Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

2.0 FSI 4x4 (ale ne Scout jako vorlajz) mam kratce a ze spotreby mam zatim smisene pocity, napr. cesta Olomouc -> Frydek Mistek velmi poklidnym tempem bez jakehokoli divokeho zrychlovani a spotreba podle PP 9,2 (coz mi prislo dost), na druhe strane cesta Mnichov - Dusseldorf rychlostmi az 200km/h, ale taky stanim v zacpe nebo jizdou v uzavirkach 80 - 100; konecny prumer 108km/h a spotreba 8,4 (coz mi prislo dobre). Taky jsem zatim nevypozoroval zadny rozdil ve spotrebe, jestli pouziju 95 nebo 100 oktanove palivo, zatimco lide psali az o litru rozdilu ... jak jste na tom vy?

Odkaz ke komentáři

Presne tak, auto jsem koupil ojete, ale nebyl to zadny zajic v pytli - auto bylo kupovane v rodine jako nove, ale upgradovali ted na 4x4 1.8TSI, tak jsem si od nich tu 3 roky starou 2.0FSI koupil. Mozna vam to bude pripadat divne, ale zatim se jim vice libi projev stareho 2.0 nez nove 1.8. Ja tedy ridil tu 1.8 jen par kilometru, ale jeji projev (hlavne zatah a hlucnost, resp. tichost) se mi libil vic. Ale mozna jsem zaujaty, me predchozi auto totiz byla Octavia I prave s 1.8T. Co se reakce na plyn a hlucnosti v aute tyce je 2.0FSI urcite vyrazny krok dopredu, na druhe strane, dynamikou trochu ztraci, vse vsak dohani krasnym linearnim zatahem, prijde mi to skoro jako nejaky sestivalec - slapnes na plyn, jedno jaky tam mas kvalt a kolik zrovna otacek a auto bez jakehokoli stezovani konstante zrychluje az k omezovaci. Jak ale motor skoro neni slyset vevnitr, o to vic je hlucny zvenku - no diesel to neni, ale zlata stara 1.8. To by bylo k prozatimnim postrehum asi tak vse :-).

PS: Tou poklidnou jizdou jsem mel na mysli jizdu 100-120km/h, coz vzhledem k tomu, ze skoro cela cesta je bud po dalnici nebo 4 proudove silnici mi prijde opravdu poklidne.

Odkaz ke komentáři

hezky napsané... i z toho tvého příspěvku je vidět, že ne pro každého jsou důležité tabulkové hodnoty, ale že někdy to je prostě o tom pocitu jako takovém... :) každopádně jak píšeš o tom zátahu v celém spektru otáček, tak s tím musím souhlasit... to se mi právě na tom FSIčku líbí taky!!! ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Nazdar

 

Nedávno jsem se stal majitelem Octavie s motorem 2.0 FSI. Koupil jsem ojeté vozidlo (zabavený leasing) a protože to nebyl diesel, tak to byla velmi výhodná cena ;) .

 

Zatím jsem s ním moc nenalítal (cca pouze 1000 km) a průměr držím na 7,5 l/100 km a když jedu pouze po okrskách, tak se držím do 6,5 l. Například dneska Brno, Tišnov a zpět s celkovou spotřebou 6,2 l (včetně debilního popojíždění po Brně a hledání vhodného parkovacího místa).

 

Na svou obranu musím přiznat, že nejsem brzda provozu, ale skoro vůbec nešlapu na brzdu a ve firmě ostatní kolegové byli ze mě hotoví, protože jsem jezdil za nejmíň a ještě k tomu dost svižně. A na to, abych vypínal klimatizaci, tak z toho jsem vyrostl.

 

Další trasa např. Brno, Třinec a zpět za 7,4 l s průměrnou rychlostí 105 km/h.

 

Palivo tam liju Vervu od Benziny a po zkušenostech s předchozím autem u Benziny zůstanu, jenom občas tam vsunu 95 (asi bude záležet na ceně). Dneska jsem nabral Vervu za 30,10 Kč/l :D

 

Jakmile budu mít další informace, tak je sem hodím.

Odkaz ke komentáři

Motor je velmi zajímavý....nejde vůbec poznat razantní nárust výkonu, žádný kopanec, prostě klídek, ale za chvíli je ručička rychloměru úplně za hranicí....... a jede jako čert. U těchto rychlostech je ovšem lepší se nedívat na spotřebu.

 

Moc se mě líbí jeho klidný průběh a ticho v kabině...to je přesně to, co jsem od něho očekával.....zatím velká spokojenost.

Odkaz ke komentáři

jinak co se týče mě a mojí spotřeby, tak jsem v průměru za 9,2 l... faktem je, že jezdím dost rychle... :o a hodně město... :D na dálnici jsem kolem 9 - 10 l při dodržování limitů a město kolem 11 - 12 l... a mimo město jsem jel zatím nejmíň za 6,8 l ... piánko... :D jinak běžně kolem 7,5 - 8,5 l.. záleží, jak moc na to šlapu...

 

ještě k motoru... ten lineární zátah je špičkovej.... ale líbí se mi, že od těch 1800 ot. už to fakt tahá super! :D a o zvuku netřeba mluvit! ;)

Odkaz ke komentáři

Kryt motoru určitě nemám....je tam jenom kousek plastu přes hlavu válců. Jakmile budu mít chvíli čas (asi zítra), tak tam něco přiložím.

Původně jsem chtěl úplně jiné auto, ale jakmile jsem si vlezl do toho, tak jsem dostal pocit, že v tom se mi bude dobře jezdit. Chtěl jsem nějaké MPV, ale naštěstí mě rodinka pochopila a mohl jsem vzít čtyřkolku. Hodně často jezdívám v zimě (ale i v létě) do hor a tak 4x4 a vyšší podvozek nakonec vyhrál před MPV vozy a já mám z toho radost a rodina to také chápe.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...