě se mě nestalo,aby za to někde a někdo něco chtěl.
  3. Jo,ne nadarmo se říká,že kola dělají auto.😄
  4. Konny:ano souhlasím,že se to zvedne když dáš nový díly,ale max +1cm a tohle je opravdu moc!Včera jsme porovnávali origo tlumič s Kayaba,Sachs,Monroe a B4.Ty tlumiče jsou naprosto totožné s originálem.A i když přeci tlumič bude tužší,tak Ti nemůže změnit výšku auta.Já sám než jsem dal pružiny Eibach,tak jsem dal B4 na origo pružiny a bylo to v cajku.Ale vyhodil jsem uložení Lemforder a dal origo.Ten Lemforder má trochu jiný tvar,což by asi tolik nevadilo,ale je oproti originálu jako kámen hrozně tvrdý,takže taky auto nepustí dolů.Když jsem tam měl uložení "L",tak když otevřeš kapotu a na hrncích máš tu pokličku na tlumiči,tak tam nebyla žádná mezera.Dáš nový uložení origo a hned je tam 1-1,5cm mezera.
  5. Čus,hele je to samozřejmě na tobě,ale když si to tady pořádně pročteš,tak jestli se nepletu (Hi,Hi,Hi),tak co jsou tady na fóru přispěvky,tak na -50mm se doporučují i ty jiné tlumiče.Já jsem volil -30mm právě z důvodu abych zachoval OEM tlumiče a hlavně aby se stím dalo tak nějak normálně jezdit.Myslím,že těch -30mm je takový rozumný kompromis.
  6. Čus tak ProKit je -30mm ideální na seriový tlumič.Sport Line je myslím -50mm a už se doporučuje i tlumič s kratší pístnicí.
  7. Tak ty Bilsteiny B4 jsou suprový když vezmu cena/výkon.Vezmi celou tu sadu viz:odkaz Patrik77.Předek:tlumiče,horní uložení,ložisko+nové šrouby.Zadek je jednoduchý=tlumiče+nové šrouby.
  8. Konny,bohužel i ten Lemforder je jiný!Kdysi jsem se tu kvůli tomu hádal myslím Martin_ASV.Dej origo uložení a pružiny a budeš mít klid.Vím,že je to pomalu 3x tak dražší ale bohužel.
  9. Čus no na tohle si přeci zvyknout nemůžeš tvl.😃.Dělají to pružiny a horní uložení.ZKUŠENOSTI.Tlumiče B B4 jsou v pohodě,miska výš není,je totožný s originálem.Horní uložení když není origo,tak je to vždy na ho*no!Vem origo a jakoukoliv jinou značku a porovnej.Vím,že pružiny OEM,horní uložení OEM je cenově úplně někde jinde,ale jedině tak budeš mít Octu jako dřív.Nech to znovu rozebrat a dej tam jen ty staré origo pružiny "na zkoušku než koupíš nové" a uvidíš sám.
  10. Jednoznačně origo a máš klid.A cena jak píše psovod,takže vůbec nic hroznýho.
  11. Gratuluju!Ta péče se prostě vyplatí,říkám to furt 😁
  12. psovod: ty potahy sedí naprosto skvěle,hodně lidí si myslí,že jsou přečalouněné sedačky.A u toho řidiče,to je dle mého tím,že se to sedadlo nejvíc používá.
  13. Tak myslím,že je dobře postaráno.No dělám co můžu.😃
  14. Ahoj všem,tak Vám konečne taky představím mojí kočandu.Je to Octavia Tour,1.9 TDI 74kw,5/2010.Já kupoval 31.5.2010.Černá perleťová metalíza,přední nárazník RS,tříramenný kožený volant,sedačky ze Sport Paketu,totožné s RS,jen látkové+potahy MAD.Kola 17" DOTZ CP5 Dark+gumy Nexen 205/50 r17.Najeto 125.000km.Zatím jsem měnil ložisko pravého předního kola,cca po 1/2 roce,takže na záruku.Jinak v 80.000km měněny silentbloky ramen,čepy ramene,čepy řízení,stabilizační tyčky+uložení stabilizátoru.Cca ve 100.000,měněny tlumiče+zadní pružiny.Tlumiče Bilstein B4.Cca měsíc namontována sada pružin Eibach Pro-Kit -30mm.Toť asi vše,jediný co mám asi v plánu je ještě MaxiDot.Ale to se uvidí.
  15. Tak na disk 8" můžes v poho 225.Ale každý jsme jiný a máme jiná kriteria.
  16. Tak brzdovou kapalinu taky třeba měnit,cca po 2 letech.
  17. Tak Eibach pro-kit -Bilstein B4 na autě.Najeto cca 300km a za mě luxus.Vůbec nepociťuju,že by auto bylo výrazně tvrdší nebo tak něco.Jediný co pozoruju,že se to tak neklopí v zatáčkách a při brždění.Takže jsem rád,že to takhle dopadlo a Ovce konečně vypadá jako auto a ne koza.O víkendu nazuju 17" disky a vyměním ještě znaky,aby to trochu prokouklo.A výška je od středu kola 360 předek,355 zadek.Ale pohledově to stojí naprosto v rovině,takže není co řešit.A když kouknu pod auto tak pod krytem motoru,je ještě taky dost místa.Ale když to zlomím do garáže a nechytnu,tak přejedu asi všechno.Až budou kola a znaky,přidám foto.
  18. My tě taky chápeme.Kde se dají sehnat repasované nevím,ale sou to BRZDY,tak opravdu jedině NOVÉ.Když koupíš repas,ušetříš cca.h...o,a jak píše Konny za dva roky to budeš měnit znovu!A jestli máš třmen sundaný bez kapaliny,musí jít lehonce ten píst zatočit.Jestli nejde,tak ho celý vytoč ven a uvidíš co je spatně.A jestli ho máš na autě,otevřít nádobku s kapalinou nasadit přípravek "tomu určený" a musí to jít zatočit.Jestli teda už nejsi na konci.
  19. Ne Ne VW Golf IV.Pokud tedy myslíš ty ramena stěračů a ne samotný stěrač.
  20. Velice pěknej kousek!Dobré rozhodnutí.
  21. Konny:to určitě je reálný,já sám to mám 380 mm.Já jen vycházím z Martinových příspěvků,že si je tak jistej a "samozřejmě" má pravdu jak jinak.Proto mě zajímá kde to v DP najdu.Já právě o tomto údaji nevím.Dal jsem pouze příspěvek z poznatkem,když se to tu řešilo.No a náš M hned všechno pomotá dohromady a udělá z toho téma na celý víkend.A ještě my nechce říct kde to mám najít😂🤣
×
×
  • Vytvořit...