Přejít na obsah

Stabilizátor


libor.98

Doporučené příspěvky

zdravim, O1 81kw r.v 1997 při jízdě po něrovnostech nebo nějaky hrby díry a podobně mi něco tuká na přední nápravě podle silnice se to ozívá bud na pravo nebo na levo. myslím že to budou pouzdra stabilizátoru ted nevím jestli koupit ty tyčky plastovy s těma silentblokama nebo ty pouzdra (lůžka) stabylizační tyče. a newím zda tam mám ty pouzdra gumoví s prolisem nebo bez podle toho držáku asi

Odkaz ke komentáři

Ahoj, na ´97 jsou gumy stáblu bez prolisu, ale je možné, že třeba někdo v průběhu zaměnil. Při koupi nové gumy doporučuji kontrolovat vnitřní část, aby neměla povrch s jakousi vlákninou. Musí být celé z gumy! Osobně doporučuji koupit gumy s prolisem a k tomu i odpovídající klemy ( dávali se na facelifty ). Kdyby jsi potřeboval nějak blíže poradit, klidně zavolej... Jóó´, a taky bych to viděl spíše na gumy, než na spojovací tyče ( kosti ). Možná bych našel starší klemy z facelifta...

Odkaz ke komentáři
diky, už jsem je koupil s prolisem ty gumy bez tej vlákniny jak jste tu psali. držáky už byli s prolisem. koupil jsem originál 210 kč za kus prej by měli vydržet dost ne jak polsky za 90kč. tak uvidíme. jednu stranu už mám a zitra druhou:-)

Lépe jsi nemohl udělat! Příjemná náhodička, že tam byli new klemy, tak ať Ti kárka pěkně šlape ;)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

21 mm, kdyby někdo potřeboval, mimochodem ani není třeba měřit, na starém je to viditelně napsané, akorát se mi nezdá, že mi to servisák vyměnil, protože cca po roce a půl je v háji, se z toho auta zbláznim, asi by to časem chtělo i těsnění/gufero ramene ... krám jeden plechovej ...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak vyměněno, myslel jsem, že budu potřebovat dva hevery (jeden k nadzdvihnutí nápravy), ale přizvedávat nápravu se mi nějak nelíbilo, nemohl jsem najít tu správnou polohu, tak šel celý předek na špalky, ramena volně visela dolů a se stabilizátorem se bez problému dalo manipulovat, očistit a podobně ... zkušební jízda po nepěkné silnici úplně báječná, náprava ani ťuk, jen kloktaj plasty ve vnitřku, budu muset něco udělat s tapecama ve dveřích ...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 týdny později...

AHOJ, presne toto som teraz riesil cez vikend ja. Menil som gumy na letne a tiez som si vsimol tie kosti a mam to presne take iste ako ty. Ta medzera po krajoch. Mechanik mi povedal,ze to tak ma byt !? Nezda sa mi ,ale zapieral to aj silovo,ci to nie je uvolnene a drzi to ako svina. Povedal,ze mozno vymenit len tu gumu v kostiach,ale ze ani to netreba,ze je to OK. A kontroloval som aj tie lozka s drzakmi, a mam to vsetko pevne v pohode. Kedze mame rovnaky motor, tak si myslim,ze mas aj rovnaky stabilizator, mechanik zmeral na 21mm.

Odkaz ke komentáři

@duke_luke: díky za myšlenku, taky jsem nad tím uvažoval jestli se tam z hlediska opotřebení i tyče stabilizátoru ten milimetr nebo dva nepočítá a nasadí se nebo narve to lůžko o průmeru 21mm. I když jde jen o stabilizátor tak chci mít vše v originálním stavu tak jak to má být. Zkusím se zeptat ve škodovce i když nekdy tady jsou zkušenější jedinci jak škodovka.

Odkaz ke komentáři

Hele na 23mm luzko 23mm na 21mm luzko 21mm.Orna ta pryz ma v novem stavu mensi prumer a tim trmenem se to hrave stahne napevno.A plast vs.kov bych neresil,nebojte se plast je dimensovanej azaz.A nemenit pryzove luzka,radsi celou kost,nedokazu si predstavit,jak by se ta pryz z kosti dolovala.

Nova kost ma uplne stejnou mezeru jako ta stara,to je jen opticky klam.Sroubem se stahuje kovova trubicka,ktera je zalisovana do pryze,takze po celou zivotnost je sroub utazenej nafest a nic se neuvolnuje.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...