shikaree
Uživatelé-
Počet příspěvků
508 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele shikaree
-
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Dnes jsem sundal dekly motoru a kouknul na to. Ve spleti hadiček jsem se ztratil, i když jsem koukal na tvý foto, tak jsem z toho byl jelen. Odfotil jsem to zprava, jakoby od baterky. Dole je olejový filtr. Modře označen vývod PCV systému, který rád praská. Červeně jediný konektor, který jsem našel. Odpojil ho, nastartoval a 5min čekal. Nic se nestalo, nic se nerozsvítilo. Auto bylo ale zahřáté ( ne na 90°C dle budíku, ale prostě bylo ještě teplé ). Pokud je to správný konektor, tak bych to zjistil hned svítící kontrolkou nebo až ráno, když se bude chtít sekundár zapnout a konektor bude odpojen? Nebo co jsem to vlastně rozpojil? -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Tak to je hrozně blbě vymyšlený. Auto mám totiž za studena trochu neklidné a otáčky se pořád trošku houpou. Proto jsem zvažoval, jak budu měnit svíčky, že bych dal i nové kabely. Takto na to kašlu. Trošku drahý pokus/omyl. Cívky se dají nějak odzkoušet? -
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Supr, díky moc. Kouknu na to. Odpojím sekundár a uvidím co to bude za studena dělat. -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Tak ho sem dej, pro zajímavost😯 -
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Když mi sem dáš foto až dnes večer, vůbec mi to nebude vadit. Dostanu se k tomu nejdřív zítra nebo až příští víkend. Předpokládám potom, že jak to na zkoušku odpojím, rozsvítí se mi kontrolka motoru, ale na jízdu to nebude mít žádný vliv. Stejně tak studený starty budou v pohodě? Abych to v neděli neodpojil a v pondělí ráno nenastartoval😀 -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Tak to si mě vážně nepotěšil. Čirou náhodou číslo dílu bys ze zvědavosti neměl? -
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
LadikRS: prosím tě, mohl bys mi to místo ukázat na nějakým fotu? Pro snadnější orientaci? -
Octavia 1.8t AGU po prvním startu ihned chcípne
shikaree odpověděl Kamikaze1987ovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
A co palivový filtr? A zkoušels i u toho studenýho startu si pomoci plynem? -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Dotaz na "jednaosmičkáře". Zvažuju výměnu zapalovacích kabelů, tj. č.1 na obrázku, protože na některých místech už mám obnaženou izolaci a jsou i trochu tím pádem porezlé. Poradí mi někdo číslo toho svazku pro objednání popř. nějaký odkaz na ně? A ještě k č.2 na obrázku, co to je? Děkuji -
Laky: tak to jsi asi první od koho slyším, že se mu ten paskvil s megavelkým airbagem uprostřed, líbí víc než RS tříramínko...
-
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Škoda že sekce 1.8T/RS je tak mrtvá. -
A pomohl sis aspoň co se týká spotřeby? Nebo je jediné pozitivum ve snížení otáček?
-
Napínák/přestavovač/hydronapínák řetězu vaček
shikaree odpověděl LadikRSovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Nechal jsem vyměnit řetěz pohonu vaček i s napínákem a všemi těsněními. Auto od tý doby tak nějak divně startuje ( chytne na drc, ale jednou vylítnou otáčky k 2000ot, jindy ne a auto je neklidné. Je to nepravidelné ( mluvím vždy o ranním studeném startu ). Mám dlouhodobě podezření na špatné sekundární vedení vzduchu, dá se to nějak odpojit kvůli otestování, i kdyby mi svítila kontrolka motoru? Určitě by to chtělo udělat základní nastavení přes VAG kvůli tomu napínáku a řetězu? Je to nezbytné? -
Dáváš tam 0W30? A olej měníš jak často? Snad ne co 30t km ( 3 roky? ) Každopádně bych úpravu převodovky na 6° vyloučil. S tvým nájezdem zbytečná nikdy nevratná investice. S těma sedačkama je to složitý. Originály ale na dlouhé cesty nejsou. Pokud to nejsou sporty nebo RS.
-
Takže nakonec ještě celkem slušná cena😉
-
Však přikupime, kdyby náhodou nepostačovalo. Každopádně jsem zvědav na jízdu s plinou.
-
Dakie: no zajímalo mě to jen orientačně, takže to víc řešit nebudu. Nejsem závodník🙂 krysarr: děkuji, snad vydrží. Jinak ještě zvažuju, že bych si nekoupil jen spodek s plinou, ale cely cyklodres komplet, ať trochu vypadám. A plínu to má taky.
-
A s jednoplackou se šlape v pohodě. O starost míň s řazením na předek a tím pádem míň věci k pokazeni a nižší váha kola. Napadla mě teď myšlenka, co bude mít rychlejší nejtěžší stupeň? 1x11 co mám teď nebo třeba 2x10 co mají jiné Superiory např XP 909/919 popř jiné kola?
-
Díky za pochvalu kola. Budu se snažit o něj pečovat. Přeci jen to není Olpran, ale kvalitní a rychlý horský kolo. Každopádně si mi perfektně poradil. Ty kalhoty vypadají super! Jeste sehnat nějaký dobrý brýle, přilbu a tachometr, dres a nějaký drobnosti a hurá lítat po okolí po cestách/necestach.
-
Nakonec jsem koupil tohoto Supa: https://jizdni-kola.heureka.cz/superior-xp-ltd-2016/specifikace/#section Sice mírně zajetýho, ale myslím že lepší volba než zbytečně kupovat nový. Dnes jsem ho testoval a najezdil jen na rozjezd nějakých 15km. Má to ( asi jako všechny kola ) hrozně tvrdý sedlo. Doporučíte mi nějaký zesílený "spodky", aby se mi dobře sedělo a netlačilo mě to do ....😀
-
Konny to jasně vysvětlil. Nejde o těch 8mm, ale jde o to, že je širší kotouč ( odolnost vůči kroucení a lepší chlazení ) a zárověň i větší destička, tzn větší brzdná plocha=větší brzdový účinek. Jak říkám, když už změnu brzd, tak jedině na 288mm ( ideálně ATE nebo Zimmermann ) a k silnějším motorizacím i 312mm.
-
Budeš mít v radiu nastavení balance left/right a front/rear.
-
288mm bohatě stačí a dají se na auto nasadit i 15" kola. Navíc se už 288mm nekroutí třeba jako 280mm a menší. Můj názor je, že když už měnit brzdy, jít min. do 288mm.
-
Doporučuji popřemýšlet o předělávce na 288mm brzdy.
-
Tím pádem by celé téma mohl nějaký moderátor smazat nebo promazat a přesunout do správné sekce.
