Přejít na obsah

Zle starty a slaby vykon na benzin


Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych, mam taku zaujimavu kombinaciu problemov na mojej octavke. Precital som asi vsetky temy tu na fore, ale rovnaku kombinaciu problemov som nenasiel.

 

Takze mam octaviu 1.8T 110kW + LPG, rocnik 2001, motor ARX, nabehane (udajne) 224tis. km

 

Mam v podstate 3 rozne problemy, ktore dufam ze spolu suvisia, ale mozno su aj na sebe nezavisle:

 

1. Problem: studeny start

Ked startujem za studena, tak sa mi to podari obcas na 1x, niekedy na 3, niekedy aj horsie. Auto ale vzdy nejako odpali hned pri prvom, ide akoby na 3 valce a za sekundu-dve zhasne

 

Dalsi start je bud nieco podobne, alebo chyti. Ak chyti, vybehnu otacky nad 1500, ale potom ako klesaju k 1000ke tak zacne motor jemne vynechavat, uz nezhasne, ale ked mu pridam uplne jemne plyn tak otacky idu hore a vynechavanie prestane, ak nepridam plyn tak po 15-30 sekundach vynechavanie prestane.

 

Motor sa potom tvari ze bezi normalne, ale nema vobec ziaden vykon, po rovine sa rozbehnem, ale akonahle pridam plyn tak ide auto ako keby do obmedzovaca uz niekde pri 2500 otackach, take typicke cukanie autom, ako obmedzovac,

Ked stojim v miernom kopci, ani sa nerozhbehnem, kym sa mi motor trocha nezahreje, len ma cuka na mieste.

Toto spravanie "ako pri obmedzovaci" sa zo zohrievajucim motorom zlepsuje, ale nezmizne uplne ani pri prevadzkovej teplote a to je moj druhy problem.

 

 

2. Nizky vykon na benzine

Ked jazdim na benzine, tak sa sprava auto akoby malo obmedzovac pri urcitom vykone. Nesuvisi to priamo z otackami motora ale asi priamo s pozadovanym vykonom. Ked zoslapnem prudko plyn, zacne sa dusit aj na otackach okolo 2k, ale ked akcelerujem pomaly, dokazem ho vytocit aj nad 3k, ale 4k asi nedosiahnem, nech sa snazim ako chcem

 

Co je ale zaujimave, ked prepnem na LPG tak auto ide krasne az do cervenych otacok bez ziadnych problemov a ma super vykon, az sa cudujem ze tak dokaze ist na LPG.

 

 

3. Starty po jemnem vychladnuti

A najzaujimavejsia vec, ktora ma najviac nasiera su teple starty.

Ked auto zahrejem (staci 10-15 minut jazdy) a potom niekde zastavim a zhasnem motor tak je to zaujimave.

Ak auto startujem hned, alebo tak do 10, max 15 minut od vypnutia motora, tak chyti na tuknutie do startera, otacky vyskocia na normal a auto ide ako ma (az na problem 2).

 

Ked ale auto necham postat viac ako tych 15 minut, tak sa neda potom nastartovat. Tento stav trva od tych 15 minut tak 2-3, niekedy aj viac, hodin. Pridem k autu aj po 2 hodinach a nie a nie ho nastartovat.

Starter toci ako divy ale motor vobec neodpali, ako keby siel naprazdno - bud nezapaloval, alebo nemal co zapalovat. Tak po 4-5 starte motor chyti na zlomok sekundy, parkrat odpali a zhasne. Nasledujuci start uz je uplne normalny, auto chyti, vybehnu otacky a mozem jazdit. Ked necham auto vychladnut, startuje znova ako pisem vyssie

 

 

 

Ako prva vec samozrejme bol VAG, ale ten nevypisuje ziadnu chybu, povodne tam bola chyba cidla teploty, ktora ma velmi potesila, ale jeho vymena sice chybu VAG odstranila, ale nic sa nezmenilo :(

 

 

Menil som aj palivove cerpadlo, ktore tomu jemne pomohlo, ale mozno sa mi to len zda, Dalej mam vymenene sviecky, vycistenu skrtiacu klapku a stale bez vysledku, Dokonca som vymenil aj turbo, lebo uz bolo prasknute.

 

 

Ma niekto podobnu skusenost, alebo nejaky napad co by mohlo tuto kombinaciu sposobovat? Tie horuce starty by mozno mohli suvisiet zo starterom, ale to by potom asi nebol len jediny problem tohto auta.

 

Alebo ma napadla RJ ci nieje nejaka poblaznena a nerobi vsetok tento bordel ona.

 

Uz pomaly neviem co s tym a mechanici si tiez nevedia dat rady. Nechcem menit len tak nahodne veci, ktore stoja par stoviek eur bez nejakeho vysledku.

 

 

Odkaz ke komentáři

no ked si vymenil palivove cerpadlo, pre istotu by som aspon skusil pozriet,aky tlak drzi palivovy ventil na palivovej rampe. Je 3barovy, moze byt,ze on ti nedrzi tlak paliva tiez. Kedze si menil aj snimac teploty, tak by som sa sustredil na popraskane hadice vo vedeni vzduchu,podtlaku, kde ti unika tlak. To tiez sposobuje tieto problemy. Mozno ze mas niekde dieru ako krava ,mne ked raz strelila hadica pri turbe, tak to rovno zhaslo a kym som to nedal dokopy,ledva drzal volnobeh.

Cize komplet cele hadice skontrolovat od turba cez IC az ku klapke. a potom vsetky hadice na sacich parohoch podtlakove.

Odkaz ke komentáři

duke_luke:

palivovu rampu som uz menil tiez, to som zabudol napisat, a tie hadice som predbezne vylucoval, kvoli tomu ze to na plyn ide normalne, ale je mozne ze startovanie s tym suvisi, budem to musiet prekontrolovat

 

 

Petr1998:

mne VAG bohuzial nepise nic, nedavno mi odisla jedna zapalovacia cievka, siel som konstantne na 3 valce, ta sa vymenila ale v tomto sa nic nezmenilo

 

 

PetrAT:

co sa tyka toho vykonu, tak sa zrejme musim zamerat na palivovu sustavu, kedze to na LPG nerobi, ale neviem ci to mozem vylucit uplne, lebo nejaka chyba moze poblaznit RJ a zacne davat menej paliva, pricom riadiaca LPG nato kasle a ide normalne dalej, ale to len hadam, niesom na toto odbornik

 

 

A vsimol som si jednu vec, ze od vymeny cidla teploty (pred par dnami) mi vacsinou studena chytila na prvy krat, dnes na druhy, ale ked uz chyti tak ide pekne a nevynechava na volnobehu, cize aj tym som niecomu pomohol.

 

Este zacinam zvazovat vymenu uhlikov na starteri, to ako som sa docital, zopar ludom pomohlo, hlavne s teplymi startami

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest tleilax

Mám naprosto stejný problém jako bod 1) u 1.8T AUM (bez LPG), podařilo se to nějak vyřešit? Měnil jsem čerpadlo, filtry, olej, svíčky, diagnostika píše jen příliš bohatou směs a pokles tlaku u turba (možná bude zpuchřelá nějaká hadice, může to na to mít vliv?).

Odkaz ke komentáři

Mám naprosto stejný problém jako bod 1) u 1.8T AUM (bez LPG), podařilo se to nějak vyřešit? Měnil jsem čerpadlo, filtry, olej, svíčky, diagnostika píše jen příliš bohatou směs a pokles tlaku u turba (možná bude zpuchřelá nějaká hadice, může to na to mít vliv?).

 

Jaké chyby vypisuje diagnostika? Máš vyčištěnou klapku? Udělej základní nastavení, většinou tohle houpání může mít špinavá klapka poté udělat nastavení. Pokud máš pokles tlaku u turba tak to musíš mít v logu na motorovce pošli kody co ti to vypsalo. Jinak hledej po hadicích může být někde díra.

Odkaz ke komentáři

Mám naprosto stejný problém jako bod 1) u 1.8T AUM (bez LPG), podařilo se to nějak vyřešit? Měnil jsem čerpadlo, filtry, olej, svíčky, diagnostika píše jen příliš bohatou směs a pokles tlaku u turba (možná bude zpuchřelá nějaká hadice, může to na to mít vliv?).

 

Tu chybu s poklesom tlaku medzi turbom a srktiacou klapkou som mal aj ja, ale hadice som dal skontrolovat a nic, klapka vycistena, chybu sme vymazali a odvtedy sa uz neobjavila (to bolo tak pol roka dozadu)

 

ale celkobo problem som este nevyriesil stale, teraz vo februari to idem dat do servisu inde a uvidim co mi povedia tam, uz budem rad aj ak to buud tie trysky a budem mam konecne klud

Odkaz ke komentáři

 

Tu chybu s poklesom tlaku medzi turbom a srktiacou klapkou som mal aj ja, ale hadice som dal skontrolovat a nic, klapka vycistena, chybu sme vymazali a odvtedy sa uz neobjavila (to bolo tak pol roka dozadu)

 

ale celkobo problem som este nevyriesil stale, teraz vo februari to idem dat do servisu inde a uvidim co mi povedia tam, uz budem rad aj ak to buud tie trysky a budem mam konecne klud

 

máš nějakou přesnou chybu z diagnostiky? co tam máš za chybové hlášky?

 

Odkaz ke komentáři

 

máš nějakou přesnou chybu z diagnostiky? co tam máš za chybové hlášky?

 

 

Presne znenie chyby si uz nepameta, bolo to asi pred pol rokom, pametam si len ze to bol pokles tlaku medzi turbom a skrtiacou klapkou.

 

A momentalne nemam v diagnostike ziadne chyby, ta si mysli ze je vsetko v poriadku, preto si s tym lamu hlavu aj v servise, a nechcem len tak bezhlavo menit diel za dielom ci to nahodou nepomoze

Odkaz ke komentáři

Tak pořádně zkontroluj ty hadice a případně omrkni stav té klapky.

 

Klapku mi uz kontrolovali dvaja nezavisli ludia, to bola asi prva vec ktoru som sa docital ze to moze byt ;-)

 

Tie hadice musim dat asi este raz poriadne pozriet, ale ja vidim skor problem niekde v palivovej sustave, kedze na plyn to slape ako hodinky.

Odkaz ke komentáři

nemam vlastny VAG ale chystam sa do servisu zaciatkom mesiaca, nech mi to poriadne pozre aj na diagnostike a dufam ze sa to konecne vyriesi, snad to bude jedna vec, ktora sposobuje vsetko

 

a som si vsimol, ze teraz ked je okolo -10 tak to startuje na prvy krat, sice trocha zakasle ale chyti, ale ked je nad nulou tak to je mierne horsie

Odkaz ke komentáři

nemam vlastny VAG ale chystam sa do servisu zaciatkom mesiaca, nech mi to poriadne pozre aj na diagnostike a dufam ze sa to konecne vyriesi, snad to bude jedna vec, ktora sposobuje vsetko

 

a som si vsimol, ze teraz ked je okolo -10 tak to startuje na prvy krat, sice trocha zakasle ale chyti, ale ked je nad nulou tak to je mierne horsie

 

bez diagnostiky je to docela problém najít tyto závady, kup si obyčejný kabel za pár korun a spoustu závad si můžeš řešit sám:-)

Odkaz ke komentáři

Souhlasím s Mareem, ta diagnostika se hodí a když si nebudeš vědět rady, většinou se někdo najde, kdo Ti pomůže, co kde hledat ;) Já ji kupoval skoro hned po nákupu auta a taky jsem tomu vůbec nerozumněl a pořád toho moc nevím, ale pro začátek si myslím, že to je šikovná věc.

 

A byla ta klapka vyndaná nebo se kontrolovala jen ze strany od IC? Jde o to, že ze strany od IC může být čistá, ale z druhé strany špinavá a stačí tam i relativně malá nečistota. Jinak moje odpověď byla částečně i pro tleilaxe.

Odkaz ke komentáři

Musim si nejaky diagnostiku obiednat s ebay, snad to nieco dokaze :) tu na fore sa dufam docitam o nejakych softoch na to.

Akurat ze ja niesom nejaky odbornik do aut, sice stvorkolku si doma servisujem sam, ale do auta sa az tak nepustam, ale aj tak sa to urcite zide, aspon viem s cim idem do servisu a casom sa to mozno naucim :)

 

A klapka bola cistena len od IC, z druhej strany veru nie, zaznamenavam si to medzi veci, ktore treba prekontrolovat, diky za odporucanie :-)

Odkaz ke komentáři

pokud si ji teda čistil jen od ic tak to sis moc nepomohl je nutné ji vyšroubovat ven jsou to 4x imbus a důkladně vyčistit. poté by mělo být vše ok a ten tvůj problém by měl zmiznout.

 

Kup obyčejný kabel nepotřebuješ nic extra. Pro tebe na přečtení chyb a logování bohatě stačí za pár korun co jsou na netu

Odkaz ke komentáři

pokud si ji teda čistil jen od ic tak to sis moc nepomohl je nutné ji vyšroubovat ven jsou to 4x imbus a důkladně vyčistit. poté by mělo být vše ok a ten tvůj problém by měl zmiznout.

 

Kup obyčejný kabel nepotřebuješ nic extra. Pro tebe na přečtení chyb a logování bohatě stačí za pár korun co jsou na netu

 

Kabel som uz obiednal vcera, urcite sa to zide :-)

 

a tu klapku pozriem teda poriadne, dakujem za rady, potom dam vediet ako som dopadol a na co som prisiel :)

Odkaz ke komentáři

 

Kabel som uz obiednal vcera, urcite sa to zide :-)

 

a tu klapku pozriem teda poriadne, dakujem za rady, potom dam vediet ako som dopadol a na co som prisiel :)

 

dej si fakt záležet natom vyčištění, jj udělal si dobře a uvidíš kolik si pořešíš problémů sám, kdyby něco napiš

Odkaz ke komentáři

Jak tu klapku v servise čistili, když byla namontovaná? Navíc zrovna ze strany od sání bývá horší. To zase musel být servis... Tohle zvládneš udělat sám. Kup třeba čistič na karburátory, vezmi jemný štětec a opatrně to čisti. A kabel stačí klasický modrý KKL za pár korun.

Odkaz ke komentáři

Jak tu klapku v servise čistili, když byla namontovaná? Navíc zrovna ze strany od sání bývá horší. To zase musel být servis... Tohle zvládneš udělat sám. Kup třeba čistič na karburátory, vezmi jemný štětec a opatrně to čisti. A kabel stačí klasický modrý KKL za pár korun.

 

jako to jsou rádoby servisy, proto říkám raději doma a pořádně, jak píšeš hodatě mu stačí modrý, není potřeba nic extra. Jako jak píšeš zevnitř to bývá nejhorší

 

Hodně lidí používá i čistič na brzdy.

 

Odkaz ke komentáři

Dakujem za rady pani, ta klapka je dobry zaciatok, a ked tvrdite ze to spravim doma sam, tak zato vobec nic nedam. Ked trocha ustupia mrazy tak sa do toho pustim, lebo nemam vyhrievanu garaz.

 

A k tomu servisu, uz som si nasiel iny lebo tam som nebol spokojny. Tento "novy" vyzera byt sikovny a ma dobre referencie, tak snad bude konecne v dobrych rukach.

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

mám ten samý problém, ale projevuje se to jen když je venkovní teplota pod -2 stupně, Když je tepleji tak startuju normálně.

 

Začalo mi to minulý rok v zimě že sem nastartoval a auto chcíplo a napodruhý už naskočilo a postupně se to zhoršuje ted když je třeba -10 tak to třeba nechytne ani na podesátý.

 

Celej problém pokračoval i v létě nastartoval sem sice normálně ale po celou dobu běhu ventilátoru sekundárního vzduchu se celý motor klepal jakoby na 3 válce a když sem se hned rozjel tak auto nechtelo jet. To jsem nějak vyřešil odpojením ventilu pro sekundární vzduch, tak ted se ventilátor nespouští a po nastartování se motor neklepe.

 

Nevím jestli to s tím nemám nějakou souvislost.

 

baterka je v pohodě, čidla teploty vody a nasávaného vzduchu sem přes VAG kontroloval a vypadají v pohodě, škrtící klapku jsem čistil.

Dneska jsem zkoušel palivové čerpadlo a regulátor tlaku paliva. Pří měření přímo u čerpadla dávalo tlak přes 4 bary a při zapojení měřidla do okruhu dávalo 3 bary a po nastartování 2,5 s připojeným regulátorem, po odpojení regulátoru stoupnul tlak na 3 bary. Podle toho co sem se dočetl tak by to takhle mělo být. Jediný co nevím je kolik paliva je schopno čerpadlo dodat, ale tlak naběhne hned.

 

Tak nevím co jiného by na ten start mohlo mít vliv co lambda nebo třeba váha vzduchu ?

 

Auto mám na LPG ale ted jezdím jen na benzím abych vyloučil poruchu na LPG ale starty jsou stejně výhradně na benzín.

 

díky za každou radu.

 

 

Odkaz ke komentáři

 

Celej problém pokračoval i v létě nastartoval sem sice normálně ale po celou dobu běhu ventilátoru sekundárního vzduchu se celý motor klepal jakoby na 3 válce a když sem se hned rozjel tak auto nechtelo jet.

 

Presne na chlp sa moje auto sprava takto, po nastartovani ide na chvilu akoby na 3 valce a klepe sa, ale ked pridam plyn tak otacky niekedy vybehnu, niekedy nie, obcas sa potom udrzia, obcas zacne zase cukat.

 

A aj ked sa niekedy otacky ustalia a motor ide normalne a hned sa rozbehnem, tak sa zacne diat presne to, ze auto nechce ist, cuka a skapina, musim zoslapnut spojku, a aj potom ide na volnobeh zase akoby na 3 valce. Po cca minute, max dvoch, uz ide auto normalne.

 

Takze ventilator + hadice sekundarneho vzduchu musim skontrolovat, pripadne vyskusat odpojit.

 

Lenze mne sa to nedeje az tak v zavislosti na teplote, niekedy sa mi zda ze pri -10 chyta na prvy krat, najhorsie druhy a ked je okolo +10 tak sa cuka viac, ale to je mozno len moj subjektivny pohlad, velky rozdiel v tom nieje.

 

Ale v 95% pripadov nastartujem na druhy pokus, aj ked poriadne mrzne, treti pokus je uplne vynimocne potrebny.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...