Přejít na obsah

Michiho detailingový kroužek


Doporučené příspěvky

Kluci tady řešili nějaké věci proti vlhkosti v autě, ale já abych pravdu řekl, tak častěji měním filtr, ale určitému množství vlhkosti se nikdy nevyhneš...

 

Ono "očistit" okno a očistit okno není to samé :lool: Používá se clay, leštěnky, nějaký finish a já sám když dovoskuju karoserii a dolešťuju, tak posledním microfibrem s dlouhým chlupem přetáhnu i okna :lool:

 

Ale předpokládám, že jsi se ptal obecněji na běžnou očistu. Já používám polish od Autoglymu. Někomu vadí, že neodpouští, takže když ho dobře nerozleštíte, tak nechá na místech bílé šmouhy, ale funguje super!

 

Když se podíváte na stránky shopu, taky chybu neuděláte u žádného z výrobků a zjistíte, že když si připlatíte pár kaček, tak můžete zahodit nějakej poťapanej šeron, co stejně nic nevyčistí a můžete si dopřát crystal bright view :lool:

 

Jinak bych vyzvedl v příspěvku o sklech opět řadu Supernatural od DODO. Kdo chce být TOP jede v Supernaturalu :lol:

 

Každopádně základem jsou kvalitní mikrovlákna s dobrou gramáží!

 

Jak připravit, odmastit a vyčistit, vyleštit a ošetřit skla určitě nezapomene probrat v našem Detailseriálu :palec:

Upraveno uživatelem x Michi x
Odkaz ke komentáři

tak já fitr měnim každý jaro tak v březnu s udržbou klimy ale tohle byly takový divný podmínky že v autě byla natahaná voda z bot ráno sem jel jenom 10km ani se to neohřálo pak stálo celej den na slunci (černý auto) a večer bylo -8. to je ale jedno, okno mám nový tak a od tý doby jsem ho ještě nemyl, takže bych to viděl na mikrovlákno + nějakej připravek na hloubkové čištění zevnitř. A máš nějaký zkušenosti s DODO JUICE SUPERNATURAL GLASS SEALANT KIT, kdysi jsem něco podobného používal dobrá věc ale byla s tim práce a vydrželo to tak 14 dní

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Tenhle sealant funguje velice dobře, ale jeho životnost záleží na vnějších podmínkách. Kdo čeká, že mu na oknech v zimě vydrží šest měsíců, tak ať si ho nekupuje...vydrží tak polovinu...cca. Před jeho použitím, je potřeba okno velmi dobře vyčistit čističem např. Dodo juice clearly menthol Pak použijeme leštěnku Dodo supernatural glass polish a pak přichází zmíněný sealant.

 

Jak jsem psal, tak já osobně používám na skla i Clay jednou za čas

Odkaz ke komentáři

Maros, já sám ho používám na auto. Někdo říká, že smrdí, ale mě spíš voní. Je to leštěnka, takže rozmatlat mikrovláknem a druhým vyleštit. Funguje výborně! A vem při každém leštění oken i světla :palec:

 

ahoj, chtel jsem se zeptat co rikate na autokosmetiku 3M? Dostal sem komplet jako darek tak by me to zajimalo. Diky ;)

 

3M je dobrá značka, řekl bych, že je lepší-stejná jak třebas Želva. Já od nich každopádně mám leštičku a používám jejich pasty a kotouče. Autu určitě neublížíš...

Odkaz ke komentáři

Martink52 našel ten správný příspěvek :palec: Neživím se tím, ale občas někomu auto udělám...ale jen co se mi chce, či je to nějaká výzva. Na netu jsem našel fotku mého Volva, se kterým jsem si vyhrál :lool: Fotka už je po spanilé jízdě na srazu v Mnichově Hradišti, tak už jsou vidět nějaké ty nedokonalosti...ale na to, že má auto milion kilometrů tak se myslím pozná, že se vyplatí starat o lak :wub:

post-21543-0-43772100-1361057924_thumb.jpg

Upraveno uživatelem x Michi x
Odkaz ke komentáři

Ale né, se nemusíš bát :lool: A šampón se v tomto případě ředí 1:5000 myslím. To znamená, že by ti mělo stačit na standartní kýbl 10l. tak dvě víčka cca. Hlavně pak s tím šampónem opatrně jestli budeš dávat nějakej přírodní vosk, tak striktně dodržovat ředění. Jinak na první mytí můžeš dát i víc...třeba tři víčka :lool:

Odkaz ke komentáři

hlavne jak se pracuje s tim na okna ?

Ahoj, dneska jsem přesně s tímto poprvé pracoval a je to pohoda :palec: nanesl jsem to krouživými pohyby vlhkou houbičkou na okno nechal cca 5 minut zaschnout a pak mikrovláknovou utěrkou vyleštil. Jenom by mě zajímalo jestli utěrky po takovémto použití(nasucho) nějak proplachujete nebo perete, koupil jsem si k tomu univerzálku od mircrofiber madness a nevim jestli jí mám vyprat nebo nechat tak....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...