Jump to content

Zimní pneumatiky


Doli

Recommended Posts

Bacha, letos GY UG neskoncily prvni :( Tak jaky silenstvi bude letos nasledovat pri vyberu gum na zimu? :lol: :lool: Ted bude kazdy vychvalovat Dunlopy a Micheliny, ne :lol:

 

http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.asp...umatik-2010.htm

Tak to jsi mě na.ral :lol: ,to jsi tu nemohl dát dříve?Ale GY byly horší jen na mokru a výdrž.Ale zas takový velký propad to není.Už je tam dám když jsou doma.Ale příští rok...............je tam dám znova,přece je nevyhodím :o :)

Link to comment

jakožto spolumajitel pneuservisu s kolegou s 18 letou praxí Vám můžu říci jen jedno.Tyhle debaty jsou vcelku oničem a to proto,že každá pneu má svá specifika.některá je dobrá na dálnice,jiná na sníh.Třebas u nás v podhorských a horských oblastech perfektně fungude Sava Eskymo S3,perfektně hrabe a co hlavně tak i perfektně brzdí na svěhu a břečce,tam se na ní nějaký Alpin A4 nechytá.Zas není ta Sava dobrá na dálnice.Taky co má dobré je to,že jsou lamely prožezány skoro až nakonec vzorku,takže dobře funguje i s minimem vzorku.Mrkněte na jiné-jsou nařezány částečně,takže když mají ke 4mm-což je sice životnost zimáku,přestávají fungovat.

Jinak Eskymo S3 se s úspěchem dělá 7 let,protože opravdu na sněhu je dobrá.

Já budu letos na svojí Audi testovat Nexen WINGUARD SPORT XL,zajedno se mi moc líbí nákupka,vzorek taky vypadá že bude fungovat a taky s letními Nexeny jsem spokojen.

Link to comment

Já mám taky překvapivou zkušenost s gumama Nexen. Na jaře jsem koupil od cosbyho kola Luxon 18 a ty Nexeny na nich byly navlíknuté. NEXEN n7000 225/40 R18 92W. Říkal jsem si, vyzkouším a uvidím, co to bude na autě dělat a v nejhorším že je přehodím na Continentály, které mám na původních kolech. Byl jsem s tím i na škole smyku, kde jsem je mohl extrémně otestovat a k mému překvapení se chovají nad očekávání dobře. Jak na mokru, tak i na suchu. Několikrát jsem myslel, že při postupném přidávání rychlosti před manévrem to už nemůžu dát a neurval jsem to. Dokonce jsou psané jako celoroční. Mají teď najeto cca 13000km které jsem najel já. Něco na nich najel cosby a vzorek mají ještě 5mm. Mám je na SII. Nepozoruju žádné problémy ani s trakcí, ani s plaváním. Samozřejmě čím víc bude ubývat dezén, bude to horší, ale počítám s tím, že tak max. do 3.0mm je nechám a pak půjdou pryč. Přeci jen nejezdím pomalu a proč riskovat. Na zimu je nechávat nebudu mám objednané taky NEXEN Winguard Sport 225/40 R18 92V a hodím je na původní kola 18 Themisto. Pořizovací ceny gum NEXEN jsou velmi příjemné. Cca 50% proti zaběhnutým značkám. :lol:

Link to comment

Tak dojmy "jak jsem to neutrhl" jsou pěkná věc, ale solidní test se stejným autem, podmínkami, opakováním a zprůměrovánim... je trošku o ničem jiném a taky jinak vypovídá:

 

Říjnový Test přinese test 28 extralevných zimních gum... uspokojivě prošlo jen 5!!! všechny ostatní byly špatné a katastrofální - zejména při brzdění na vodě a držení stopy na vodě v zatáčce (ono známé kroužení s navyšováním rychlosti) Takže disciplíny v zimě vlastně nejčastější....

 

Moc Vám nerozumím, koupíte auta za statisíce a postavíte je na nejhorší roční období na nejhorší gumy co se dají sehnat?? Oproti levnějším značkám velkých koncernů které dopadají v testech o 10% hůře než prémiové značky (Barum, Sava.. ) ušetříte na 4 kolech při 195/65 2000kč (možná, nechytejte mne za slovo nedíval jsem se do ceníků) 2000kč ušetřené na gumách které budou rozhodovat o vašem autě za 0,5 mega a o životech??

 

Dokud neuvidím v seriozních testech u těchto gum alespoň průměrné výsledky - pokles o 10-15% oproti premiovkám, tak to na auto neobuji...

Link to comment

Pozor synek!!!!Nexen je korejec né Chiňan a dávaké se i do prvovýroby.Mám je obuté na A6 3,0 TDi Allroad a musím říct,že dělají stejnou službu jako gumy o 100% dražší a jsou na tomto autě 100% lepší bež Barum-(jezdí na nich kolega)

Taky pozor na M+S na Nexenech.V žádném případě to nejsou uninerzálky,to označení je nesmysl a je to kvůli američanům.Nexen prodává hodně do ameriky a ti pitomci to prý chcou

Link to comment

Naprosto souhlasím s Cosbošem, každá guma je jiná a má nějaká svá specifika, výhody a nevýhody. Každý řidič by si měl uvědomit, v jakých podmínkách se převážně pohybuje a podle toho gumy vybírat.

Hodím sem pár testů a v každém je ta, dle mnohých z vás nepřekonatelná UG 7, na jiném místě (jen tak mimochodem, ani jednou první). Jde o to o jaký rozměr se jedná, na jakém voze je zrovna testována, v jakých podmínkách atd. atd.

 

175/65 r14 - 2008

195/65 r15 - 2008

185/60 r14 - 2009

205/55 r16 - 2009

 

Svým způsobem přínosné pro výběr můžou i uživatelské recenze, např. tady:

http://www.pneutesty.cz/

Link to comment
Tak dojmy "jak jsem to neutrhl" jsou pěkná věc, ale solidní test se stejným autem, podmínkami, opakováním a zprůměrovánim... je trošku o ničem jiném a taky jinak vypovídá:

....

Moc Vám nerozumím, koupíte auta za statisíce a postavíte je na nejhorší roční období na nejhorší gumy co se dají sehnat?? Oproti levnějším značkám velkých koncernů které dopadají v testech o 10% hůře než prémiové značky (Barum, Sava.. ) ušetříte na 4 kolech při 195/65 2000kč (možná, nechytejte mne za slovo nedíval jsem se do ceníků) 2000kč ušetřené na gumách které budou rozhodovat o vašem autě za 0,5 mega a o životech??

 

Souhlas, je to tak, ze pokud to auta investuji dejme tomu 0,5 mega a vice, jiste bych si mel najit i penizky na kvalitni gumy osvedcenych znacek. Chapu ze nekdo muze mit "vybornou" osobni invidualni zkusenost s nejakym dosud no-name vyrobkem nekde z Asie (je jedno zdali z Ciny nebo J.Koreje), nicmene to nic nevypovida o tom, jak se guma bude chovat v nejake extremni situaci. V takovem pripade verim jen renomovanym vyrobcum, nebot jen Ti maji potrebne zkusenosti (mnoho a mnoho desitek let), testovaci zazemi a jmeno, ktere si nedovoli zasadne poskodit nejakym uletem. Tim nerikam, ze ta "Nexen" je spatna, nicmene jiste neni mezi doporucovanymi pńeu pro napr. A6 (!), nebo Superb II...ovsem osobne bych si to nedovolil dat nikdy na sve auto. A mluvit o "Barum pneu" v souvislosti s A6 nebo SII, myslim, ze ani na Octavii II nepatri (!). Ale je to muj osobni nazor, "proti gustu žádný dišputát" :D

 

Taky pozor na M+S na Nexenech.V žádném případě to nejsou uninerzálky,to označení je nesmysl a je to kvůli američanům.Nexen prodává hodně do ameriky a ti pitomci to prý chcou

 

Znalec US realii samozrejme vi, ze to je skutecne tzv. "univerzalni pneu pro US trh". Neni to tedy zadny nesmysl, provozni podminky na vetsine americkeho uzemi jsou preci jen dost jine nez u nas.. 90% beznych Americanu netusi rozdil mezi letni a zimni pneu a celorocne jezdi na takovych univerzalech. Osobni zkusenost.

A to ze jezdi na korejcich ? Korejske pneu me tak nejak pasuj ina korejska auta, a tech tam jezdi mraky...

 

 

Naprosto souhlasím s Cosbošem, každá guma je jiná a má nějaká svá specifika, výhody a nevýhody. Každý řidič by si měl uvědomit, v jakých podmínkách se převážně pohybuje a podle toho gumy vybírat.

...

Svým způsobem přínosné pro výběr můžou i uživatelské recenze, např. tady:

 

Při výběru pneu bych se NIKDY nerozhodoval na základě nějaké uživatelské recenze, na to je pneu až příliš důležitá součást auta... Taková recenze je vždy extrémně subjektivní a laická, a nemůže postihnout jakékoliv extrémní situace, v čemž je asi kvalita pneu nejdůležitější.

Link to comment

Známej co dělá v pneuservisu nedá na svá kola v zimě jinou gumu než Continental a jak koukám na ty testy tak asi ví proč :) Jinak si myslím že se ta debata řítí tím svým klasickým směrem :D Já mám rád kačenu tak si jí zrovna peču a na zimu dám stejně Michelin A4 :P

Link to comment

Popsal jsem jen vlastní zkušenost s gumama, které nejsou preferovány v testech. To je asi špatně a do diskuze to jak je vidět asi nepatří. Vyzkoušel jsem je na svém autě a vím, jak se chovají při extrémním způsobu jízdy na polygonu. Takový způsob jízdy samozřejmě nelze zkoušet za normálního provozu na silnici. To je to co jsem potřeboval a napsal. Nikoho nepřesvědčuju a každý se může rozhodnou sám. Jo a ještě, není to u mě otázka peněz ušetřit na autě za statisíce za každou cenu pár korun. Mám dvě sady na léto i zimu Continental a Nexen a používám teď holt Nexeny. Jsem s nima spokojenej nic míň nic víc. :D

Link to comment
Moc Vám nerozumím, koupíte auta za statisíce a postavíte je na nejhorší roční období na nejhorší gumy co se dají sehnat?? Oproti levnějším značkám velkých koncernů které dopadají v testech o 10% hůře než prémiové značky (Barum, Sava.. ) ušetříte na 4 kolech při 195/65 2000kč (možná, nechytejte mne za slovo nedíval jsem se do ceníků) 2000kč ušetřené na gumách které budou rozhodovat o vašem autě za 0,5 mega a o životech??

 

 

:D

Link to comment

Byl nás teď navštívit zástupce Conti a právě jsme se bavili o těch testech a shodli jsme se ,že nejsou vůbec směrodatné.Je rostě potřeba zvážit,kde se bude jezdit.K nám jezdí lidé co pracují v okolníh horských hotelech a automaticky jdou po Savě,jeden zákazník zas jezdí pořád dálnice a jde automaticky po SotooZeru od Pirelli.Jak bude sník,tak tu recenci o zimních nexenech napíšu,ale s letními jsem max spokojen a to nemám lehounkou škodovku,ale skotro 2 tuny těžkého Allroada 3,0 TDi a když jedu dálnici(tak 2×měsíčně) tak i 250 tam na tachu vidím.

Když porovnám vzorek Nexeů,tak je to kopie světoznámých značek.

Link to comment

Cosby má jednoznačně pravdu, taky vybírám zimní gumy podle toho, kde a jak jezdím, jiné pro sebe, kdy jezdím dost dálky (Snowsporty nebo LM35), jiné pro tátu, který jezdí do hor na chalupu (Sava, Matador) a jiné pro manželku (ta jezdí na zimních celoročně, páč najede 4.000,- km za rok do práce)

Link to comment

Ještě pro Omicrona.

To,že "neznáš" nic jiného než tady známé značky(Mi,Conti,Bridgestone atd atd) neznamená,že Nexen je podřadná pneu.Jak jsem ti psal,dávají je do prvovýroby jak na EU tak na US vozy,které né že nestojí půl mega,ale stojí přes mega a váží přes 2 tuny.Já neříkám,že je to nějaký zázrak,ale nemám s nimi problém ani za špatných podmínek ani za dobrých při vysokých rychlostech na autě se skoro 2-mi tuny.Co vím od obrovského dovozce těchto pneu tak s nimi nemají žádné problémy co se reklamací týče atd.

Ono třeba i KUMHO,Hankook dnes patří ke světové špičce,jen se o tom moc nemluví.Taky třebas málo kdo ví,že Hankook koupil Michelin,nebo obráceně :D.Tady bych spíš viděl jiný problém a to je ego některých,kteří pokud nemají Michelin,nenosí Adidas tak prostě nejsou IN

Link to comment

Cosby plný souhlas :D :D . Taky znám takové lidi. Nenosíš Nike, Adidas, Puna apod. a na autě nemáš Micheliny tak nejsi in. Ale potom škemrá abys ho přijel vytáhnout za sněhu. On měl nějaké na Daewo Nubira micheliny a já tehdá "jen" Savy S3 na Felině. Frajírek libovej a ani bů neřek. Jen mě u nich mrzelo že se po dvou letech a jednom měsíci udělala boule na obvodu a byly na vyhození bez možnosti reklamace.

Edited by Mirouch76
Link to comment

Takový malý poznatek.Obuli jsem jednomu,co bydlí asi 500m od našeho servisu na Golfa IV letní čínské značkové WEST Lake.On dojíždí do práce-v neděli jede asi 280km tam,v pátek 280 km zpět,něco málo pojezdí tam.Ty pneu vypadají po asi 15000 dooost dobře.

WEST-LAKE se údajně řadí k nejznačkovějším pneu s Chiny.prodali jsem asi jen 5 sad a nikdo si nestěžuje a cena jako protektor

Link to comment
Takový malý poznatek.Obuli jsem jednomu,co bydlí asi 500m od našeho servisu na Golfa IV letní čínské značkové WEST Lake.On dojíždí do práce-v neděli jede asi 280km tam,v pátek 280 km zpět,něco málo pojezdí tam.Ty pneu vypadají po asi 15000 dooost dobře.

WEST-LAKE se údajně řadí k nejznačkovějším pneu s Chiny.prodali jsem asi jen 5 sad a nikdo si nestěžuje a cena jako protektor

Co tím myslíš, že vypadají dobře? Že jsou černé? Nebo kulaté? Nebo že nejsou ojeté? To bych tak tipoval, tvrdé a až přijde chvíle kdy bude potřeba přilnavost, těch pár ušetřených tisíc se pozná. Btw 15k km vydrží i protektor.

Link to comment

Cosby, vždycky jsem Tě považoval za váženého člena fora, ale tady si dost kazíš reputaci :huh:

 

cituji:

1) čínské značkové WEST Lake... :D

2) G-IV není žádné RS tak se do kritické situace ani nedostane.. do kritické situace se dostaneš chybou druhého v jakémkoliv autě s 60km/h na tacho.. a brzdit potřebuješ vždycky... brzdit, né se klouzat jako sáně....

3)v každém počasí a nestěžoval si.. a nebude si stěžovat ani potom, mrtví už si nestěžují...

 

Už jsi nám tady asi 3x zdůraznil že máš Audi 3,0 ... a jsi spolumajitel pneuservisu... Ty který to má vše za nákupku a potrpí si na to že má Audi...si obuješ čínu?? Sorry, ale u nás se tomu říká šlechic z Nemánic.... :(

 

A neber si to tak osobně... :D

 

 

leda tak proutěný sandály.... :D

Link to comment

Dobře,půjčim si toho golfa a zkusim brzdit a zkusím malý losí test aby jste byli klidnější a pak povím.

Jinak Nexen není China abys veděl a pořád vidím žetady platí co už jsem říkal,že nemáš li Michelin,Adidas,nejsi IN.Nedovedu pochopit,jak někdo nemůže pochopit,že i jiní-méně známí výrobci můžou být dobří.Řeknu ti jedenu věc,kterou mi říkal kamarád,když jsem si šel knemu do obchodu koupit vibrační brusku.Prodává nážadí Bosch,Makita,Narex,Protool,Ferm.

Chtěl jsem to na občasné použití a tak jsem mu říkal,že si vezmu tu amaterskou řadu Bosch a víš co mi řekl?Kup si FERM,od té doby co amaterskou řadu začal Bpsch dělat v číně to nestojí za nic-tedy srovnatelné je to s Fermem ale s tím rozdílem,že když se posere Bosch,budeš na reklamaci čekat měsíc,když Ferm,vymění ti ji okamžitě za novou.

Další příklad Bridgestone 205/55 R16.Co šly do prvovýroby byly super,pokud jsi potom koupil ony Bryčky a byly vyrobeny jinde než v PLR,byly OK,ty polské nestály za nic-bohužel jsem se spálil i já.

Link to comment

To ti nikdo nebere, není nutné si za každou cenu hrát na snoba a i dítěti nutit bačkory od Armaniho nebo co to ti Paroubkovi měli, ale Čína vždycky zůstane Čínou. Nemluvím o produkci světových značek tam, která je někdy spojená s problémy s kvalitou, ale o čínské produkci, kopiích, plagiátorství...oni jsou schopní okopírovat cokoliv, klidně US stíhačky, do psoledního detailu, jediná chyba je, že to pak nelítá. To samé ty gumy. A sry, kdo chce mít opičku, musí mít na banány...

Link to comment
Jak můžeš tvrdit,že Nexen nejde na A6.Víš na jaké auta to dávají do prvovýroby?

Pokud to byla odpoved ke me, kdepak jsi to nasel, ja nic takoveho netvrdil...? Na A6 jde nasadit asi treba i Matador nebo Sava, jak rikam "proti gustu žádný dišputát"

 

To,že "neznáš" nic jiného než tady známé značky(Mi,Conti,Bridgestone atd atd) neznamená,že Nexen je podřadná pneu.Jak jsem ti psal,dávají je do prvovýroby jak na EU tak na US vozy,které né že nestojí půl mega,ale stojí přes mega a váží přes 2 tuny.Já neříkám,že je to nějaký zázrak,ale nemám s nimi problém ani za špatných podmínek ani za dobrých při vysokých rychlostech na autě se skoro 2-mi tuny.Co vím od obrovského dovozce těchto pneu tak s nimi nemají žádné problémy co se reklamací týče atd.

Ono třeba i KUMHO,Hankook dnes patří ke světové špičce,jen se o tom moc nemluví.Taky třebas málo kdo ví,že Hankook koupil Michelin,nebo obráceně ;).Tady bych spíš viděl jiný problém a to je ego některých,kteří pokud nemají Michelin,nenosí Adidas tak prostě nejsou IN

- nepsal jsem, ze neznam (?)

- nepsal jsem, ze je to podradna pneu - opakuji, sami vyrobci dejmetomu premiovych znacek doporucuji pouzivani tech a tech gum, coz znamena znacky jiste overene dlouholetou existenci te ci one gumarny, a dlouhodobymi vysledky s temito premiovymi znackami, coz jiste znacky z Ciny, Indie nebo Malajsie jiste nesplnuji ...

- na US vozy se dava kdovico, nevim zda-li mas nejakou zkusenost s pneu prumyslem v US (asi ne), takze bych v teto veci vubec s Evropou nesrovnaval a neargumentoval, nebot to neni srovntaelne - jak jsem psal, prodavaji se tam daleko mene kvalitni auta nez v Evrope (celkove vzato), temer neexistuje trh s letnimi ci zimnimi gumami (jezdi se vetsinou na univerzalech a to az na kord), osobne jsem zazil, kdy jsem v servisu (docela znackovem) pozadoval "tire balancing", a koukali na me jak "zjara"

- ze Hankook koupil Michelin ? A co jako ??? VW take koupil Lambo, neznamena to automaticky, ze by Seat ci Fabie mela mit automaticky technologie a kvality nejakeho Galarda, a dostali se tak mezi supersporty - to je k smichu...

- vubec nejde o nejake ego, ale vicemene o to, co Ti jiz napsal "TSI1.8" nekde vyse, to o "šlechtici z Nemánic"

- nejak pote nechapu az tak motivaci cloveka, ktery si koupi premiovou znacku jako je A6, a pote si na to da cinskou gumu (at je jak dobra), asi ta A6ka nebyla nova vid ?

 

Stejne jako "TSI1.8", nic ve zlem, ale jsme kazdy nekde zcela jinde...

Link to comment

Ale ty mě pořád nechápeš.To,že Nexen není pneu s dlouholetou tradicí neznamená,že špatná.jak jsem již psal,jezdím na ni s těžkým vozem,za každého počasí a nemám nejmenší problém.

Jestli Audi byla nová nebo né to je jedno-byla ojetá ale i tak stála ojetá asi tolik co tvoje nová Octa,ale to bych tady netahal,bavíme se o pneu.Myslím,že korejci vcelku dbají na svoje a nenechali by si tam dát šmejdy.neříkám,že se rovná Michelině,ale ......

Link to comment
Ale ty mě pořád nechápeš.To,že Nexen není pneu s dlouholetou tradicí neznamená,že špatná.jak jsem již psal,jezdím na ni s těžkým vozem,za každého počasí a nemám nejmenší problém.

Jestli Audi byla nová nebo né to je jedno-byla ojetá ale i tak stála ojetá asi tolik co tvoje nová Octa,ale to bych tady netahal,bavíme se o pneu.Myslím,že korejci vcelku dbají na svoje a nenechali by si tam dát šmejdy.neříkám,že se rovná Michelině,ale ......

 

Mas pravdu, ale jsme opravdu kazdy zcela nekde jinde. Ja bych si nikdy ojete auto nekoupil, a ta moje nova Octa stala opravdu dost (to je pravda), dokonce mozna i o dost vice, nez ta jeta A6. Nebot ja bych si za takove hrisne penize nikdy ojete auto nekoupil. Ale je to jiste vec nazoru a spise i nejake zivotni filozofie, svych potreb a nahledu na svet a na sve okoli. Ale to sem asi nepatri, a asi se na to vys...., nebot kazdy mame jiny pocit v tom, co na jake auto patri ;) Ja bych proste ani na Octu, natoz A6 zadnou Cinu nedal a nic s tim nenadelam, mozna prijde doba, kdy budu svouj nazor muset zmenit.

Link to comment
Guest houmik

bacha, uz zase prichazi na radu mereni pera ;)

 

cosby: udelali jsme ted to samy s autem a myslim, ze zadna nova Octa se tomu nemuze rovnat :lol: to s tebou naprosto souhlasim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Tak po dlouhém čase probudím toto téma - řekl jsem si dost a sehnal jsem náhradní držák z vrakoviště a řekl jsem si že ho vytvrdím polyuretanovým lepidlem. První co mě zarazilo, ale až poté co jsem vyndal původní, je že vrakovaný byl oproti původnímu tvrdší a skoro se nehýbal - porovnával jsem s novými držáky převodovky. Dle vyraženého roku na hliníkovém těle šlo o rok 99 (originál byl 96). Protože nový držák (končící AC/AD) se nevyrábí (což mi jeden dodavatel/výrobce po měsíčním čekání potvrdil i s tím, že náhrada pod jiným objednacím číslem neexistuje!), vzal jsem z vraku. Inspiroval jsem se zde - https://jmjm.cz/clanky-skoda-felicia-1300-mpi-silentbloky.php#silentbloky-pohonne-soustavy - kde dotyčný pán použil lepidlo na okna "Emfimastic PU 50 Industrie". To v našich podmínkách má jednu nespornou nevýhodu - ani toto lepidlo se normálně koupit nedá a je drahé oproti tvrdosti 40 z kdejakého hobbyshopu. Fotky nemám, ale proběhlo kompletní umytí silentbloku a vyčištění použitým kartáčkem na zuby s trochou mýdla a poté lihu. Silentblok jsem nerozdělával, jednak je zespoda zanýtovaný, a druhak k tomu nebyl moc důvod. Po vysušení jsem se pustil do lepení. Silentblok jsem plnil lepidlem z obou stran, přičemž na celý vnitřek silentbloku padlo asi 3/4 tuby, zbytek jsem použil na umělecké zakrytí boků silentbloku a stejně z tuby kus zbyl. Silentblok tvrdl v dobře větraných prostorech asi 3-6 týdnů, po 24 hodinách se na povrchu udělala krusta, ale pod ní bylo znát že je lepidlo ještě čerstvé. Po těch 6 týdnech je silentblok tvrdý, ale pružný, takže jsem se pustil do montáže. Montáž je ztížena faktem, že nad zadním šroubem držáku v karosérii je expanzní nádoba chlazení. Pro všechny pokoušející se provádět výměnu, byť normálního držáku, vyndejte si nejdříve nádržku s ostřikovači a pixlu s aktivním uhlím. Nádržku posilovače řízení nelze normálním stylem odpojit, takže vám bude překážet - ideálně si jí chyťte drátem na druhou stranu motorového prostoru tak, aby se neprodřely hadice nebo něco nezničilo. Držák drží (  ) na pěti šroubech, jeden ve vzpěře v kastli, dva do kastle, dva v držáku samotného motoru. Šrouby jsou nezaměnitelné a pokud na nich máte stále žlutou barvu, nikdo se do nich nerýpal. Já si motor opatrně přizvedl hydraulickým heverem na kolečkách - protože hever neprojel pod předním nárazníkem a nechtěl jsem sundavat spojler, vytočil jsem pravé kolo do maximálního rejdu a hever tam na bok (otočením o 90°) narval. Poté jsem hever v pohodě zasunul pod motor, mezi hever a motor dal dřevěné prkno a opatrně vyheveroval nahoru. Teprve poté jsem začal šrouby povolovat - protože šrouby šly obtížně a při povolování jednoho nebo druhého se vždy držák zasekl o ten druhý, zdvihl jsem motor ještě výš - pokud je motor ve správné rovině, bude mít tendenci se zbortit dopředu/uhnout dozadu. Jakmile je motor tak akorát, šrouby i samotný držák lze naprosto bez potíží vyndat a vyměnit. Nový držák jsem vložil na místo, ale musel jsem motor o pár čísel přizvednout - držák ani po utáhnutí šroubů a povolení heveru nikam neuhl, motor zůstal na svém místě, což mě samotného překvapilo a vyděsilo. Poznatky Mínusy: Držák je tak tvrdý, že přenáší všechny vibrace do karosérie - a do kabiny a to i do pedálů - zejména brzdy a zpětného zrcátka které se viditelně klepe. S lepidlem jsem to evidentně přehnal. Prvních padesát kilometrů bylo jak jízda tankem - chvění na volnoběh, relativní klid (ale citelné dunění) mezi 1-3tis. ot. Po překročení 3,5tis ot. se v kabině rozléhá ohlušující dunění které graduje kolem 4tis kdy motor dává jasně najevo že se mu otáčky nelíbí. Plusy: Motor již nemá tendenci jančit a hýbat s autem při brždění motorem (tak moc). Toto jsem myslel že se definitně vyřeší, ale stále to tam citím. Při přidání plynu je reakce okamžitá, žádné zamýšlení, hopsání, dušení. Meziplyn a řazení jsou najednou přesné, řadící páka nevandruje, jde jak po másle, kvalty tam padají jak v novém autě. Po zahřátí a ujetí delší vzdálenosti se zdá, že si takto lepený silentblok sedá a výše zmíněné mínusy pomalu ustupují. Závěr Vymontovaný originální silentblok se pokusím zesílit zbytkem lepidla, ale jenom decentně. Namontovaný zesílený silentblok jsem vytvrdil nejen tak, aby se nemohl hýbat horizontálně, ale i vertikálně - motor se ve zrychlení a zpomalení hezky opře, ale při normálním běhu se vibrace (směrem dolů) přenáší do karosérie. I nadále budu držák projíždět a zkoušet, třeba se po pár stovkách KM srovná (a mě nevyskáčou zuby  ) Edit: Existují ještě PUčkové vložky do držáků - uvidím jestli je kombinace vložky s lepidlem proveditelná a cenově smysluplná.
    • Je mi právě divný, že nefungují obě strany, ten enkoder je společnej pro obě strany?  
    • Pokud nejsou ovladače nové, může být mrtvý enkodér na těch kolečkách. Ideálně je vyndat a změřit jestli spínají...
×
×
  • Create New...