Přejít na obsah

shikaree

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    508
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele shikaree

  1. KWB: to je zajímavá informace. Díky moc za ni. Jen podle tvého kódu nemůžu nic najít. Mohl bys najít přímo odkaz na daný ventil? Edit: Našel jsem jen foto, ale u nás to snad nikdo neprodává...
  2. Tak to si odvážný, já už se 2 měsíce na kolo ve sklepě jen dívám😀
  3. https://auto.bazos.cz/inzerat/112880293/15-5x100-6x15-et38-originalni-alu-kola-disky-skoda.php https://auto.bazos.cz/inzerat/111565187/alu-disky-skoda-6x15.php
  4. Kde doporucujete nakupovat hadry ( termoobleceni ) a celkově doplňky na kolo? Myslím kamenné prodejny, jako třeba Decatlon nebo Sportisimo...apod?
  5. Rolbař: úplně sdílím tvoje nadšení, protože já jsem na tom byl letos úplně stejně jako ty a po 20ti letech koupil MTB a užíval si každou jízdu ( i když mě později chytaly bolesti v koleně, jak jsem psal výše a ze začátku zadek :-) ). Nadšení mi vydrží, protože už se nemůžu dočkat jara, až opět vyjedu a budu brouzdat krajinami severní Moravy v podhůří Jeseníků. Krásná krajina. Samozřejmě souhlasím se silničkou. Taky jsem ji měl v plánu, ale kvůli hustotě dopravy a strachu jízdy na 1. třídách jsem to vzal přes MTB, kde jezdím 2. a 3. třídy, polní cesty a nic mi není překážkou. Sice jsem pomalejší, ale bez omezení. Mám na příští rok cíl, a to je minimálně 1000km a za jeden den udělat aspoň 100km ( letos jsem dal skoro 80km ).
  6. Stačí nebýt líný a kouknout na plechac, ET je na něm vyražený...
  7. Určitě by bylo vhodný udělat celý podvozek komplet, když už se v tom budeš vrtat. Tzn všechny čipy, silentbloky, i na zadní naprave, pružiny, tlumiče, k tomu brzdy. Žádné starlajny. Pak půjdeš po rozvodech, olej, filtry, svíčky, klinovy řemen. Bůhví co gumy, cívky, váha vzduchu nebo třeba i turbo. Kámo hodně štěstí. A založit si vlastní téma jak píše kolega výše by bylo fajn. Chtěli bysme vidět RS za pade a postupné obrození.
  8. No uvidíš sám co do toho nasypeš, ale za ty prachy buhví jak vůbec vypadá lak, co koroze, letní/zimní pneu a kola. V jaké je auto výbavě. Nemůžu si pomoct, ale osobně bych se na žádný RS za tuto cenovku ani nejel podívat. Ale snad bude sloužit a dáš ji do dobrýho stavu. Zachránil bys tak další RS.
  9. shikaree

    Auta z Anglie

    Jenže nejlepší na tom je, že většina majitelů pravostranky si myslí, že bůhví co nemaj...
  10. Fakt bych si chtěl koupit hujdu za 50t a dalších 100t do toho vrazit, aby to vůbec jelo a trochu vypadalo jako originál a ne jako většina, které jsou zbastleny tuningem...
  11. shikaree

    Xenony

    A výbojky jsou nyní čína nebo originál?
  12. Zkus nastartovat s odpojenou váhou vzduchu.
  13. Každý ti tady řekne to samé. Kolik máš paliva v nádrži? Kdy byly měněny svíčky? Kdy palivový filtr? Zkoušel si startovat pod plynem?
  14. krysarr: jj díky, chytlo mě to kolo uplně náhodou. Byl jsem se synem ( 10 let ) na procházce, on jel na kole. Říkám půjč mi ho na kousek, no a už to bylo. Musím jezdit 🙂 No a tak jestli jsem to první rok taky trochu nepřehnal s tím nájezdem, protože jsem jezdil přes léto běžně kolem 50km na jízdu. Rekord byl 78,5km za 3:42. Ale většinou v létě když bylo teplo, od 25°C a víc, tak problém s kolenem nebýval. Spíš fakt ten chlad byl opravdu znát. Každopádně budu s kolem laborovat přes zimu a k tomu nějaký hadry navíc. Kolena musím více chránit. Přeci jen je to hodně namáhaný kloub ( ještě k tomu hraji rekreačně fotbal ).A určitě budu dávat občas vědět jak to se mnou vypadá. Chtěl bych příští rok přes 1000km celkově a přes 100km za jeden den 🙂 Lancelot: s tím podkopnutím jsem na tom stejně. Když mám tempo a cítím do stoupání, že ztrácím frekvenci, tak podřazuji, ať nohy jedou pořád stejně. A jak píšu výše, ty hadry budu fakt hodně řešit, do cca dubna mám času dost ( budou přece vánoce 🙂 ) a ty boty budu taky zkoušet štelovat. raym0n: jj ty kolena a celkově vazy/šlachy si musí zvyknout. Po těch letech to chce porozhýbat, hadry poladit a taky sy botky. Každopádně díky za super rady. Budu s tím pracovat a věřím, že dojdu k dobrému výsledku a budu jezdit bezbolestně, protože jsem byl překvapen, že dechem a svalově stíhám i po těch letech, jen to koleno mě omezovalo. A taky ze startu (_._), to jsem fakt trpěl😀 Později co jsem měl už kraťasy s piškotem, tak už to bylo lepší a lepší. Díky kluci!
  15. Jo s těmi převody máš pravdu, řadím dostatečně. Jen rovinky a mírné stoupání se nebojím jet trochu na sílu, kvůli posilování nohou, ale jinak se nebojím hodně podřadit do vyšších stoupání, abych si odpočinul a neuhnal se. Já jezdil teď první sezonu po asi 20 letech a asi i víc ( co jsem koupil fichtla v cca 13ti, tak kolo šlo stranou ), tak tělo letos k tomu šlapání přišlo jako slepý k houslím 🙂 Budu si přes zimu a z jara kupovat nějaký další doplňky. Hlavně teda hadry na kolo. Zase tak se nepotím, abych v 18°C jezdil jen v tílku:-) Každopádně díky za super rady. Vezmu to na jaře vylučovací metodou ( letos jsem už sezonu ukončil, najezdil jsem od konce června cca 700km, na rozjezd dobrý ) a po nákupu nějakých hader asi nejprve zkusím jezdit na SPD pedálech normálně v botaskách ( pokud to na tom půjde ), aby nohy byly pěkně volně v přirozenějším pohybu, třeba měsíc a podle toho uvidím dál co koleno.
  16. Pedály mám SPD. Co myslíte tím kufrem? Tím uložením pedálů? Že by bylo vychozený? Je mi 35 a jsem pravák a ty bolesti přicházely hlavně v chladnějších počasích. Je fakt, že jezdím spíš na těžší převody, jako diesel více na sílu 🙂 Zkusím od jara teda spíš na lehčí převody s vyšší frekvencí a to oblečení by mohlo sedět, protože jsem jezdil víceméně jen v letním cyklistickém úboru, žádné chráníče kolen. Předpokládám že by mi teda pomohlo nějaké oblečení, ideálně termoprádlo na kolena a lokty? Každopádně i to sedlo pořeším. Zkusím ho dát o pár cm níž. Jo a chlapi, díky moc za rady!
  17. Zajímal by mě váš názor. Když na svém mtb jedu trochu delší trasu, řekněme od 20-30km a víc, tak mě vždycky začne bolet pravé koleno a někdy fakt hodně, že nejsem schopen šlapat. Vím že je to otázka trochu pro doktora, ale nesetkali jste se s tím? Může to být špatnou geometrií kola, která mi třeba nesedí? Nebo sedadlo špatně nastavený? Třeba vysoko? Mám 181cm a ram kola je L, což je od 180cm-195cm. Nebo je tu ještě možnost, že je koleno v (_._)
  18. Naopak, TOURky se dělaly s 1.8T do roku 2010, kdy končilo euro 4. Ale cena za to byl nesmysl, tak sehnat něco takovýho je téměr nereálný i v německu ( proč by to taky někdo kupoval, když za míň si mohl koupit 1.9TDi 74kw nebo za podobný prachy O2 ). Ještě se dá sehnat GT193 třeba z roku 2006, ale z Řecka.
  19. Tak ten regulátor není žádná raketa. Ale mě to opravdu pomohlo. Palivový filtr se sice má měnit po 60t km, ale když člověk jezdí s benzínem běžně do 10t km/rok, tak je to více než 6 let, což je strašně moc. Nemluvě o vodě a usazeninách, která v tom filtru bude už po 2-3 letech. Radši ten filtr měnit po 2-3 letech max a 30t km. Ten tlak paliva je dobré změřit, ale pokud má ještě originál čerpadlo, což je velice reálné, tak bych ho prostě vyměnil tak jako tak.
  20. 90% problémů s palivem, starty, zdecháním...atd má na svědomí právě už unavené čerpadlo. Ještě je vhodné s čerpadlem vyměnit i regulátor tlaku paliva včetně palivového filtru.
  21. Nový znak na černé O1 je super. Mám to tak na kombajzu.
  22. Dobrá reklama, jinak pokud se potřebuješ rychle zbavit auta, tak ho dej sešrotovat.
  23. Až mi dojde diagnostika, udělám log a napíšu sem výsledky. Jinak mě to zajímalo proto, že mi auto v plným tahu na 3° sem tam lehce zaváhalo. Dnes jsem vyměnil regulátor tlaku paliva a bylo po problému. Několikrát jsem tomu dal až po 6t ot a vždy bezproblémů. Kouknul jsem i do klapky a byla celkem čistá. Jen lehounky mastný film. Žádné usazeniny.
  24. Kluci, na váze vzduchu mám kód 06A 906 461 LX. Předpokládám správně, že X už není originál z výroby ale spíš repas? Originál repas? Je na ní znak VW i Audi.
×
×
  • Vytvořit...