Jump to content

Motorový olej


kubasta

Recommended Posts

Mám takový dotaz. Hledal jsem ,ale nenašel tak snad my někdo odpoví. Zajímalo by mě,jak dlouhou má životnost motorový olej originálně zabalený neotevřený. (třeba SHELL). Dostal jsem olej Shell Helix Ultra Extra 5W/30 který chci použít při výměně oleje. Na obalu je natištěn datum 02/02/2009,ale nevím jestli je to datum výroby a nebo doba použití. Pojedu s autem na garančku a chci si dát svůj olej a tak bych rád předešel nějakým komplikacím s dobou životnosti atd.předem díky za vaše názory.

Link to comment

Kdysi jsem toto zjišťoval, neb jsem se nachomýtl do likvidace skladu a 1L polosyntetiky 10W40 se tam prodával za 16Kčs... Ležely tam dost dlouho a taky jsem jich vzal několik kartonů a jezdil na ně 10let... Nebyl jsem si jistý životností a tak jsem napsal do Výzkumáku paliv a maziv a odpověděli mi, že neotevřený olej bez přístupu vzduchu má v podstatě neomezenou životnost a lze spíš počítat s morálním zastaráním (vypadne ze specifikací výrobců aut) než chemickou degradací... Lil jsem to do fava, jetty 1,8 Toleda1,6 a Octy1,8T (ještě splňoval třídu pro výměnu po 15000 a tak jsem ho měnil pro jistotu po 30 000 :rolleyes: a nic se do 150 000 nestalo - pak jsem to prodal...

Link to comment

Tak mi to nedalo a napsal jsem na shell a odpovězeno bylo takto.To jen pro ty ,který by to zajímalo.

 

 

 

 

Vážený pane Kubašto,

skladovatelnost motorových olejů v neporušeném obalu v souladu s pokyny v bezpečnostním listě je tři roky. V případě, že u data na obalu není žádná další informace, jedná se o datum výroby. Pokud je u data také informace typu USED BY nebo UZYJ DO, pak se jedná o datum spotřeby.

V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného dne Petr Smékal

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...