Přejít na obsah

anténa k autorádiu


Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

No já bych to rozvinul s tou plotví. Může tu někdo pověsit fota, jak vypadá uchycení plotve ke kastli a konektory na antene? Je to plne kompatibilni s OI nebo ne? potreboval bych antenu s FM a navigaci. Jsou nutne nejake upravy?

 

Jeste dodam, ze bych to chtel na combika

Odkaz ke komentáři

Zpravidla pokud je střešní provedení, bývá uchycení stejné jako u stávající prutové antény. Tedy vnější závit s maticí a podložkou.

 

Mám ploutev pro koncern (FM+GPS+GSM) a co se konektorů týče jsou zpravidla typu FAKRA. V konektorech bych problém neviděl - lze předělat u odborníka za hubičku.

 

Problém je pak spíše v napájení. Koncernové používají napájení po anténním kabelu a tomu je také přizpůsobena kabeláž...

Tzv. neoriginální mohou mít samostatný plus vodič pro napájení. Pak nutno dotáhnout.

Odkaz ke komentáři

Gumové těsnění okolo celé dosedací plochy sedí na střeše (alespoň na té mé) v pohodě. Po deštích ani myčce jsem nikde nezaznamenal vodu uvnitř.

Jen pozor při dotahování - nedoporučuje se dotahovat "na krev". Důvodem je možnost "vytažení" střechy v prostoru pod anténou. Tedy dotáhnout s citem tak, aby těsnění těsnilo a současně se anténa příliš nehýbala.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem koupil plutev v plné výbavě, ale ještě k těm konektorům. Jelikož s OII zkušenosti nemám, co znamenají jednotlivé barvy, pro co je zelená, černá, modrá a bílá? A další věc co by mně zajímala je, pokud koupím 2DIN autorádio s navi, třeba Blaupunkt nebo Pioneer, tak nebude jednodušší si tam nechat ty konektory co jsou originál na ploutvi a koupit jen kabeláž k tomu odpovídající? Jelikož mi také není jasné, jestli ty neškodovácké autorádia používají stejné konektory jako u OI nebo právě typu FAKRA co jsou na ploutvi. A jak je to u nich s napájením, jsou tam redukce nebo je konektor univerzální?

Dík

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdraví už dávnejšie som si všimol za rádiom divný kábel mylel som si že to je k plošáku na anténe, ale ako som včera našiel na fore tak plošák má napájanie v koaxiáli v stredovom kábli. Neviete mi niekto poradiť čo to je alebo načo by to malo byť?

post-2446-0-60824300-1358959257_thumb.jpg

post-2446-0-55086400-1358959271_thumb.jpg

post-2446-0-92354900-1358959282_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...