shikaree
Uživatelé-
Počet příspěvků
508 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele shikaree
-
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
KWB: to je zajímavá informace. Díky moc za ni. Jen podle tvého kódu nemůžu nic najít. Mohl bys najít přímo odkaz na daný ventil? Edit: Našel jsem jen foto, ale u nás to snad nikdo neprodává... -
Tak to si odvážný, já už se 2 měsíce na kolo ve sklepě jen dívám😀
-
https://auto.bazos.cz/inzerat/112880293/15-5x100-6x15-et38-originalni-alu-kola-disky-skoda.php https://auto.bazos.cz/inzerat/111565187/alu-disky-skoda-6x15.php
-
Kde doporucujete nakupovat hadry ( termoobleceni ) a celkově doplňky na kolo? Myslím kamenné prodejny, jako třeba Decatlon nebo Sportisimo...apod?
-
Rolbař: úplně sdílím tvoje nadšení, protože já jsem na tom byl letos úplně stejně jako ty a po 20ti letech koupil MTB a užíval si každou jízdu ( i když mě později chytaly bolesti v koleně, jak jsem psal výše a ze začátku zadek :-) ). Nadšení mi vydrží, protože už se nemůžu dočkat jara, až opět vyjedu a budu brouzdat krajinami severní Moravy v podhůří Jeseníků. Krásná krajina. Samozřejmě souhlasím se silničkou. Taky jsem ji měl v plánu, ale kvůli hustotě dopravy a strachu jízdy na 1. třídách jsem to vzal přes MTB, kde jezdím 2. a 3. třídy, polní cesty a nic mi není překážkou. Sice jsem pomalejší, ale bez omezení. Mám na příští rok cíl, a to je minimálně 1000km a za jeden den udělat aspoň 100km ( letos jsem dal skoro 80km ).
-
Stačí nebýt líný a kouknout na plechac, ET je na něm vyražený...
-
Určitě by bylo vhodný udělat celý podvozek komplet, když už se v tom budeš vrtat. Tzn všechny čipy, silentbloky, i na zadní naprave, pružiny, tlumiče, k tomu brzdy. Žádné starlajny. Pak půjdeš po rozvodech, olej, filtry, svíčky, klinovy řemen. Bůhví co gumy, cívky, váha vzduchu nebo třeba i turbo. Kámo hodně štěstí. A založit si vlastní téma jak píše kolega výše by bylo fajn. Chtěli bysme vidět RS za pade a postupné obrození.
-
No uvidíš sám co do toho nasypeš, ale za ty prachy buhví jak vůbec vypadá lak, co koroze, letní/zimní pneu a kola. V jaké je auto výbavě. Nemůžu si pomoct, ale osobně bych se na žádný RS za tuto cenovku ani nejel podívat. Ale snad bude sloužit a dáš ji do dobrýho stavu. Zachránil bys tak další RS.
-
Jenže nejlepší na tom je, že většina majitelů pravostranky si myslí, že bůhví co nemaj...
-
Fakt bych si chtěl koupit hujdu za 50t a dalších 100t do toho vrazit, aby to vůbec jelo a trochu vypadalo jako originál a ne jako většina, které jsou zbastleny tuningem...
-
A výbojky jsou nyní čína nebo originál?
-
Zkus nastartovat s odpojenou váhou vzduchu.
-
Každý ti tady řekne to samé. Kolik máš paliva v nádrži? Kdy byly měněny svíčky? Kdy palivový filtr? Zkoušel si startovat pod plynem?
-
krysarr: jj díky, chytlo mě to kolo uplně náhodou. Byl jsem se synem ( 10 let ) na procházce, on jel na kole. Říkám půjč mi ho na kousek, no a už to bylo. Musím jezdit 🙂 No a tak jestli jsem to první rok taky trochu nepřehnal s tím nájezdem, protože jsem jezdil přes léto běžně kolem 50km na jízdu. Rekord byl 78,5km za 3:42. Ale většinou v létě když bylo teplo, od 25°C a víc, tak problém s kolenem nebýval. Spíš fakt ten chlad byl opravdu znát. Každopádně budu s kolem laborovat přes zimu a k tomu nějaký hadry navíc. Kolena musím více chránit. Přeci jen je to hodně namáhaný kloub ( ještě k tomu hraji rekreačně fotbal ).A určitě budu dávat občas vědět jak to se mnou vypadá. Chtěl bych příští rok přes 1000km celkově a přes 100km za jeden den 🙂 Lancelot: s tím podkopnutím jsem na tom stejně. Když mám tempo a cítím do stoupání, že ztrácím frekvenci, tak podřazuji, ať nohy jedou pořád stejně. A jak píšu výše, ty hadry budu fakt hodně řešit, do cca dubna mám času dost ( budou přece vánoce 🙂 ) a ty boty budu taky zkoušet štelovat. raym0n: jj ty kolena a celkově vazy/šlachy si musí zvyknout. Po těch letech to chce porozhýbat, hadry poladit a taky sy botky. Každopádně díky za super rady. Budu s tím pracovat a věřím, že dojdu k dobrému výsledku a budu jezdit bezbolestně, protože jsem byl překvapen, že dechem a svalově stíhám i po těch letech, jen to koleno mě omezovalo. A taky ze startu (_._), to jsem fakt trpěl😀 Později co jsem měl už kraťasy s piškotem, tak už to bylo lepší a lepší. Díky kluci!
-
Jo s těmi převody máš pravdu, řadím dostatečně. Jen rovinky a mírné stoupání se nebojím jet trochu na sílu, kvůli posilování nohou, ale jinak se nebojím hodně podřadit do vyšších stoupání, abych si odpočinul a neuhnal se. Já jezdil teď první sezonu po asi 20 letech a asi i víc ( co jsem koupil fichtla v cca 13ti, tak kolo šlo stranou ), tak tělo letos k tomu šlapání přišlo jako slepý k houslím 🙂 Budu si přes zimu a z jara kupovat nějaký další doplňky. Hlavně teda hadry na kolo. Zase tak se nepotím, abych v 18°C jezdil jen v tílku:-) Každopádně díky za super rady. Vezmu to na jaře vylučovací metodou ( letos jsem už sezonu ukončil, najezdil jsem od konce června cca 700km, na rozjezd dobrý ) a po nákupu nějakých hader asi nejprve zkusím jezdit na SPD pedálech normálně v botaskách ( pokud to na tom půjde ), aby nohy byly pěkně volně v přirozenějším pohybu, třeba měsíc a podle toho uvidím dál co koleno.
-
Pedály mám SPD. Co myslíte tím kufrem? Tím uložením pedálů? Že by bylo vychozený? Je mi 35 a jsem pravák a ty bolesti přicházely hlavně v chladnějších počasích. Je fakt, že jezdím spíš na těžší převody, jako diesel více na sílu 🙂 Zkusím od jara teda spíš na lehčí převody s vyšší frekvencí a to oblečení by mohlo sedět, protože jsem jezdil víceméně jen v letním cyklistickém úboru, žádné chráníče kolen. Předpokládám že by mi teda pomohlo nějaké oblečení, ideálně termoprádlo na kolena a lokty? Každopádně i to sedlo pořeším. Zkusím ho dát o pár cm níž. Jo a chlapi, díky moc za rady!
-
Zajímal by mě váš názor. Když na svém mtb jedu trochu delší trasu, řekněme od 20-30km a víc, tak mě vždycky začne bolet pravé koleno a někdy fakt hodně, že nejsem schopen šlapat. Vím že je to otázka trochu pro doktora, ale nesetkali jste se s tím? Může to být špatnou geometrií kola, která mi třeba nesedí? Nebo sedadlo špatně nastavený? Třeba vysoko? Mám 181cm a ram kola je L, což je od 180cm-195cm. Nebo je tu ještě možnost, že je koleno v (_._)
-
Naopak, TOURky se dělaly s 1.8T do roku 2010, kdy končilo euro 4. Ale cena za to byl nesmysl, tak sehnat něco takovýho je téměr nereálný i v německu ( proč by to taky někdo kupoval, když za míň si mohl koupit 1.9TDi 74kw nebo za podobný prachy O2 ). Ještě se dá sehnat GT193 třeba z roku 2006, ale z Řecka.
-
Tak ten regulátor není žádná raketa. Ale mě to opravdu pomohlo. Palivový filtr se sice má měnit po 60t km, ale když člověk jezdí s benzínem běžně do 10t km/rok, tak je to více než 6 let, což je strašně moc. Nemluvě o vodě a usazeninách, která v tom filtru bude už po 2-3 letech. Radši ten filtr měnit po 2-3 letech max a 30t km. Ten tlak paliva je dobré změřit, ale pokud má ještě originál čerpadlo, což je velice reálné, tak bych ho prostě vyměnil tak jako tak.
-
90% problémů s palivem, starty, zdecháním...atd má na svědomí právě už unavené čerpadlo. Ještě je vhodné s čerpadlem vyměnit i regulátor tlaku paliva včetně palivového filtru.
-
Nový znak na černé O1 je super. Mám to tak na kombajzu.
-
Dobrá reklama, jinak pokud se potřebuješ rychle zbavit auta, tak ho dej sešrotovat.
-
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Až mi dojde diagnostika, udělám log a napíšu sem výsledky. Jinak mě to zajímalo proto, že mi auto v plným tahu na 3° sem tam lehce zaváhalo. Dnes jsem vyměnil regulátor tlaku paliva a bylo po problému. Několikrát jsem tomu dal až po 6t ot a vždy bezproblémů. Kouknul jsem i do klapky a byla celkem čistá. Jen lehounky mastný film. Žádné usazeniny. -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Kluci, na váze vzduchu mám kód 06A 906 461 LX. Předpokládám správně, že X už není originál z výroby ale spíš repas? Originál repas? Je na ní znak VW i Audi.
