Přejít na obsah

OBDII ELM327 Bluetooth


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Blbost to rozhodně není, protože to tu zkoušeno už x lidí na předface (pohledej a najdeš to tu) a nikomu to nefungovalo. Ti co mají facelift (od roku 2001), tak tam to funguje. Ty buď teda rád, že ti to jede, ale stejně nechápu, že ti to funguje...? Nemáš třeba jiný druh toho bluetooth OBD? :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Na OBD-I adaptér není a pokud je (kompaktní jsem nedohledal) tak bude pořádně drahej.

Jediný řešení je KKL kabel - diagnostika.

 

Pak mě napadá alternativa šikovného programátora, který by vzal mikropočítač, na jedný straně do něj vložil data ze sítě auta a na druhý straně ty data vyplivnul třeba bluetoothem ven (čili stejný princip jako ten adaptér).

 

Ale pochybuju že by se někdo našel, vyvíjet to asi nikdo nebude. Pro pár plechovek s OBD-I se nevyplatí ani Číňanovi.

 

Kup si KKL kabel, píchni ho do notesu, stáhni kup VAG-COM a sleduj jak se mění číslíčka nebo píše graf.

Na AEE není co zajímavého k měření a pokud, tak přídavný budíky tu práci zvládnou.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 let později...

Ahoj všem,

také jsem si koupil Bluetooth adapter (158 Kč) a nainstaloval Torque (za 88,70 Kč) na mobil.

Mám Octavia 1 koupenou novou v roce 2009  BFQ 1,6 75 kW.

Adapter lze spojit (spárovat) s mobilem.

Adapter se však nespojí s řídící jednotkou.

Je tady někdo komu to na Octavia 1 chodí a jaký protokol je třeba použít?

Pavel J.

Odkaz ke komentáři

Octavia 1 1.9tdi 04 - s důvěrou jsem využíval zapůjčenou kabelovou Autosnap s češtinou. Ta vždy vyhodnotila/spojila pomocí ISO9141-2 (u jiné bylo jen ISO9141 a nefungovalo, ale u dalšího typu to stačilo, nerozumím tomu).

Chtěl jsem se osamostatnit a pořídil bluetooth člen. K tomu nahrál zdarma SX OBD (čeština). Spojuje se bez problému, ALE!!! - výsledky/chyby mi dává v nesouladu s tou prověřenou kabelovou. Třeba hlásí bez chyb (přitom se evidentně něco dělo) a kabelová je zobrazila. Případně psalo chyby mně nesrozumitelné (např. začínaly C a ne P jak jsem byl zvyklý...). Tak nějak jsem ztratil důvěru...

Kde chyba? Blbá aplikace? Ten Torque je ověřený? Ale recenze nic moc...a radši bych uvítal češtinu...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...