Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Vyhazuje to závadu vynechání spalování nebo zapalování na 4. válci nebo jak to je... Zítra bych měl auto dávat klukům co auta běžně dělaj ;-)... Na sání je slyšet že to asi podsává... Kde se dá ten nastavovač sehnat takhle levně? Když mi měřili tlak na 4 válci tak měl 8 :-( prý to neni tak zlé. Myslim si že jsem tlak snížil svou blbostí kvůli tomu že s tím jezdim s vynechávánim jednoho válce protože bohužel musim :-(... Jde tam i špatná směs a bylo odpojené čidlo nasávaného vzduchu :-(... Svíčky nové a cívka taky... Nejdřív na zahřátém motoru teď už to vypadává i při cca 60° :-( ... Nevím jestli je normální že to při otevření olejového víčka trochu saje. a ukázalo se tam i špatné zavírání sací vačky,ale po smazání závad naskočilo jen to o vynechávání na 4. válci a otáčky motoru na volnoběh jsou taky nižší.. Kape mi olej filtr dotahnout to víc nejde musím to sehnat na příští výměnu oleje celé jiné... Po výměně oleje se mi začla dělat nepěkná emulze na měrce oleje víčko je čistý jen ta měrka doufám že to je jen tím že se ochladilo olej jsem dal 5W40 castrol magnatec c3 nebo jak to je. Podle toho co jsem vyčetl na klubech je olej správný... Doufam že nebudu muset nechat dělat hlavu a že to rozhýbou zatim mne plno lidí strašilo že jsou podpálený ventily a že hlavu budu dělat... uvidíme :-(

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ve světě motorů č.46/2016 vyšel článek věnovaný motorům 2,0FSI.

 

Zde se píše o tom, že nevýhodou přímého vstřikování benzínu do válců je tvorba sazí. EGR ventilem se přivádí část spálené směsi od předkatalyzátoru zpět do sání. Zde ulpívá především na ventilech. Nejprve se zmenšuje průměr, takže motoru klesá mírně výkon. Další fází usazování tohoto karbonu na ventilech je jejich postupné nedovírání. Daný válec (či válce) nedosahuje plné komprese a motor začíná poškubávat. Nejdřív na volnoběhu, pak i při jízdě. Stav se postupně zhoršuje. Pokus se jezdí takto dál, další zvětšování karbonového nánosu způsobí podfukování ventilů, které se tím podpálí. Pak už je to na repas hlavy motoru.

 

Rada zní. Pokud se motor ještě chová jako motor, tankovat výhradně aditivovaný benzín bez biosložek a dodržovat minimální oktanové číslo. O těchto benzínech se dá něco dočíst i na tomto fóru, stačí pohledat. Jen poznámka na okraj - aby řidič zaznamenal nějakou změnu k lepšímu, je třeba na toto palivo ujet min 5-8 tis km (než začnou aditiva něco pomalu napravovat a řídící jednotka upraví datové pole motoru na lepší "papů").

 

Btw: možná to nepomůže. Ale když ano, tak je to nejlevnější řešení.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

kluci díky za rady problém byl vyřešen přetaveným kabelem k cívce. Ale motor pořád poškubává na volnoběh vyskoušel bych dekarbonizaci, ale nikdo v mém okolí to asi nedělá. Pokud dokážete poradit kde na Rokycansku max Plzeň možná ještě Beroun. Z čerpačky MOL jezdim na jejich 100+ chvilku snad to pomůže ..... Jinak na auto a tento motor nemůžu zatim říct nic špatného jen asi to že bych chtěl turbo :-D a spotřeba teď v zimě do 8,4l/100km dle palubáku špatná asi neni,ale když jedu do těch 110kmh na 6.° a sem tam nějaké město atd.. tak jezdim denní do 7.5l/100km podle palubáku. a to si myslim že jde na 2.0 benzín co má najeto cca 130tkm a za 5 měsíců oslaví 12 let :-).

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Čau borci, přemýšlím o koupi 2.0 FSI ve Scoutovi 4x4. Na co si mám dávat pozor, když to budu zkoušet a projíždět? Jak to mám "otestovat". Zatím co jsem se tady dočetl tak to určitě nechat běžet na volnoběh nějakou dobu, jestli nezačnou lítat otáčky, potom zkusit třeba na čtyřku zpomalit a prudce přišlápnout, jestli se to nezadusí a nerozsvítí se nějaká kontrolka? Asi se můžu prodejce zkusit zeptat, co do toho lil za benzín, otázka je, jestli nebude vychcanej a neřekne Vervu 100 i když tam lil 95 z ONO že.. budu rád za každou radu :) Nebo mi klidně řekněte, ať to nekupuju, že do toho budu jen sypat peníze :)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím všechny. Jdu pro radu ke zkušenějším. Koupil jsem oktu 2 2.0 fsi 4x4 2005. Při prodeji svítila kontrolka motoru ale prý je dirka na výfuku a že se to zavari a bude vše ok. Normálně jSem ujel cca 600 km a vše ok. Teda zdálo se mi že na 2.0 Benzin je to líný (druhé auto mám leona 1.4 fsi a ten je o hodně živější ale zřejmě to dělá turbo). Ráno jsem natankoval na benzine a vyrazil do práce. Po ujeti cca 60 km jsem ztracel vykon az auto uplne chciplo a uz nenaskocilo. Tocilo ale nejelo. Dotahl jsem to do servisu borec smazal chyby a auto pod plynem naskocilo ale jak pustil plyn tak zase chciplo. Na diag nic a auto porad toci ale nenaskoci. Nenapada nekoho cim by to mohlo byt. Dekuji za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...