Přejít na obsah

Vrzání podvozku


Adiscz

Doporučené příspěvky

Zdravím!

mám problém se zadní nápravou. Při přejetí větších nerovností sem tam slýchám vrzavý zvuk ze zadní části auta. V servisu mi řekni že nic nenašli a tak "poutahovali" všechny šrouby, ale to se mi nezdá. Neuší někdo, čím by to mohlo být? A další dotaz, je možné nějak změkčit podvozek? Pražský tankodrom už mi leze krkem a kromě auta trpím i já :)

díky za případné rady :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Tiez mi vrzga predna naprava!!!!! Som z toho nestastny, strasne sa mi to nepaci... Vrzganie pocut ked idem nizskou rychlostou a na ceste su nerovnosti, prechadzam cez spomalovace, ked vychadzam na chodnik, atd... V servise tiez nic nenasli, uz som dal podvozok prezriet viac krat... Pri aute tejto kategorie by sa taketo neprijemne zvuky z podvozja nemali objavovat.

Pre info dodavam, ze mam 1,8 tsi.

 

Prosim poradte, co to moze byt, co mam dat opravit/vymenit

 

Dakujem, Daniel

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

mám stejný problém s vrzáním podvozku. V září 2014 jsem přebíral úplně novou Octavii 1.4 tsi CNG, takže má multilink. Jezdím hodně, k dnešku mám najeto nějakých 56 tis.km. Kolem 35 tis se začalo ozývat od zadní nápravy divné klepání, jenom ale při rozjezdu, couvání a jízdě na nerovnostech. V servisu mi řekli, že na nic nepřišli. Kolem 40 tis začal vrzat celý podvozek při přejetí nerovností a klepání od zadní nápravy se čím dál víc zhoršovalo. Opět mi v servisu oznámili, že nic nenašli a nevidí problém. Aby toho nebylo málo od pátku auto při jízdě vydává divný a stálý šelest,přirovnal bych to k jízdě na volnoběh. Vážně přemýšlím, že změním servis nebo auto budu reklamovat, pokud je nějaká možnost. Na 9 měsíců staré auto s cenou přes 600.tis Kč je tohle nemyslitelné. Pokud máte někdo radu jak tento problém vyřešit, budu rád. Děkuji

Odkaz ke komentáři

Tak dneska jsem si vyzvedl auto ze servisu :) Auto mi vrzalo u přední nápravy a problém vyřešili výměnou tyče stabilizátoru nebo něco takového :) vrzání je fuč.

Výměnou stabilizátoru nebo výměnou tyčky stabilizátoru ? Z faktury by se to dle čísla vyměněného dílu dalo zjistit ne. Mám totiž podobný problém s vrzáním.

Odkaz ke komentáři

Autoservis na strzi a bylo to v záruce takže jsem nic neplatil :)

Tak to máš v pohodě, já jsem to řešil se servisem celkem 3x v rámci záruky a nikdy na nic nepřišli a auto si vrže dál a dvouletá záruka je pryč. Moc by mi pomohlo, kdyby jsi mohl přesně specifikovat (viz. obrázky), který díl Ti byl vyměněn, neboť to budu muset řešit sám. Pokud by se jednalo o tyčku stabilizátoru, lze výměnu realizovat svépomocí, ale výměna úplného stabilizátoru je v domácích podmínkách obtížná.

 

post-32737-0-69374100-1435387822_thumb.jpg

post-32737-0-36178800-1435387914_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Doporučuji vyzkoušet namazat zadní silentbloky ramen přední nápravy ( pro kulatý tvar je nazýváme "puky" ) mazivem ve spreji, stačí i silikon. Ověřit nejlépe následujícím způsobem: příčný retardér, rychlost cca 20 km a těsně před tím retardérem intezivě přibrzdit a najet na něj ( stále brzdit) Bržděním, se silentbloky napruží k jedné straně a zhoupnutím na retardéru dojde k jejich vertikálnímu pohybu a tření. Někdy stačí kroužit v plném rejdu na parkovišti a přibrzdit. Pokud dosáhnete hlukového projevu, namažte silentbloky, znovu ověřte, pokud vrzání zmizí, je nutné siletbloky vyměnit! Mazání je jen dočasné. Ověřeno a funkční. S vrzáním tyčí stabilizátoru jsme se nesetkali, pouze jejich klepání.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Guest rostia2311

Tiez mi vrzga predna naprava!!!!! Som z toho nestastny, strasne sa mi to nepaci... Vrzganie pocut ked idem nizskou rychlostou a na ceste su nerovnosti, prechadzam cez spomalovace, ked vychadzam na chodnik, atd... V servise tiez nic nenasli, uz som dal podvozok prezriet viac krat... Pri aute tejto kategorie by sa taketo neprijemne zvuky z podvozja nemali objavovat.

Pre info dodavam, ze mam 1,8 tsi.

 

Prosim poradte, co to moze byt, co mam dat opravit/vymenit

 

Dakujem, Daniel

ahoj,neni to tim ze dotikaji pruziny plastovych podbehu?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

namazať líthiovým mazacím tukom,respektíve vyplniť tie medzery "v pukoch"

 

Vracím se k mému problému s vrzáním přední nápravy při pomalé rychlosti a přejíždění retardérů, nájezdů na chodník a podobně. Jak jsem již zmiňoval dříve několikrát jsem toto reklamoval v servise, ale bohužel bezúspěšně. A tak jsem začal vše řešit svépomocí. Nejdříve jsem vyměnil tyčku stabilizátoru abych vyloučil, že vrzání pochází od ní. Vrzání však pokračovalo a tak jsem po přečtení předchozích příspěvků namazal zadní lůžko ramene (puk) a je po vrzání. Takže výměna zadního lůžka a bude po problému.

 

post-32737-0-47707200-1459776541_thumb.png

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdnů později...
  • o 4 týdny později...

Já jsem namazal silentbloky i vyměnil levou kost stabil., ale vrzání či chroupání ( jedno jak to nazvu) stále přetrvává.Nejvíce se to ozývá při pomalém pravém "rejdu" při nájezdu či přejezdu čehokoliv.V předchozích příspěvcích jsem zaznamenal i možnost špatných tlumičů, ano na obou jsou mastné skvrny takže asi tečou.Najeto 40 tis.takže spíše překvapení.Doufám, že to nakonec budou oni :-( ale nenapadá mně jak to vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...